Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Angol nyelvu ovit keresunk...

Angol nyelvu ovit keresunk budapesten?

Figyelt kérdés
A lanyunk most lesz 4 eves, sajnos magyarul nem vagyis alig par szot tud! Angolul es a ferjem anyanyelvem beszel, de lejart a szerzodese es vissza kell mennunk magyarorszagra, hogy ott folytassa a munkajat! A kerdesem hogy az oviban a gyerekek angolul is beszelnek es magyarul is vagy leginkabb csak magyarul es angolul meg csak tanulnak? Vagy hogy mukodik? Tudom hogy csak maganba vihetem,de nem tudom hogy milyen is az. Megtanul majd ott magyarul mire kezdodik a suli? Otthon nem beszelunk magyarul, ezert is nem tanult meg. Most mar sajnalom hogy nem tanitottam, de keso banat...
2012. szept. 27. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Vannak kimondottan külföldieknek fentartott ovik, de ide egy vagyon a díj, úgy tudom millios összegek.

Vannak magán ovik, de itt ha angol is a nyelv azért az alap nyelv mindig magyar. ezek is elég drágák, én 8 éve voltam a volt sógornömmel, ott az erösen angolnyelvü rész 80.000 ft ba került akkor. Most szerintem kb 200.000 körül lehet egy ilyen.


én meg éppen a helyedben normál jó oviba adnám be, hogy megtanuljon magyarul.


mivel gondolom a közös nyelvetek angol, ezért a gyerek minden nap az angolt hallja. még az is jó ha a férjed anyanyelvét erösíttek.


amúgy nem nagy dolog magyarra tanítani egy gyereket. én németországban élek, német férjjel és mindig magyarul beszélek. érdekes mert a férjem megköveteli, ha németül szólok a gyerekekhez, már mondja hogy MÀGYÀRUL!!!!


El sem tudom képzelni, hogy egy anyukának nem rossz, hogy a saját anyanyelvén nem beszél a gyereke.

2012. szept. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az az igazsag hogy a ferjem munkaja miatt sokat koltozttunk, de ha a lanyos iskolaba megy mar nem vallal majd. En sem beszelek senkivel magyarul - apummal ritkan beszelek, masom nincs - es mar irni is nagyon rosszul irok. De majd csak vissza razodom, igen a terv az volt hogy en majd magyarul beszelek vele a ferjem meg az o anyanyelven, de aztan ugy alakult hogy csak a ferjem nyelven otthon, baratokkal meg angolul. Felek allami oviba adni mert sok rosszat hallottam rola es szegenykem nem ertene semmit es az ovoneni sem beszel angolul honna ertik mit is akar, faj e valamije, esetle szomjas...

Koszonom a valaszod

2012. szept. 27. 14:32
 3/3 anonim ***** válasza:
a fiam keresztanyja angol nyelvűben tanít, olyan 2-300.000 a tandíj, ha jól tudom. külföldi gyerekeknek van fenntartva, tehát magyarul semmit nem hall, csak angolul. mondjuk tény, h nem lenne hülyeség, hha megtanulna magyarul, pláne a suli miatt.
2012. szept. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!