Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves kisgyereknek...

Másfél éves kisgyereknek ajánlanátok mesekönyvet?

Figyelt kérdés

Kislányom 17 hónapos és inkább énekelni, mondókázni szoktam neki. A mesék még nem kötik le, legalábbis azok amiket eddig megpróbáltam olvasni neki.

Tudtok ajánlani jó mesekönyvet, ami ilyen kicsiknek is érdekes?

Főleg leporellóink vannak, az elég sokféle, meg mondókás-verses kötetek, és egy elég vastag Magyar Népmesék meg az Óz a Csodák csodája, de ez utóbbi kettő egyik se ilyen picinek való.

Tudom, hogy ezerféle van a könyvesboltban, éppen a bőség zavara miatt nem tudok választani, saját tapasztalat érdekelne, hogy mit szeret a ti gyereketek.

Köszi előre is!


2012. szept. 24. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:

leporellosban van olyan amiben verses mese van

pl Zelk Zoltán :? 3 nyuszi

Petőfi : Laci te

Anyám tyúkja


vagy minden napra egy mese

366db 1 oldalas mese van benne


annapetigergő

bogyó és babóca

teszvesz város

2012. szept. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! A 3 nyulak megvan.

A minden napra egy mese megvolt nekem gyerekkoromban, ez jó ötlet, megkérdezem anyut :-) elég húzós az ára amúgy, ahogy nézem.

APG meg Bogyóbabóca annyira nem vonz egyelőre, legalábbis amit eddig "láttam" belőle.

Teszvesz várost tesóméknál nézegettük de nem érdekelte még.

2012. szept. 24. 22:55
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ez a Böngésző sorozat (is) nagy kedvenc

[link]

- csak képek vannak benne. Mesélhetsz is mellé, de a fiam egyedül is sokat "olvasta" másfél éves korától.

Amit még szeret (az állandó APG-n és BB-n kívül), a régi Szutyejev mesék - most újra van mindenféle kiadásban -, pl. Vidám mesék ( [link] és a Trixi könyvecskék ( [link] valamint Kormos István: Vackor.

Verseléshez/mondókázáshoz pedig van jó pár leporellónk, pl.:

[link]

[link]

2012. szept. 25. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

az én kedvencem a sün balázs volt annak idején, láss csodát a fiam is imádta, már baba korban is :))

[link]

mondjuk nem értem, h miért 4 éves kortól ajánlott, én olvastam neki, mikor még beszélni sem tudott, közben hintázott, v nézte a képeket. amikor elkezdett dumálni, elmondta a rövidebb verseket, meséket egyedül.

2012. szept. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további tippeket! A Vidám mesék megvan, én is nagyon szerettem, és van két Trixi könyvünk is amit imád! De azokban versek vannak, legalábbis ami nekünk van de ha van mesés is, akkor veszek még.

Sün Balázst én nem ismertem de aranyosnak látszik :-)

2012. szept. 25. 13:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Lányom 2 éves és még csak most kezdik érdekelni igazán a mesekönyvek. A Boribont szereti, mert ott minden képhez csak 1-2 mondat tartozik, így gyorsan lehet lapozni (asszem a lányomat inkább az érdekli még, nem a mese). De így a Boribonokat el tudom neki mesélni, és még kéri is...
2012. szept. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a kisvakond ment nagyon szinte rögtön. De a legnagyobb kedvenc egy régi mesekönyv amiben gyerekek játszanak a játszótéren. Szerintem olyat vegyél ami házimunkát, vagy játszóteret esetleg gyerekrajzokat ábrázol.
2012. szept. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A Boribont vettem meg végül egyébként, és a lányom imádja, minden nap el kell mesélnem és végig hallgatja, már magától kéri, hogy "bojóbojó" :-) Veszek még több kötetet is a sorozatból, az tuti!
2012. okt. 23. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!