Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez életkori sajátosság majd...

Ez életkori sajátosság majd kinövi?

Figyelt kérdés
két éves lányom utálja ha hajat kell mosni üvötl bezzeg a hajszárítást imádja meg a fésülködést nálatok is igy van,
2012. szept. 18. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kisfiam van, még ő sem szereti, de a szüleim szerint 2 évesen én is szó szerint rettegtem tőle.
2012. szept. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én kislányom igaz még csak 20 hónapos de pár hónapja hónapokig rettegett a hajmosástól, ha csak mondtam neki már hisztiben tört ki!!

Na egyszer bepattantam mellé a kádba, nyár elején valamikor és leöntöttem a fejemet vízzel és nevettem hozzá.Na egyből érdekes lett a dolog.Megcsináltam még párszor aztán mondtam neki, hogy most te jössz.Nem mondom, hogy tetszett neki, de nem sírt mert ugye az előbb még nevettünk rajta amikor nekem csináltuk.Azóta ez megy.Előbb megmutatom, hogy nincs ebbe semmi rossz (minden alkalommal) és egy hang nélkül mosunk hajat.Pedig előtte még szerintem 3 háztömbbel arrébb is lehetett hallani, hogy fürdünk.

Nekem ez bevált...

2012. szept. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom is nyafogott 2 évesen, mikor vizzel leöntöttem a haját. Mikor samponoztam semmi gond nem volt, csak a vizes résznél az elején és a végén. Azért nyafogott, mert nem szerette hogy az arcára folyik a víz. Én is körbekérdezősködtem anno, a közvetlen környezetünkben 4 szinte ugyanolyan idős gyerek volt, az anyukák mind azt mondták, hogy az övék is nyafog hajmosáskor. Szerintem ez életkori sajátosság. Bár ez érdekes, mert az udvaron nyáron mikor pancsolt a lányom a medencéjében, ő mindig locsolta a saját haját, az arcába folyt mindig a víz, de akkor csak vigyorgott. Na mindegy. Most majdnem 3 éve, és már elég jól megtanulta, hogyan kell hátrahajtani a fejét, hogy ne folyjon az arcára a víz. Mostmár elég ritka, mikor nyafog emiatt.
2012. szept. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3.vagyok: nem 3 éve, hanem 3 éves.
2012. szept. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én itt olvastam egy jó trükköt, hogy ne menjen az arcába a víz, egy törölközőt v. kéztörlőt kell az arcához fognia, és így nem megy bele. Nálunk ez bevált, azóta sosem sír hajmosáskor.
2012. szept. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
kedves utolso az nem jött be attol még jobban üvölt
2012. szept. 18. 17:52
 7/7 anonim ***** válasza:
A fiamnak a férjem trükkje vált be, hogy mossa magának ő. Na persze utána apuka átdörzsöli és átöblíti. A kis lurkó bevizezi magának a fejét, kap a kezére sampont, azt belekeni a hajába, aztán egy kicsavart mosdókesztyűvel áttörli. A férjem meg segédkezik. Az öblítésnél nyűszög néha, de erre az esetre ott a kéztörlője, azzal megtörli a szemét, és kész. Mióta így mossuk a haját nincs hiszti.
2012. szept. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!