Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Anyukák! Olyankor mi van, ha...

Anyukák! Olyankor mi van, ha az egyik gyerek nehéz eset, a másik pedig szófogadó, csendes típus?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszait várnám, akinek legalább 2 ennyire különböző kisgyereke van. Hogy csináljátok, hogy mindenki boldog és kiegyensúlyozott legyen?

Az én nagyobbam egy igazi akaratos méregzsák, állandóan a saját feje után megy és ellenszegül, a kisebb pedig abszolút alkalmazkodó és szófogadó. Ebből kifolyólag a naggyal sok a konfliktus, a kicsivel pedig nincs semmi ilyesmi. Félek nem fogják emiatt egymást (és engem sem) szeretni, főleg a nagy :(. Mit lehet ilyen helyzetben tenni?


2012. máj. 28. 14:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mennyi idősek, fiúk v lányok?
2012. máj. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%
Két teljesen különböző nevelési igényű gyereket nem lehet egyformán nevelni. A nagy valószínűleg azért nehéz eset mert nem a megfelelő módszerrel közeledsz hozzá. Próbáld meg az ő szemüvegén át nézni a világot és még véletlenül se hasonlítsd össze a két gyereket! Soha ne a kicsi legyen a példa és ne azzal érvelj a nagynak, hogy más gyerek így, meg úgy...
2012. máj. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Talán fontos lehet, csak kimaradt. Nem mondanám életkori sajátosságnak, mert a nagyobbam már akkor is ilyen volt, amekkora most a pici, tehát ezért gondolom, hogy az alaptermészetük ennyire eltérő.
2012. máj. 28. 14:22
 4/17 A kérdező kommentje:
A nagyobbik lány, a kicsi fiú. 3 és 1,5 évesek. A kicsi tényleg születése óta a nyugalom szigete, a nagy pedig mint a háborgó tenger icipici kora óta. Sokszor én is úgy érzem, hogy fogalmam sincs, hogy kéne hozzá viszonyulnom, borzasztóan bánt :(.
2012. máj. 28. 14:24
 5/17 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez a helyzet:(

A nagy 3,5 éves-fiú, a kicsi 1,5 éves lesz, kislány.

Fogalmam sincs mi lesz......

2012. máj. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Anya1 ***** válasza:

A nagyobbik gyerek kérés nélkül kapott a nyakába egy kistestvért.

A nagyobbik gyerek első gyerek,a létező összes hibát elköveti rajtuk amit csak lehet,en probagyereknek hívom őket.

Kisebbik egy kialakult családba kerül,nagyjából kialakult hierarchiaba,ami Ellen nem tud es nem is akár lazadni- ellentétben a nagyobbikkal.

Ehhez jön még két teljesen mas terhesség,két különböző nem is akár-en attól lennék meglepve,ha egyformák lennének a gyerekek.

Ha súlyosnak erzitek a különbséget,kerjetek nevelési tanácsadó vagy gyerek/csaladpszichologus segítségét minnél előbb.

Ez nem a gyengeség,sokkal inkább a felelős,okos szülői gondolkodás jele!!!

2012. máj. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

7. legközelebb, ha nem tudsz aludni inkább fogj egy nagyítót, és játszadozz azzal, amivel megszánt a jóisten...


6. lehet, hogy sok családban igaz, amit írsz, de nálunk nem ez a helyzet. Nincs elrontva és elkényeztetve, egyszerűen vannak napok, amikor semmi sem jó neki. Nyilván neki sem mindegy, hogy eloszlik a figyelem, de azelőtt sem ő volt a világ közepe, mert dolgoztam itthon rengeteget, ő pedig addig nézelődött, vagy amikor már nagyobb volt szépen eljátszott. De mondom, ez csak a jó napjain működött...

A nevtannal nekem kicsit vegyes érzéseim vannak, engem is vittek anno a szüleim.

2012. máj. 29. 07:11
 8/17 Anya1 ***** válasza:

30 év alatt változik ám a Nevtan is, de ha úgy érzed,hogy meg tudod oldani egyedül is akkor hajrá!

Szerintem jobb időben segítséget kérni.

2012. máj. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A nagyobbik gyermekünk hasonlóan ellenszegülő, nehezen kezelhető volt. 2 éves korában született meg a tesó. Nahát nekünk ő sem lett egy nyugodt gyerek, a pszichológus szerint érthető. (Látja a nagyot, viselkedésminta, azonos környezet, azonos szülők..) Két és fél év telt el, hogy szakemberhez fordultunk és nagyon sokat segített nekünk. Pl. speciális (játékos) tornára is járt a kicsi, ami elősegítette, hogy együttműködőbb legyen, elfogadja az irányítást, javuljon a figyelme.

A nagyobb gyermekemnek kicsit több problémája volt, a kicsinek kevesebb, de mindkettőnek segítettek. Ma már sokkal könnyebb velük.

Ne félj segítséget kérni és ne várd meg szerintem, hogy 6-7 éves legyen, mert későbbi életkorban nehezebb változtatni a berögződött dolgokon.

2012. máj. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
szia!nemrég én is írtam ki ilyen kérdést.A válaszolók többsége azt válaszolta ez a középső gyerek szindróma ami nálunk van .a középsőm (lány ) ugyanez amit leírtál a tiedről.Igazi akaratbomba.én meg sajnálom a másik kettőt mert ők meg igazi szófogadó gyerekek.
2012. máj. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!