Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az normális, hogy 4 és fél...

Az normális, hogy 4 és fél éves kislányomra azt mondta az óvónénije, hogy ha nem gyúr rá a szociális dolgaira, necces hogy mehessen 6 és fél évesen suliba?

Figyelt kérdés
Aki szociálisan kicsit éretlenebb, de tök okos, nem lehet, h iskoláig még esetleg fejlődik?
2012. szept. 22. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

De biztosan fog még fejlődni, de az óvónőnek sajnos kötelessége hogy figyelmeztesse a szülőt, ha ilyesmit tapasztal. Nem szabad megsértődni rajta, hidd ell jót akart azzal hogy szólt, remélen normális hangnemben, tapintatosan, nem gúnyolódóan.


Üdv : egy óvónő

2012. szept. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezen nehogy megsértődj, örülj neki, időben figyelmeztetett. Van két éved gyakorolni vele a társas érintkezés szabályait. Pont azért szólt most, mert nem csak, hogy lehet, hanem biztosan fejlődni is fog, de erre figyelj oda különösen, mert nem az eszén fog múlni, ha maradnia kell még egyet.
2012. szept. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
bocsi off, de érdekel, hogy miben nyilvánul meg ha szociálisan éretlenebb? Nem játszik együtt a többiekkel, vagy hogy?
2012. szept. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De, játszik, sőt egyéni szöveget mondott anyák napján, ami majdnem fél éve volt. Teljesen meglepődtem, hogy az én kislányom ennyi ember előtt beszél. Sokszor nem mondja meg a nevét, korát ha kérdezik, ez teljesen tetszőleges nála. Csillog a szeme, h megkapja a labdát az oviban, h elmondhassa kik ülnek mellette, mi a jele, de mikor nála van, blokk és semmit nem mond. Pár hónapja húzza csak le a WC-t az oviban, mert eddig félt. Jött a mozgásterapeuta, h felmérjék őket, ő volt az egyetlen aki értékelhetetlen, mert semmit nem csinált stb stb...
2012. szept. 23. 06:55
 5/8 A kérdező kommentje:
Ő egy nagyon érzékeny kislány és az oviban jobb szeretik az átlagosat. Mindenkinek köszi a választ, nem sértődtem meg, de nem tetszett ahogy mondta, mert nem mindenki egyforma és neki sok területe narancssárga..
2012. szept. 23. 06:58
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja, és hogyan lehet ezt nekem fejleszteni?
2012. szept. 23. 07:00
 7/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt a kérdést, lehet, hogy a kislányod ilyen típus. itt a második válaszoló voltam. : http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Ha ez a helyzet, olvass egy kicsit utána. Ha ilyen az alaptermészete, akkor a legtöbbet azzal tehetsz, hogy elfogadod. Amúgy egy gyerekpszichológus is segíthet felmérni, mi a helyzet, konzultáció szintjén segíthet eldönteni, hogy tényleg foglalkozni kell-e vele, vagy hagyni, hagy legyen önmaga.

2012. dec. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Igen! Az én kislányom pont ilyen, semmiben nem átlagos..
2012. dec. 24. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!