Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák, le lehet...

Kisgyerekes anyukák, le lehet nevelni a hangoskodásról a gyerekeket, volt olyan akinek ez sikerült, nem arra gondolok hogy eleve halkszavú csendes gyermeke volt?

Figyelt kérdés

Kétségbe vagyok már esve, társasházban élünk. Nem tudunk, nem is szeretnénk elköltözni.2 gyereket terveztünk 3 lett ( a második ikerpár) 5 és közel 3 évesek. Hangosak.Igen. Aláírom, akinek nincs gyereke azt zavarja. Az ikreket nem vették fel még oviba, majd jövőre. Amint kilépünk a házból ők játék hevében kutyásat macskásat űrhajósat dínósat meg ilyesmiket játszanak ami nagy hanghatással jár. Gyakran összevesznek akkor sírnak is. Sose mulasztok el rájuk szólni hogy csendesebben mások is laknak ott stb. de semmit se ér, egyszerűen a játék hevében és egymás túlordítása közepette lepereg róluk minden.

Hogyan nevelhetők le erről? Lenevelhetők egyáltalán? Alkalmazzak büntetést ha hangosak, vagy jutalmat ha csendesek? Ez utóbbit elképzelni se tudom hogyan hiszen akkor egy idő után állandóan jutalmazni kellene őket? Egyik se volt sose csendes, halk típus. Nem tudom mit tehetnék. Mindenki okoskodik körülöttünk hogy bezzeg az ő gyerekeik megértették hogy nem zajongunk, meg a férjem jól verje el őket meg ilyenek. Ez a "korlátoltabb" hozzászóló, de vannak gyerekes anyukák is akik szerint ez csak nevelés kérdése. De hogy?



2012. szept. 19. 12:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem az egészséges gyerek :

-izegmozog

-hangos

-koszos.


aki azt állítja hogy az övé tiszta csendes és nyugton van az hazudik . ill .az idő megszépít dolgokat idős nénik esetén.


ne is törödj vele legalább tudod hogy még nem tüntek el :)

mindig van akit zavar akár egy akár több gyerek hangoskodik nem tudjátok kivédeni de nem kell velük törödni.

2012. szept. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
habitus kérdése is ez kimaradt de megverni ????? ugyan.
2012. szept. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Na ezen olyan jót nevettem, bocsánat érte :)

Ugyanis eszembe jutott a mi esetünk: olyan lépcsőházban lakunk ahol inkább idősek laknak, van pár olyan nénike akiket szó szerint zavar a kisfiaim (2 és 4 évesek) játéka, viháncolása. na persze ők sem a csendes gyerek kategóriába tartoznak. Próbáltam velük megbeszélni, hogy amíg a lépcsőházban vagyunk halkan menjenek, mert zavarja a Kati nénit, nem tud aludni... (biztosan nem volt a példa jó) legközelebbi összefutásunkkor a 4 évesem megkérdezte K nénit, hogy te mindig alszol, mert mindig csendben kell lennünk :) csak cseppet égtem...

Másik: egy másik nénike vállalta a takarítást, és rászólt szintén a 4 évesemre még télen, hogy jól törölje meg a lábát a lábtörlőkben (van vagy 5 kihelyezve) ne hordja be a havat... az én kis drágám, minden útba eső lábtörlőben megtörölte a csizmáját a lakásunkig :) még jó, hogy csak az első emeleten lakunk :D

2012. szept. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem csak idős nénik mondják...még ők a legmegértőbbek talán meg az idős bácsik. (férjem szerint viccesen, azért mert ők nagyothallók :)) A 30-40-50- es korosztálytól kapjuk a beszólásokat. Múltkor egyik anyuka mondta hogy vizsgáltassam meg őket nem e hallanak nagyot, mondtam neki, hogy köszönöm már voltunk audiológián és nem, nem hallanak nagyot...:(
2012. szept. 19. 12:46
 5/11 A kérdező kommentje:

3as de jót nevettem :))) na ez nálunk is megtörténhet mert én is mindig ezt mondom hogy alszik az xy néni bácsi...lehet én is beégek ezzel egyszer. Nem tudom lehet csak engem érint ilyen rosszul, de annyira kellemetlen állandóan a feddő tekintetek kereszttüzében jönni menni.

Egyébként igen, koszosak is játszóról hazajövet és iszonyú aktívak még a kislány is. Mert a nagyom fiú az ikerpár pedig vegyes, és erre is szokták mondani hogy a 2 fiú hogy csap ekkora zajt holott a lányom néha a leghangosabb épp...

2012. szept. 19. 12:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ahol egynél több gyerek van, ott mindig van zaj is. Ha játszanak azért, ha veszekednek azért. Nekem is ikreim vannak. Jelenleg az egyik itthon náthásan, a másik oviban. Egész nap normális hangerőn képes elleni az itthoni, de amint a másik hazajön, zeng a ház. Közösségben amúgy is hamar rászoknak a hangos beszédre, hogy túlkiabálják egymást.
2012. szept. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen ez is benne van a dologban hogy egymást próbálják túlkiabálni, túlbeszélni. Meg tényleg olyan hangos természetűek is, ha örülnek ha bánatosak mindent olyan hangosan élnek meg. Olyan fura mert a férjem meg teljesen az ellentétük.

Olyan kellemetlen hogy "kedvenc" mondatom a halkabban már gyerekek lett...

2012. szept. 19. 14:31
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy fiam van (5éves) iszonyat hangos, és folyton beszél. De még az alap beszéde is olyan ordítós :)

Én azon gondolkoztam hogy ezt az ovib szedhette össze mert szerintem ott ugye sokan vannak, mindegyiknek irtó fontos mondani valója és ezért túl kell ordibálni a másikat! :) Nálatok meg otthon is ez lehet hisz ugye többen vannak! :)Egyébként meg szólj rájuk mindig amikor úgy van h csendesebben. De ez szerintem csak idővel fog elmúlni.

És ha beszólnak a szomszédok vagy ne mondj nekik semmit, vagy küld el őket melegebb éghajlatra. Ahol gyerek van ott nincs csönd. Nem bírják elfogadni költözzenek el... :) :) :) :)

És gondoljatok bele mi lesz akkor amikor tinik lesznek. Akkor meg majd megy a max hangerős zene hallgatás.. :) :) :)

2012. szept. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Oké, hogy a gyerek hangos, de azért minden szomszédnak vannak zavaró dolgai. Még annak is, akinek nincs gyereke.

A mellettünk lakó 50-es pasi alkoholista, és éjszakánként egyesével dobálja le a piás üvegeket a szemétledobón. Fél óráig csörömpöl vele. Az alattam lakó szenilis néni rendszeresen a mi lakásunkba akar bejutni a kulcsával. A fölöttünk lakó fél éjszaka bútorokat tologat,a szembe szomszéd már másfél éve felújít és minden nap furkál és kalapál. És akkor azokról még nem beszéltem, akik órákig feltartják a liftet, mert beszélgetnek, rendszeresen elállják a kocsival a bejáratot. Nálunk a kedves szomszédok ha a folyosón szemetet találnak, mindig az ajtónk elé rugdossák, mert biztos mi dobtuk el, hisz az emeleten csak itt vannak gyerekek. Mondanom se kell, hogy SOHA nem szemetelünk.


Szóval a gyereke hangoskodására akkor panaszkodjanak, ha ők is beszüntetik az idegesítő és zavaró szokásaikat.

2012. szept. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az a"baj" hogy én viszonylag béketűrő és pozitív ember vagyok, egyáltalán nem figyelem mikor ki zörög hangoskodik mert alvásidőben nem fordul elő éjjel meg alszunk :)) Végre. Mert az ikrek 2 éves korukig felváltva ébredtek éjjel is 2-3szor.
2012. szept. 20. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!