Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korában kezdett...

Mennyi idős korában kezdett el beszélni a gyereketek?

Figyelt kérdés

a családban van egy 15 hónapos kisfiú és az igen, nem már megy neki.

viszont a család ki van akadva, hogy ilyenkor már beszélnie kéne... szerintem meg pont nem, jól halad, minek sürgetni?


2012. szept. 23. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
2,5 éves koráig csak szavakat mondott. Mindennek tudta a nevét, valamit szépen kimondott, míg mást eléggé sajátosan. 27 hónapos korától beszél mondatokban, és a ragokat is akkor már helyesen használta. Azóta egyfolytában beszél:-)
2012. szept. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
15 hónaposan csak az alapszavakat mondta apa, anya, mama, papa,
2012. szept. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

14 hónapos a lányom, kb. 20 szót kimond, de a felét nem értik a kívülállók, még a nagyszülők sem! Sőt! A legtöbbször mi sem értjük egyből, csak ha 2-3× megismétli.

A sajátos nyelvén, félig elharapva mondogat mindent. Lelkesen utánozza a szavakat, amiket mondunk egy tárgyra mutatva.

Én cseppet sem aggódom, hogy még nem beszél folyékonyan..


Viszont van egy kislány, aki 3 héttel idősebb a lányomnál. 50 szót kimond folyékonyan. Igaz, neki még a lámpaoszlop is anya. Arról nem beszélve, hogy ha meglát, akkor rendszeresen azt mondja nekem, hogy kenyér. A párom pedig pohár.


Inkább ne beszéljen a gyerekem, de tudja, hogy mi micsoda vagy ki kicsoda.. :)))

2012. szept. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
novemberben lesz 3 éves,most kezd el igazán beszélni.
2012. szept. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Nincs lemaradva. Az én fiam elég korán kezdett beszélni, már 10 hónaposan mondott néhány szót, 15 hónaposan már elég sokat, igaz, nem teljesen tisztán, 20 hónaposan alkotta az első összefüggő "mondatát". Azt pl. sosem felejtem el, a Tescoban nézte a halakat, az egyik kiugrott az akváriumból és az eladó visszarakta. Mikor hazamentünk, "mesélte" az apukájának, hogy "Hal hopp, bácsi vissza". :D 2 évesen már mondatokban beszélt, azóta be sem áll a szája....! Ahogy a szeme nyílik, a szája elkezd járni és amíg el nem alszik, folyamatosan beszél, kérdez, énekel, versel, hihetetlen mennyi mondandója van. Szóval azért az annak is megvan az "előnye", ha később kezd el dumálni. :) De én is azt tapasztaltam az ismerős gyerekeknél, hogy 2 év körül kezdenek el látványosan több szót használni. Szóval kár kiakadni a családnak, nincs a kisfiúval semmi gond!!!!
2012. szept. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

én is így gondolom, hogy nincs lemaradva :)

nagyon okos, értelmes fiúcska. múltkor addig nem hagyott békén, amíg meg nem etetett, vicces volt :)

meg most én is babát várok és teljesen kikészít néha, ha azt mondják már beszélnie kéne... majd az én babámat is kritizálják?? mindegyik gyerkőc a saját ütemében fejlődik.

2012. szept. 23. 15:00
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

18 hónaposan már mondatokban beszélt a fiam,de ez nálunk családi vonás :) Mi mind sokat beszélünk :)

15 hósan egyáltalán nincs elmaradva sőt...

2012. szept. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Egyáltalán nem kell neki beszélni, nem tudom honnan veszik hogy le van maradva. Az én lányom 20-21 hónapos volt amikor viszonylag érthetően beszélt. A családtagok, és mi, a szülei tudtuk mit mond.
2012. szept. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%

Kisfiam 2 éves is bőven elmúlt, mikor elkezdett beszélni, addig csak anya, apa, mama, papa és autó volt. 2,5 évesen kezdett igazából megindulni nála a beszéd, de akkor rohamtempóban. 2 hónap múlva folyékonyan, mondatokban beszélt.

Kislányom 1 évesen kezdett el érthető szavakat mondani. 15 hónaposan már legalább 40-50 szót ismert. Nemsokára 17 hónapos, rengeteg szót használ (és jól, a bicikli az bici, a pohár az pojá), és mindent ismétel utánunk. Vannak 2 szavas alap mondatai is, pl anya gyere, baba inni, tesó hiszti :), stb..

2012. szept. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

ez a tesó hiszti aranyos lehet :)


köszi mindenkinek a választ, mentek a zöld kezek! :)

2012. szept. 24. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!