Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Onnantól, hogy megtanult...

Onnantól, hogy megtanult járni a gyermeked, mikor szaladt? Mennyi idő után probléma, ha nem fut?

Figyelt kérdés
2012. szept. 20. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
11 hónapos korától jár önállóan, és most merem állítani, hogy szabályosan, esések nélkül szalad. 19 hónapos lesz pár nap múlva.
2012. szept. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1 évesen indult el a fiam, és jó bő fél év telt el a szaladásig, ekkortól már nem esett sokat el.
2012. szept. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
másfél éves már biztos volt, mikor szaladni kezdett, most 22 hónapos és alig esik el. max, ha megbotlik. 11 hónaposan lépte az első önállókat :-)
2012. szept. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
még nem volt 11 hónapos mikor járt. Most 16 és szalad.
2012. szept. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi! A lányom 10,5 hónaposan indult el, most lesz 19 hónapos. És nem szalad. Csak siet. :)

Mondjuk jó súlya van, lehet, hogy ez is befolyásolja valamennyire.

De barátnőm lánya 2 hónappal idősebb, ő meg rohan. De ő már másfél évesen is rohant. Tudom, nem hasonlítjuk össze a gyerekeket, csak kiváncsi voltam. Mert a fogócska úgy néz ki a két lány között, hogy a barátnőm lánya megtesz 1 kört oda-vissza, mire a lányom eljut félútig. :)

2012. szept. 21. 07:00
 6/6 anonim ***** válasza:

elgondolkodtam.....a kisfiam 10 hónaposan indult el, de a legkorábbi emlékeimben is az van, hogy fut...tehát futva indult el. Arra emlékszem, hogy időnként bekerült a járókába, mert ki kellett szaladnom valahova, vagy veszélyes dolgot csináltam a konyhában, és akkor rövid időket ott töltött, és ott kezdett el megtanulni járni. De nem úgy, hogy kapaszkodott a szélébe és körbesétált, hanem "átfutott" egyik végéből a másikba, ahogy a lendület vitte.

Most 2,5 éves, nagyon jó mozgású, persze már tud sétálni is, de majdnem teljesen biztos vagyok benne, hogy futni hamarabb tudott, mint járni.


Viszont a szomszédunkban lakik egy kislány, aki most lesz 2 éves, és futni még sosem láttam, viszont sietni azt nagyon tud :-)


Kérdezd meg a gyerekorvosotokat, védőnőtöket, hogy mi a véleménye.

2012. szept. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!