Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha az anyuka nehezen boldogul...

Ha az anyuka nehezen boldogul a 2 éves és újszülött gyermekével egyszerre, akkor a bölcsőde megoldás lehet erre, ilyen alapon beveszik a nagyobb gyermeket a bölcsibe?

Figyelt kérdés
2012. szept. 27. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ha nincs hely, nem. Esetleg ha van lehetőség napidíj fejében, akkor fizetősre mehet.

A bölcsi a dolgozó szülőké.

2012. szept. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem, ha van hely, akkor minden gyereket bevesznek, ha dolgozik a szülő, ha nem. Barátnőm az egyetlen gyerekét azért adja be, mert decemberben tanul és nem ér rá vele foglalkozni. Csak decemberben nem ér rá, és a többi hónap?!Én most várom a harmadikat, a legnagyobb 3, a középső 1,5 éves, és mégsem adom egyiket sem sehova. Szerintem nincs igazság ezen a téren, de az oviban sem!
2012. szept. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Én is nehezen boldogultam, a harmadik babánk védekezés mellett nem tervezetten jött össze, és kicsi volt még a másik kettő is (3.5 és 1.5 évesek) A 3.5 évesemet nem vették be oviba mert hogy én itthon vagyok! A férjem rengeteget dolgozik, segítsége nincs, nagyszülők nincsenek. Állandóan minden egyes nap 24 órájában én voltam mindhárommal. (persze a férjem este 6-7ig találkozott velük de úgy ennyi).

Már a megőrülés határán álltam, világomról nem tudtam, alig aludtam mert még a középsőm se aludta át az éjjelt a hasfájós újszülöttem meg szintén nem.

Próbáltam utána járni hogy nem lehetne e hogy legalább a nagy megy oviba vagy a középső bölcsibe és nem lehetett.

Persze tudom az ember saját magának választja meg éppen mehettem volna abortuszra is de nem vitt rá a szívem hogy félelemből elvetessem (amiatt mert félek a jövőtől) anyagilag megélünk, magán bölcsire (40-50 ezer plusz kaja!! ) azért nincs pénzem, de nem is éhezünk.

Szóval ahhoz gazdagnak számítok hogy bármilyen segítséget kapjak (fordultam a családvédelmi szolgálathoz is NEM ANYAGI dolgokért hanem csak ezügyben hogy segítsenek néha esetleg de ott is csak szánakoztak hogy óó hát igen nehéz lehet...és ennyi).

Csak azt akarom ebből kihozni hogy a legtöbb helyen a kutyát se érdekli hogy te hogy viseled vagy nem bírod, vagy nehéz. Edd meg amit főztél úgy vannak vele.

Amúgy azóta a kicsim 1 éves a középsőm 2.5 múlt dec.megy oviba, a legnagyobbam meg ovis szeptembertől, hagy ne mondjam hogy mekkora megkönnyebbülés és mennyivel egyszerűbb most már minden.

Ja és még azt hagy mondjam el hogy miután én ezeken átmentem, és mindenhonnan "lepattantam" akárhol próbálkoztam, egy ismerős anyuka nem sokkal később mesélte nagy mellénnyel hogy neki ismerőse a bölcsis vezető és a lánya 2 éves és bölcsis miközben ő terhes és utána hogy megszült IS VISZI továbbra is bölcsibe, mert megteheti és milyen ügyes ő hogy kibulizta magának az állami bölcsit...

Úgyhogy ha van ilyen ismerősöd akkor gondolom megoldható minden...

2012. szept. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
segítségeM nincs akart lenni.
2012. szept. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Huhh! De sokan vagyunk 3éves-másfél.éves-kismama felállásban. Én is most várom így a harmadikat. Nagyszülők majdnem 200 kilométerre, új város, ismerősök alig, pláne olyan, akire rábízhatnám a gyerekeket néha. Úgyhogy hajrá! terhesgondozóba, védőnőhöz, vérvételre iránya gyerekekkel. A nagyot (3 éves) nem is akartam most oviba adni. Új helyen lakunk. Elég egyelőre megszólnia ezt. A kisebbel most kezdenek jól eljátszani. Lényegében egyre több dolgot tudok megcsinálni, mivel eljátszanak egymással.
2012. szept. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok:

Amikor megszületett a második, az elején elég nehéz volt. Főleg, hogy a férjem külföldön dolgozott. Nem akartam bölcsibe adni. Eszembe sem jutott. Szegény, még így is úgy érezte, hogy kiszorítja őt az eredeti helyeről a kisebbik. Hát, még ha bölcsibe is küldtem volna!!!! Szegénykémnek kb két hónapba telt, amíg megszokta, hogy van testvére. Utána meg szeretgette, vigyázott rá, pakolta vissza a cumiját. Most is jól elvannak. Vagyis szerintem egyre jobban.

2012. szept. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lányom 22 hónapos, a kicsi 3 hetes múlt.

Boldogulunk, boldogulunk.

Én is gondolkoztam hasonló megoldáson, de nem amiatt,hogy a lányaimmal nem bírok elvégezni,vagy nehezen bodlogulok, hanem amiatt,hogy a nagynak annyira de annyira kellene a gyerektársaság,hogy hihetetlen.


Még nem jártam utána, de itt a bölcsiben munkáltatóit kérnek, így ez a lehetőség kilőve. A játszóra a nagy kamaszok járnak, nincs baba mama klub, sem játszóház. Egy hasonlókorú barátnője van, hetente, kéthetente egyszer jönnek, de kevés neki

2012. szept. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt megoldás a bölcsi. Mivel GYED-en voltam nem lehetett csak délig.Ezért az otthon-bölcsi utat egy délelőtt 2xkellett megjárnunk ha aludt/evett volna a kicsi ha beteg volt akkor is.Ráment az egész délelőtt.
2012. szept. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!