Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztává válás után...

Szobatisztává válás után mennyi idővel lett délután ágytiszta a gyereked? Akinek hosszabb idő telt el, az ovit hogy oldottátok meg?

Figyelt kérdés
Kisfian 2 év + 8 hónaposan lett szobatiszta, 3 hónapja, de du rendszeresen bepisil. Egy hete jár oviba. Ott csak a negyedik napon történt baleset. Szerintem azért csak akkor, mert az új helyen nem mert, nem tudott elég mélyen aludni. Engem nem zavar, ha éjjel adnom kell rá pelenkát, majd ha elég érett lesz, elhagyjuk. A délutánit is csak az ovi miatt sürgetném. Hogyan segíthetek neki?
2012. szept. 21. 16:26
 1/4 A kérdező kommentje:
Keveset iszik ebédnél és pisil alvás előtt, mégis...
2012. szept. 21. 16:27
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezzel az a probléma, hogy ez sajnos egyáltalán nem nevelés, hanem csak és kizárólag fizikai érettség függvénye. Azzal esetleg lehet segíteni, ha lefekvés előtt közvetlenül elmegy vécére, de ezt gondolom amúgy is megcsinálják az oviban.

Az én kisfiam pont fordítva van. 2 év 5 hónapos, egyáltalán nem biztonságosan szobatiszta, a délutáni alváshoz viszont már nagyjából két hónapja nem kell pelus. Úgy látszik, ő fizikailag előbb ért meg rá, mint agyban.

2012. szept. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
alvás előtt menjen el pisilni (kérdd meg az óvónőket, hogy figyeljék, tényleg pisil-e), és vigyél be gumilepedőt az ovis fektetőre. Az IKEA-ban lehet kapni olyat, aminek az egyik oldala vízálló, a másik puha, anyagszerű, kényelmes.
2012. szept. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt gond, az oviban 100%-ig jól tolerálták, hogy a lányom kb heti 3 alkalommal bepisilt úgy 4 éves koráig. Ők is azt mondták, hogy nem tudunk mit csinálni, ha agyban megérik, majd nem fog bepisilni.
2012. szept. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!