Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsőde vagy inkább nagymama?...

Bölcsőde vagy inkább nagymama? Érvek és ellenérvek?

Figyelt kérdés
2 hét múlva kezdeném a beszoktatást, csak 4 órába mennék vissza dolgozni, ha én dolgozok akkor a mamával csak otthon tudnak lenni a lakásban, mert nem tudja levinni sehová. 27 hónapos fiú. Minden pozitív ill. negatív dolog érdekelne a bölcsivel kapcsolatban.
2012. szept. 15. 16:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsi a közösség miatt, ha meg lebetegszik, akkor nagyi.
2012. szept. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
29%
Én a nagyira szavazok ha nagyon jól kijön a nagyival akkor miért kellene idegenre bízni. Sokan mondják, hogy közösség miatt kell a bölcsi szerintem ez hülyeség, ilyen korban a gyerekek nem egymással játszanak hanem egymás mellett.
2012. szept. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
37%

A bölcsiről én csak negatívat tudok sajnos írni.Én úgy kerültem bölcsibe, hogy már szobatiszta voltam és szépen ettem kanállal, ittam pohárból és nem viseltem el a kiságyat.Az "okos" gondozók ezt nem hitték el, meg nem is volt kedvük külön foglalkozni velem, úgyhogy visszatuszkoltak a pelenkába,nem hagyták, hogy egyedül egyek, kiságyba raktak, hogy "el nem tapossák a többiek, mert olyan kis törékeny gyerek", valamint pohárból sem ihattam, úgyhogy egész nap nem ettem, nem ittam, nem aludtam, nem játszottam, csak bőgtem mit az állat, ami nem csoda.2 hetet szenvedtem így végig, mire végre kivett onnan anyám.De egész gyerekkoromra elvadultam a közösségektől, az önbizalmam is megsínylette.

Szerintem ebben a korban még legyen csak a családé a gyerek.A család jobban ismeri a gyerek igényeit, mint az idegenek.Ha pedig közösségbe akarod szoktatni, vidd ki a játszóra, mikor ráérsz, vagy szomszéd, rokon kisgyerekekkel hozd össze, elég az még!

2012. szept. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

én meg csak pozitív dolgokat tudok írni! nagyon sokat fejlődőtt a kislányom,és ott lett szobatiszta is. szerette a gyerektársaságot,és a bölcsibe lett jóevő is.

én a helyedben kipróbálnám,és ha nagyon nem válik be akkor még mindig ott a nagymami!

2012. szept. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

3-as válaszoló! gondolom nem mostanában jártál bölcsibe.lehet,hogy ez régen így volt-és lehet,hogy még mindig vannak ilyen bölcsik ,de azért nem ez az általános!

a lányom csoportjában pl alig volt pelusos,mert nagyon hamar átálltak a bugyira max. alváshoz adtak akire kellett. mindenki pohárból ivott már,csak az 1év körüliek nem.

enni is kaptak bőven. 8kor reggelit,10kor tízórait is!

2012. szept. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, milyen a nagymama. Ha olyan, hogy berakja a kisagyba, jarokaba, hogy tudjon mellette fözni, takaritani, ebed utan lepihenni...stb (ilyen is van!), akkor szerintem jobb a bölcsi. Igaz, hogy nem jellemzö, hogy bölcsiben, oviban "egyenikent" kezelnek a gyerekeket, de legalabb hozzaertök vannak ott, igy szerintem több jo erheti az elözöben irt nagyszülöknel.

Ha a nagymama nagyon jo mindenben, foglalkozik vele, jatszik vele, beszel hozza (!az elözö tipusuak kinevetik, ha beszelni nem tudo gyerekhez beszelnek!), akkor szerintem jobb a nagymama, mint barmilyen "szakertö" idegen, söt, ez a kapcsolat kesöbb csak a gyerek elönyere valhat!! Pl. ha barmikor rahagyod, vigyaz ra, ill kesöbb az ovit megszokni nem olyan, mint egy olyan gyereknek, akire meg anyan kivül mas sosem vigyazott. Persze a 4 orahoz fokozatosan kellene hozzaszoktatni, fokozatosan növelni az idöt.

2012. szept. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
most nézem,hogy csak 4órára mennél vissza,és a nagymama nem is tudná mégcsak levinni sem sehová..! hát akkor egyértelmű,hogy bölcsi. kell a gyerek társaság.
2012. szept. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

Ha a nagymama olyan állapotban van, hogy nem tud vele elmenni sehova, akkor biztosan nem terhelném őt ezzel.

Én a bölcsire szavazok.

2012. szept. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%

Bölcsi!

6 hete jár a kisfiam,1 hete nem sír(azaz 5 hétig sírt!)de ár látom rajta a változást pozitív irányba.

Nem elég neki az anyukád,kell neki a társaság,a gyerekek,a m,a mondókák!!A nagyi már nem elég,főleg hogy nem is vinné ki.

Én is 6 órába megyek vissza dolgozni,12ig van a bölcsibe utána anyummal,sztem ez így pont szuper:)

2012. szept. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
62%
épp tegnap beszéltük a férjemmel, hogy az amúgy zárkózott kisfiunk milyen nyitott lett az elmúlt pár hónapban. Bölcsibe jár. De ez a bölcsi nem csak amolyan gyerekmegőrző, foglalkoznak is velük. Szerintem 27 hónaposan már ideje elkezdenie közösségbe járni. Mama járhat érte ebéd után, mire hazaérnek te is otthon lehetsz.
2012. szept. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!