Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha rengeteg pénzetek lenne,...

Ha rengeteg pénzetek lenne, szóba jönne a gyereketeknek az otthon oktatás?

Figyelt kérdés

Nekem sajnos nincs,nem azért kérdezem, csak kiváncsiságból.

Gyerektársaságba végül is tud járni sportfoglalkozásokon, játszótéren, stb....



#otthon oktatás #home schooling
2012. szept. 25. 11:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Legyen csak közösségben. Én pl. szerettem suliba járni, ezzel is meg van a napi rutin egy része, elfoglaltság ez is. A sportfoglalkozás,játszi nem ugyanaz. Az iskolában sok mindent megtanul a kötelező,tárgyi dolgokon kívül,pl. alkalmazkodni másokhoz. Én nem akarnám a sulis évektől "megfosztani" a gyermekem azzal,hogy itthon tanultatom,egyedül.
2012. szept. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Nem.

Mindenki megbolondulna, ha 0-24-ig együtt lennénk, ráadásul én messze nem vagyok olyan felkészült minden témában, hogy be merném vállalni.

Egy csomó maradandó élménytől fosztanám meg a gyereket. Ld. Fásy Zsülike, aki már nyiladozó értelemmel, kamaszként többször is nyilatkozta, hogy nagyon sajnálja hogy a 'karrierje' érdekében magántanuló lett.

2012. szept. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Ha olyan ovit, sulit találnék, ahol 20 gyerek van összesen, és foglalkoznak is az óvónők, tanítónők velük. Higiénia, egészséges ételek, normális kultúrált foglalkozások vannak, akkor oda íratnám be. Semmiképp nem taníttatnám itthon, egyedül.
2012. szept. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy ideig biztosan, ugyanis hiába óvjuk otthon a sok szeméttől (tv- és számítógép-függőség, erőszak, csúnya beszéd stb.), ha a többi szülő ezt nem teszi, így a gyerekek egymástól tanulják el a káros dolgokat. De ahogy az első mondja, az sem megoldás, hogy egész gyerekkorában elszigeteljük a többi gyerektől. Inkább olyan közösséget kellene létrehozni, ahol hasolnó mentalitású szülők közösen tanítják a gyerekeiket, így nincs kitől eltanulni a rossz dolgokat, és a közösséggel, más gyerekekkel együttműködni is megtanul a gyerek.
2012. szept. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%

Soha eszembe nem jutna ilyesmi, pedig megtehetnénk hogy magántanárt fogadjunk. Ovodába is államiba jár, suliba is olyanba fog, ami semmi extra.

Nem is tudom miért lenne jó ez a gyereknek? Szerintem egy teljesen más gyerek, és később felnőtt lenne belőle mint az átlag, és ezt nem szeretném.

2012. szept. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%

Semmiképp. Egyrészt a gyereknek kell a társaság, a rendszeresség meg ahhoz, hogy később megszokja, reggel bemegyek valahová és dolgozom.


A másik ok pedig az, hogy nem vagyok tanár, most még csak-csak ellenőrzöm a leckéjét az alsós gyerekeknek, de már egy felsős gyereknek nem tudnám megfelelően oktatni a kémiát, földrajzot, stb.

2012. szept. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem. Szerintem ez kitolás lenne vele/velük szemben később. Muszáj megszokniuk egyfajta fegyelmet, rendszert, rendet, ami otthon biztos, hogy nem működne ugyanúgy. Az iskola nagyon fontos szocializációs tér, nem fosztanám meg őket ettől, még akkor sem, ha ez néha nem kellemes.

Barátságok kialakulása szempontjából sem mindegy, hogy egy fakultatív programon találkozik más gyerekekkel, vagy egy olyan helyen, ahova mindegyiküknek be KELL járnia, és napi szinten vannak együtt.

2012. szept. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%
Ha rengeteg pénzem lenne sem tanítanám otthon, akkor már inkább keresnék egy nagyon jó magániskolát. Így a megfelelő oktatás (végtére is nem tanár vagyok), a kötelességek, és a szocializáció is meglenne, de kiküszöböli az állami rossz tulajdonságait (hátráltató közösség, idegbeteg tanárok).
2012. szept. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

Normál esetben soha.

A gyereknek a megfelelő szocializáció érdekében szüksége van a társaságra, konfliktusokra stb.

2012. szept. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
NEM. Az okokat a többiek már leírták.
2012. szept. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!