Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki már átesett hasonlón, mi...

Aki már átesett hasonlón, mi várható?

Figyelt kérdés
Fiam lassan egy hónapja ovis. Önálló, ügyes, harcias kisfiú, aki azért jól nevelt és szépen viselkedik. Most az oviban sorra azt tapasztalja, hogy elveszik tőle a játékokat, homokot szórnak a fejére a nagyobbak, esetleg bántják. És NEM TUDOM, MIÉRT, de mintha nem védené magát eléggé és a játékot, amivel játszik. Legalábbis az óvónő szerint nagyon meg akar felelni az elvárásoknak, miszerint jól viselkedünk, nem bántjuk a másikat, szabálykövetőek vagyok, megosztjuk a játékainkat, stb. Nagyon bánt, hogy hiába viselkedik ő jól, ha ez azzal jár, hogy bántják, meg elveszik a játékát. Mit fog ebből leszűrni? Hová vezet ez az út és főleg mit mondjak neki otthon?
2012. szept. 27. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló cipő. Én mindig azt mondom a lányomnak, hogy nem kell odaadni a játékot, ha az éppen az ő kezében van, olyankor ne adja oda, illetve vegye vissza.Ilyenkor általában annyiba is marad a dolog, már nem akarják elvenni tőle, mert látják hogy nem adja. Erősebb elnyomja a gyengébbet alapon. A gyengébbekre jobban rászállnak, mert tudják, hogy rá lehet. Én nem azt tanítom a lányomnak hogy nem szabad verekedni, hanem arra, hogy ne hagyja magát. Ez remekül beválik, és soha nem kerül sor bunyóra. azt természetesen nem szabad, oda kell menni az óvónénihez ha bántják vagy bántani akarják.
2012. szept. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a saját (nem szakszerű) véleményemet tudom megosztani veled. A gyerekeimet hasonlóan nevelem, mint Te. Egy különbséggel: ha bántanak ne hagyd magad! Első körben kérd meg azt aki bánt/szólj rá arra aki bánt, hogy ezt ne csinálja, nem szabad. Másodszor figyelmeztesd, hogy ezt Te nem tűröd, ha még egyszer megteszi, akkor visszaadod/elveszed. Harmadszor mond el neki, hogy Te ilyen buta/rosszul viselkedő gyerekkel nem akarsz játszani és hagyd ott.

Egyenlőre bejött. Nagyobbik lányommal az óvónők pajzsot játszanak az oviban. A verekedős gyerekeket mindig mellé ültetik, mert érdekes módon az én lányomat nem bántják. Nem is igazán volt konfliktusa tavaly a kiscsoportban. Illetve egyetlen egyszer volt. Egy nagyon jó barátnőjével vesztek össze a mérleghintán, de annyira, hogy egymást cibálták róla le. Az óvónők meg röhögve hüledeztek, hogy a két legkimértebb kislányuk üvöltve cibálja egymást... Mondanom sem kell, kb. örömtáncot jártak, hogy végre ők is mutattak halandóságot.

2012. szept. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Ritka kincs a fiad, "egy darab tiszta ember".1,5 éves kisfiam pont ilyen,mint a tiéd.Kedves,aranyos,barátságos,jóindulatú,nem bánt senkit,mindent odaajándékoz,nem irígy.Sajnos eddig a gyerekektől semmi jót nem kapott vissza,ütötték,elvettek tőle mindent,rávisítottak,homokkal szórták le,stb...,pont mint nálatok.

Emiatt már kezd egy kicsit bezárkózni,elfordulni a többiektől,kezdi megtanulni,hogy a világon nem csak kedves,jóindulatú emberek élnek.Sajnálom ezt,mert hozzá hasonlót még nem láttam,aki ennyi idősen ilyen kedves,figyelmes lett volna.

Elgondolkodtam én is,mi lesz,ha oviba megy,és bedarálja a sok neveletlen kölök.Sajnos nem nagyon lehet ellene tenni,minden gyereknek ez a sorsa,egyre durvábbak lesznek az óvodákban és iskolákban a gyerekek,az óvónénik,tanárok meg nem tesznek,nem tehetnek semmit.

Nekünk kell őket megvédeni,mégpedig úgy,hogy önvédelemre neveljük őket.Sajnos a homokszórásnál többet is fognak kapni,ha nem vesszük elejét a dolgoknak a saját érdekükben.

2012. szept. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azért állok ennyire értetlenül a helyzet előtt, mert fél évvel - egy évvel ezelőtt még őt kellett visszafogni, hogy ne vegye el más játékát és ne verekedjen. Erre most 180 fokot fordult vele a világ.

Félek, ha elkezdem mondani neki, hogy "ne hagyd magad", akkor megint a régi szokást hozza elő. Vagy ez hülyeség?

2012. szept. 27. 12:39
 5/9 A kérdező kommentje:

1,5 évesen angyalka volt, 2,5 évesen kezdett harciasabb lenni. A dackorszak nálunk leginkább játékdobálásban és hisztiben mutatkozott meg. És persze a játékokat ő is elvette másoktól. De ez egy fél-háromnegyed év alatt lecsengett nála. Erre most meg hozza azt a viselkedési formát, ami az oviban sok fájdalmat és csalódást fog hozni neki.

Már 4 napja sírva indulunk oviba, és kétségbeesve fut elém délután, amikor érte megyek, pedig nem egy anyámasszony katonája.

2012. szept. 27. 12:48
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűen arról van szó, hogy az oviban ő a kicsi, ráadásul még kívülállónak érzi magát, és persze egy darabig még az is. Majd ha beilleszkedett, nagyobbacska lett, kinyílik az oviban is a csipája! Én mondogatnám neki, hogy ne bántson mást, de ne is hagyja magát, sőt. Aki bántja, fejére szórja a homokot, annak mondja meg, hogy hagyjál békén, és hagyja ott, vagy szóljon az óvónőnek. Azért ez egész más, sokkal zártabb közösség, mint a játszótér, ráadásul a játszón ott van anyu, az oviban meg nincs.


Azért próbál meg jól viselkedni és megfelelni az elvárásoknak, amiért minden gyerek jobban viselkedik az anyja távollétében (pl ha a nagyira van bízva): mert az anyával van a legbizalmasabb kapcsolata, a legszeretetteljesebb köteléke, ezért az anya jelenlétében biztonságban érzi magát, oldottabb, ergo többet megenged magának.


Hogy hova vezet ez az út? Oda, hogy megtalálja a helyét a közösségben, megtanul érvényesülni, ugyanakkor alkalmazkodni és felmérni az erőviszonyokat, barátokat és kevésbé kedves ismerősöket szerez. Most fizeti a tanulópénzt.

2012. szept. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem azért fut eléd sírva, mert örül, hogy megérkeztél? Az enyém is ezt csinálta eleinte, pedig nem bántotta senki. Ilyenkor szokták kimutatni, hogy "hol a fenébe voltál eddig, úgy hiányoztál?"
2012. szept. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Eleinte kicsattanó örömmel futott felém és a hazaúton áradozott az oviról csillogó szemmel. Hát ez változott most meg, és már sehol a dicséret és az öröm.

És igen, persze, ez az útja a szocializációnak, ezen át kell esnie, csak szeretném terelgetni az útját valahogy úgy, hogy ő aztán ne tartozzon azok közé, akik verekednek, vagy homokot szórnak a másikra. Maradjon csak olyan ügyes, mint eddig, és jöjjön rá arra, hogy ez az út, ahogyan élnie érdemes.

2012. szept. 27. 13:48
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy azóta rájött, hogy az ovi nem egy átmeneti dolog, így már nem olyan izgi, azért nem lelkesedik annyira.


Ezt az utat neki kell végigjárni, nem spórolhatod meg neki. Nehéz beletalálni az arany középútba a mulyaság és az agresszió között. De odafigyelsz rá, terelgeted őt, biztos ikerülni fog. Csak ne akard mindenáron megóvni, nem biztos, hogy hosszú távon jól jár vele. De okos, belevaló gyerek, el fog bánni a helyzettel - idővel.

2012. szept. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!