Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti ki lennétek akadva? Vagy...

Ti ki lennétek akadva? Vagy csak én aggódom túl?

Figyelt kérdés
Szerintem nem..Szóval..a héten kezdi majd az ovit a kislányom.Bölcsis már volt. Már akkor is ki akadtam h a 2 évestől elvárják h pisi után törölje ki magának a nuniját..Jó megtanulta de akkor is..Eléggé talpra esett és ügyes a kis csaj de most hallom h az oviban már a kakálás után saját maga törölje ki a fenekét.Hát vicc.Nagyon mérges vagyok. Azért egy 3évestől ezt elvárni.Főleg a lányoknál gáz sztem mert mi van ha előre felé törli? Van h nekem is 3szor kell megtörölni neki ha úgy kakál ő nem tudja felmérni h mennyire kell.Mi a véleményetek erről?
2012. szept. 16. 20:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 4 éves lett, tavasszal mondták az oviban, hogy őszre lehetőleg tanulják meg maguknak kitörölni a feneküket. Jó, gondoltam, majd megtanulja. Otthon mondtam is, hogy na, próbálja meg. De szegénynek nem is ért odáig a keze... :) Úgyhogy én ezen nem parázok, mai napig törlöm a fenekét. Elvben már tudja, hogy kell, próbálni is szokta. De nálunk az oviban nem mondták, hogy ezt mindenképpen csinálni kell, nyilván még segítenek akinek kell. Az viszont fura, hogy már bölcsiben is elvárás a törlés, de lehet, hogy csak nekem, mert akkor még nem volt szobatiszta a fiam. A pisi még hagyján, de én is aggódnék, hogy nem törli ki rendesen a fenekét....
2012. szept. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez vicc.Nem is értem.Miért vannak ott a dadák/óvónők?
2012. szept. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Na pont ezt mondta egy Óvónő ismim h ők pl.segítenek és ő is mondja h 4-5 éves koráig oda sem ér a keze. Rohadt gáz sztem. A bnőm kisfia már beszokott a héten az oviba egy csopiba lesznek a kis csajommal. Ő nemrég szokott csak le a pelusról néha bemegy még neki. De elvárják tőle h magának törölje mesélte a bnőm ..Szerencsére az én lányom még 2éves sem volt mikor szoba tiszta lett na de akkor is.Én azért lehet már első nap rákérdezek mi a szitu ezzel kapcsolatban??
2012. szept. 16. 20:47
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát ez az én sem.. 2.válaszoló képzeld a bölcsiben mit mondtak? Azt hittem fejre állok menten. Azért nem törlik ki nekik mert ez Intimitás. Szted? Ezek hülyék. És aki pelusos volt mert voltak páran azokat is el kellett látni.
2012. szept. 16. 20:49
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van!

Nálunk kiscsoportban év végén mondták szülőin, hogy a nyáron próbálgassuk már a 4 évesekk a popsitörlét, mert középsőben már mennie kellene lassan.

Egyébként van még 2 ovis a családban , egy 6 éves és egy 5,5 és nem törlik ki maguknak...

2012. szept. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én oviban vagyok dajka néni. 5 csoportos óvodában. Átlag 25-30 fős létszámmal. Mi csak nagycsoportban várjuk el, hogy egyedül törölje ki a fenekét. De azért már középsőben is próbálkozhat. De egy kiscsoportostól elvárni elég abszurd dolog. Akkor már öltözzön is egyedül? Gondolom igen, ilyen hozzáállás mellett.
2012. szept. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk a bölcsiben sem törölnek popsit. Csak a pelenkásoknak, aki szobatiszta oldja meg... :(
2012. szept. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Én próbálkoztam a 4 évessem, de egyszerűen nem megy neki :( A dadusnéni válasza is csak ezt igazolja.
2012. szept. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is elvárás volt kiscsoport második felétől. Szerencsére a lányainnál nem volt gond. Ők 3,5 évesen kezdték az ovit és addigra maguknak törölték. Kicsit kitekeredve, de probléma nélkül. Szóval azért nem lehetetlen.
2012. szept. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez nagyon fura... Nekem középsős a fiam, öt éves lesz nemsokára, de még nem tudja a fenekét törölni, egyszerűen nem ér el odáig a keze. Pedig én mondtam neki, hogy próbálja, próbálta is, de még nem éri el. Szerencsére az oviban nem mondtak semmi ilyet, a bölcsiben meg aztán pláne nem volt szó ilyenről.
2012. szept. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!