Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mik a tapasztalataitok az...

Mik a tapasztalataitok az oviban szervezett angol nyelvoktatásról?

Figyelt kérdés
2012. szept. 17. 10:03
 1/5 anonim válasza:

Nincs gyerekem, csak a személyes tapasztalatom.

Engem ovis koromban beirattak a szüleim angol foglalkozásra, ahol énekelve, játszva tanultuk meg a színeket, számokat, állatokat, testrészeket és ilyen alapvető szavakat. És ezek a szavak annyira megmaradtak az emlékezetemben, hogy szerintem már soha nem fogom elfelejteni.

Szóval a lényeg, hogy kicsiként az ember agya olyan, mint a szivacs, nagyon fogékony pl. a nyelvtanulásra is. Ezért már most eldöntöttem, hogy majd, ha lesz egyszer gyerekem, akkor biztos egész kicsi korától kezdve taníttatom idegen nyelvre.

Még annyi, hogy szerintem a legjobb, ha anyanyelvű tanár tanítja a gyerekeket.

2012. szept. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen igaz, hogy a gyerek megtanul 10-ig számolni meg köszönni, esetleg be is tud mutatkozni és pár állatnevet, gyerekdalt tanul. De ezt iskolás korukban 2 hét alatt megtanulják, az oviban meg lehet 2 évig fizeted a nyelvtanfolyamot.

A mi ovinkban nincs nyelvoktatás. Eleinte én is húztam a számat emiatt, de mondták, hogy a nagycsoportosok 90 %-a logopédushoz kell hogy járjon. És amíg nem tud rendesen magyarul, addig miért tanuljon idegen nyelvet.

2012. szept. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem az ocsem jart angol ovodaba meg annak idejen (ma mar 24 eves). Szinten ahogy az elso irta, enkeleve tanultak es rengeteg minden ragadt ra. O otthon is angol meseket nezett. Nagyon jo nyelverzeke lett. Aztan kettannyelvu suliba is ment. Azota angolbol megvan a kozepfoku nyelvsulija, nemetbol a kozepfoku es most olaszul tanul. Ha a szuper nyelverzeke az ovinak koszonheto akkor tuti megerte. :)

Mi kulfoldon elunk Angliaban es kicsit forditott helyzetben vagyunk. A ferjem angol es termeszetesen a bolcsibe is minden angolul folyik. En probaltam a kisfiam mar kiskora ota magyarul tanitani. MAgyar meseket nezunk es ha csak en vagyok vele otthon akkor magyarul beszelek hozza. Szombatonkent ha van kedve magyar oviba is eljarunk. 31 honapos es mindket nyelvet megerti es beszeli. Ha neha nem ugrik be neki egybol a magyar megfeleloje akkro mondja angolul, tehat meg kicsit kever de mar nagyon ugyesen halad.

2012. szept. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, az igaz, hogy annyiból kidobott pénz, hogy évek alatt talán megtanul egy pár mondatot, testrészt, színt, számokat.


De én is abban reménykedek, hogy megszokja, természetes lesz neki az idegen nyelv, és nyitottabb lesz majd a nyelvtanulásra, a nyelvérzéke jó lesz.

2012. szept. 17. 11:47
 5/5 anonim válasza:
A nyelvérzék nem az óvodában alakul ki, úgy kell születni.
2012. szept. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!