Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éjjel újra bepisil=újra...

Éjjel újra bepisil=újra legyen pelenka?

Figyelt kérdés

Egy hete minden reggel ágyat húztam a fiamnál, tegnap este már ráadtam a pelenkát inkább. Nagyon nagy baj ez? Ő se én se senki se pihent a héten. Ovit kezdi, megviseli az is, hiába könnyen elmarad bent.

Ha újra nyugi lesz, leveszem megint. Mások szerint pedig ki kell tartani, és nem pelenkázni. Erről mit gondoltok?


2012. szept. 20. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekünk családlátogatáson azt mondta az óvónő, hogy kezdéskor nomális az átmeneti visszaesés.

Én nem adnám vissza a pelust, kitartanék.

2012. szept. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én megbeszélném vele, hogy mit szeretne, és ha kell, visszaadnám. Hiszen a "kudarc" is megviselheti. De ehhez ismerni kéne a gyereket, szóval így nehéz megmondani.


Kisebbik gyerekemmel mi nyár elején hagytuk el az éjjeli pelust. Ezt követően mentünk nyaralni, ahol bepisilt. (Nem tudta hol a wc, nem otthoni környezet stb.) Visszaadtuk rá a nyaralás idejére. Otthon újra nem volt probléma. Megértette, elfogadta.

3 év körüli gyerekkel már meg lehet ezt beszélni.


Én nem tartom visszaesésnek.

2012. szept. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én is mondtam neki, hogy ha már nem kéri, akkor levesszük vissza a pelenkát. Persze nem örült neki, amikor ráadtam, mert már nagyfiú. De már ötletem se, mivel érjem el, hogy ne kelljen pisilnie éjjel 8tól 10percenként pisiltetem, és így is jön pisisen át hozzánk.

Persze a pisisség is nagyon zavarja. Nem tudom melyik a rosszabb neki.

2012. szept. 20. 14:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát szerintem az egyik legnehezebb dolog éjjel a teljes ágynemű-pizsamacsere-matracforgatás közepette, hogy azt közvetítsd felé: "nem baj". Mert hát bosszantó. De ha ezt sikerül, akkor lehet anélkül is.

Nekem volt olyan, hogy több sikertelen alkalom után maga kérte a pelust, mert az "biztonságos" volt neki.


Biztos, hogy az oviba szokás most hülye módon egybe esett, ez zavarja őt.


Így vagy úgy, de kitartás!

2012. szept. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nálunk is volt visszaesés és mikor sokszor egymás után bepisilt mondtam, hogy akkor vegyük vissza a pelust, 2-3 napig rajta volt, aztán mondta, hogy inkább nem pisil be, de bugyiba aludhasson és utána nem pisilt be. (persze azért időnként becsorog, most 3 éves)
2012. szept. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Épp a napokban írtam ki egy hasonló kérdést ovi kezdés miatti éjjeli bepisilés miatt. Volt, hogy éjjel 2szer is ágyat kellett húzni, bár neki vízhatlan lepedője és leesésgátlós ágya van, így matracot sem tudnék forgatni, ha pisis lenne, mert fix, de sosem olyan. Én nem adtam vissza a pelust, hiszen már több, mint 1 éve éjjel-nappal szoba- és ágytiszta, így őt az jobban megviselte volna, nem értette volna, hogy miért lett ő újra baba (neki a pelusosak babák). Már megoldódott a dolog, nem pisil be, igaz még éjjel vándorol (pedig eddig egész éjjel a saját szobájában aludt).
2012. szept. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekünk is van vízhatlan lepedőnk, de volt hogy elcsúszott, illetve ha volt bepisilés, azt is ki kellett mosni, és ha nem száradt meg, volt hogy anélkül fektettük le, és hát ha akkor jött a következő bepisi...

(Mert ez inkább időszakos volt, egy -két napig egymás után, aztán hetekig semmi.)

2012. szept. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!