Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » MI történik olyankor, ha egy...

MI történik olyankor, ha egy 2 éves gyerek bölcsibe megy külföldön, és természetesen még egy kukkot sem tud angolul?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja költöztünk az USA ba, és 25 hónapos kicsi fiunkat mult héten vittük bölcsie előszőr életében! Mult héten én benn voltam vele néhány órát minden nap, ehéten hétfőn már otthagytam 2 órára reggel, és ebéd után mentem érte. Ő bent, én kinn bömböltünk..borzalmas pokol volt számomra. Bárkinek hasonló helyzete volt e van e? mármint hogy külföldön viszi bölcsibe, vagy oviba, és az ottani nyelvet még nem beszéli a gyerek?

Nem tudom mennyiben befolyásolja azt a halálra rémült kis sírását az hogy még a nyelvet sem érti...

köszi előre is a válaszokat!



2012. jún. 5. 05:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

A sírás akkor is lenne ha magyar bölcsiben hagyod ott, elöször éli ezt meg.

A dajkákkal beszéld meg (már meg kellett volna) hogy meg tudják e oldani, ők a kulcs, nagyobb figyelmet, egyszerübb jelzéseket kap tölűk, természetesen csak akkor ha erre van türelmük.

2012. jún. 5. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy kisgyerek nagyon gyorsan alkalmazkodik,és hamar meg is tanulja a nyelvet. A írás pedig természetes az első napokban. Itthon sem lenne másképpen.
2012. jún. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!A mi két gyerekünk is igy volt!De a kissebiket nagyin megviselte!Szó szerint kiszakitották a kezemböl az elsö egy hétben mert nem volt hajlandó bemenni!Ahogy irtad ö bent sirt én kint!Egy hét után már bement magátol kis nyafogással!A második hétem már semmi gond nem volt!Már 7 hónapja járnak semmi gond nincs,a nyelv is nagyon jol megy nekik!Pedig ök sem értettek semmit!Ne félj megfogja szokni!Csak ne lássa rajtad hogy sajnálod,nekem az övönö ezt mondta!Egy kis kitartás kell az anyukán és máris jobb lessz a babának :)

Sok sikert nektek a beszokáshoz!

2012. jún. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

A ket eves kor a legnehezebb a beszoktatashoz. Mo-n magyar bolcsiben is megviselne a dolog. A sogornom novere szoktatta Mo-n sajat anyanyelvi kornyezetben a gyereket bolcsibe megis honapokig siras es hiszti volt. Mara mar megszokta es elfogadta. A legjobb kor szerintem vagy egy ev koruli vagy 3 evesen az ovi.

Ahova a kislanyomat visszuk majd oviba jovore, ott pl van egy kinai kislany aki semmit sem tudott angolul (kulfoldon elunk mi is), es nagyon rovid ido alatt megtanult angolul. Az ovonenik meg beszereztek kinai szoktart h megertsek a kislanyt.

A gyerek nagyon konnyen tanul. A kislanyunk 2.5 eves, es apuka ausztral, en magyar vagyok, es ketnyelvukent nott fel, tudja h nagyihoz, hozzam automatikusan magyarul beszel, apuhoz angolul. es ha nagyi mond vmit, akkor o fordit apunak. Ha mond vmit nekem magyarul es megkerdem mi angolul akkor mondja az angol megfelelojet. Itt szavakt kell emg erteni, meg to mondatokat. Enekel magyarul, angolul, tanitottam neki dalokat. tudja a twinkle twinkle-t de a boci boci-t is, meg a zsipsz zsupsz-ot is. hidd el hihetetlen ahogy felveszik a ket nyelvet. ne aggodj nem lesz semmi gond.

2012. jún. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem az fogja megviselni,hogy nem ert egy kukkot sem. Mire feleszmelsz, a gyerek mar beszelni fogja az angolt.

En 2 kisgyerekes anya vagyok. Ha tanacsolhatom, akkor inkabb nem bogj a fal masik oldalan. Tudom, hogy nehez, de tedd a dolgod,foglald el magad, majd amikor eljott az ideje, menj erte. Mindig keszitsd fel reggel a bolcsire, mosolyogj. Fontos, hogy a gyerek azt lassa, hogy te nyugodt vagy, es vidam. O is maskepp fog hozzaallni a dolgokhoz.

2012. jún. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia, a nyelv nem gond, kicsiknel sitty-sutty megy a tanulas, arrol nem is beszelve, hogy a gyerekek kezzel-labbal is megertik egymast.

Az ovoda önmagaban egy sokkelmeny a gyereknek, idegen környezet, anyutol tavol, en is egesz nap orditottam, nem tudtak megnyugtatni. Pedig magyar ovi volt. Aztan a következö nap mar nem volt akkora patalia, egyre könnyebb lesz nektek is, figyeld meg.

2012. jún. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 2,5-évesen ment oviba.Ő se tudott egy szót se,de nem ez volt a probléma hanem az,hogy itt mindig csak velünk van és nagyon anyás volt.Megszenvedtük mindketten, több hónapon keresztül minden áldott nap sírt nem akart menni.Persze gondolom az elején mindig egyedül fog játszani,ahogy az enyém is és keveset fog beszélni.Most ez a második év az oviba és hála jó istennek nincs semmi baj,szeret járni és érti is a nyelvet.Már vannak neki barátai de még mindig keveset beszél az oviba a gyerekekkel.

Szerintem ha a tied is beszokik más lesz,de ehhez kinek több kevesebb idő kell!Ne félj ők sokkal gyorsabban alkalmazkodnak mint mi!

2012. jún. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
A kisbabák agya nem olyan rugalmatlan ám, mint egy felnőtté.
2012. jún. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Én halál komolyan emlékszem egy villanásra a bölcsiből. Úgy bőgtem mint a sakál, az a pillanat volt ahogy téptek ki anya kezéből. Fú nagyon beégett. De normális felnőtt lettem. Meg pár nap sírás és hiszti után anya szerint beleszoktam :)
2012. jún. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nekem is első emlékeim egyike mikor Édesanyám elöször hagyott ott a bölcsiben. Gondolom ez megélni egy nagy trauma volt, ezért is maradt meg.

Az egész jelenetre emlékszem az elejétől a végéig.


Na most jól elkedvetlenítettük a kérdezőt.

2012. jún. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!