Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mi jó, ha a...

Szerintetek mi jó, ha a beszoktatás az oviba zökkenőn mentes vagy ha a gyerek még két hét után is folyton sír?

Figyelt kérdés

Ezt azért kérdezem mert az én kislányom okos értelmes,el lehet neki mindent magyarázni és meg is érti,hogy mi miért van.3és fél évig itthon voltam vele,én voltam csak vele szinte hiszen nagyszülők nincsenek Apuka meg folyton dolgozik.Én úgy érzem jó nevelést kapott,sok törődést és közös játékot.A óvodába hipp-hopp beszokott.Első nap velem volt másnap ott ebédelt egyedül harmadnap pedig már ott is aludt.Azóta is imád menni.De egy másik Anyuka gyereke (akinek szintén ilyenek a körülményei) két hét után is naphosszat sír az oviban,nem találja fel magát.Na ez az Anyuka azt állítja hogy legalább nem volt hiába való az ő nevelése hogy ilyen a gyerek hogy így viselkedik az oviban.

Ezzel teljesen azt érezteti velem hogy én nem jól csináltam,valamit nagyon elronthattam ha az enyém ilyen könnyen veszi a helyzetet.Szerintetek?


2012. szept. 23. 21:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az én lányom sem sírt soha az oviban. Ha megkérdeztük azt mondta, hogy szeret oviba járni. De kb 1 hónap mulva láttuk rajta, hogy karikásak a szemei és amikor az udvaron meglestük, csak szomorkodott egyedül. Mondták is, hogy nagyon viszahúzódó, alig mer megszólalni. Nekem meg itthon állandóan "sztorizott", hogy kivel és mit játszott. Lehet a fele se volt igaz, csak azt akarta, hogy örüljek, hogy milyen jól érzi magát. Aztán pár hónap múlva megoldódott a dolog. az ovónők javasolták, hogy járjon báb- szakkörre. Senkit sem ismert a szakkörön mégis nagyon megszerette, azóta már jobb az önbizalma.

Most a fiam kezdte a bölcsit. 3 hét telt el és soha nem sírt, viszont 1 hete már ő is "begubózott", nem eszik és jóformán nem csinál semmit a bölcsiben. Bárcsak sírna inkább, azt jobban viselném, és neki is jobb lenne szerintem, ha kiadná magából.

2012. szept. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Hu szegénykém ez biztos nagyon rossz lehet.na meg a kislányod sztorija se semmi.Nálunk szerencsére nincs ilyen,az óvónők dicsérik egyfolytában hogy milyen talpraesett anyáskodó törődő másokkal.Ennek nagyon örülök.Mi is kilestük már az udvaron :) édesen játszik a többiekkel.
2012. szept. 25. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!