Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon későn beszélő gyerekek...

Nagyon későn beszélő gyerekek anyukái: mikor, mennyi idős korában kezdett el a gyereketek rendesen beszélni?

Figyelt kérdés
Olyan gyerekere lennék kíváncsi, akik egyébként teljes mértékben átlagosan, vagy akár az átlag felett is fejlettek, de valami miatt később beszéltek, mint a korosztályuk.
2010. okt. 19. 19:43
 1/7 Nikcsi ***** válasza:
Nem tudom konkretan mire gondolsz a keson beszeles alatt, de a ket eves fiam meg abszolult nem beszel. Halandzsazik, de ertelmes szot kb. 1-2 alkalommal mondott eddig. Nalunk eleg sok tenyezo befolyasolhatja. Apja es en is 3 evesen kezdtunk beszelni, viszont akkor mar folyekonyan, valamint kulfoldon elunk, igy valoszinuleg az angol is bezavar neki.
2010. okt. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2 év 4 hónapos lányom kb 2 hete csacsog. Előtte 2 éves koráig semmi, majd onnantól kb 30 szavas szókincs, szigorúan mondatba foglalás nélkül. Most pedig olyan 100 szó, 4 szavas mondatok, de még mindig hiányolok egy csomó mindent. Viszont minden nap van kb 5-6 szó, amit mond és meglepődöm, hogy ezt meg honnan hallhatta vagy tusom, hogy erről 5-6 hónapja volt szó utoljára. Egyébként 6 hónaposan állt, ült, korán mászott.
2010. okt. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2,5 éves a kisfiam.

Neki is nagyon gyors volt a mozgásfejlődése, mint a második hozzászóló anyukáéknál. 6 hónaposan állt, 9 hónaposan járt, stb. Beszélni viszont nem akar. Anya, apa, mama, nem, + hangutánzó szavakból vagy 10 féle =ennyi a szókincse. Semmit nem fejlődött a beszéde hónapok (évek) :-( óta. Az apukája és a másik nagymama is csak 3 évesen beszélt, de én már türelmetlen vagyok, mert a bölcsiben minden gyerek folyékonyan beszél csak ő nem...

2010. okt. 19. 20:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam 3 éves és kb ennyit mond: adodide-add ide, azt-ezt, vauvau, cica, pipi, hu-si(vonat), szija(szia), papi(nagypapája és minden másik bácsi), aja(anya), ne, de, dijo-dinó (dinoszaurusz), me-memme (étel), isz-iszi(innivaló), és ennyi.

Logopédushoz járunk, és megyünk a beszédjavító központba. Most meg hallásvizsgálatra megyünk(merthogy ki kell zárni azt is) Amúgy senki nem érti miért nem beszél, a logopédus azt mondta hogy koránál jóval érettebb mentálisan, érti az összetett feladatokat, feladat és szabálytartó stb... és jól is utánozza a hangokat csak mégsem.Ráadásul a mozgása is fejlettebb a kortársainál(10 hónaposan önállóan járt), a pszichológus szerint sincs baj, trauma nyomai sincsenek barátságos közvetlen és jól megérteti magát.

Én sem tudom miért nem akar beszélni. Jár oviba, de egy hónap alatt sem változott túl sok minden, ott is megérteti magát, de beszélni nem nagyon akar ott sem :S

2010. okt. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mit értünk rendes beszéd alatt? A fiam 3 éves. Most már egyszerü mondatokban beszél (ragok nélkül nagyrészt) az óvónénik pár nap alatt ráhangolódtak és megértik amit mond, de idegenek sose értenek kb.semmit se abból amit akar. 2 és fél éves koráig csak halandzsázott, egy értelmes szó sem sült ki a beszédjéből, akárhogy füleltem, figyeltem, semmi. Voltunk gyógypedagógusnál, logopédusnál, fülészeten, gyerekorvosnál, neurológián. Semmi baja szervileg. De így vagyok nyugodt,hogy ezeken átmentünk, mert így nem mondhatom hogy nem próbáltam meg mindent.

Logopédiai fejlesztésre biztosan szüksége lesz de az a mi ovinkban középsőtől indul, ő pedig 2 x lesz kiscsoportos és majd csak utána középsős. Azért remélem addigra sokat fejlődik.

2 és fél éves koráig nem is próbálkozott beszélni, nem is utánozta amit mondunk, akármit csináltunk, meg se próbálta. (javasolták h csináljak úgy mintha nem érteném mit akar, ebből csak hatalmas hisztik lettek).

2 és fél éves kora után bölcsibe került egyébként és ott indult meg a fejlődése, napról napra 10-20 új szót tudott, mostmár nagyon sok szót tud meg szószerkezetet (piros autó, szép kislány stb..) de nagyon el van még maradva szerintem.

Egyébként érdekes, hogy ő is nagymozgásokban nagyon fejlett, más vele egykorúakhoz képest mindig előbb járt. 14 hónaposan simán lépcsőzött fel, le segítség nélkül, 18 hósan egyedül mászókázott, csúszdázott. Mostmár tud biciklizni, hintát hajtani,nyár vége óta, 13-14 hósan motorozott. Szóval egyértelműen efelé tolódott a fejlődése.

2010. okt. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Valahogy nálunk is hasonló a helyzet. A mozgása a korát jóval meghaladóan fejlett, pl. már 16'-os biciklin biciklizik (persze pótkerékkel:-). A logikai képességei is rendkívül jók, és olyan a memóriája, hogy hihetetlen, pl. memóriakártyával játszik hosszú időn át, akár egy félóráig is. De a családtagok megnevezésén és a nem szón kívül egyetlen értelmes magyar szó el nem hagyja a száját. Viszont olyan gesztikulációja van, hogy szinte mindenki megérti, ő is komoly szinten activity-zik. 2 hónapja bölcsis, de azóta még nem fejlődött semmit a beszéde.

2010. okt. 19. 21:40
 7/7 anonim ***** válasza:
fiam 4,5 éves. 7 hónapja beszél. Jó a mozgása. Ma már 40ig számol és felismeri a számokat, kb 50 mondokát gyerekdalt tud és 11 betüt ismer. Hihetetlen memoriája van. És olyan dalt is tud amit akkor hallott amikor még nem beszélt.Pl mikulás dalok
2010. okt. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!