Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen gyurmát érdemes venni?...

Milyen gyurmát érdemes venni? Mi a tapasztalatotok? Másfél évesnek lenne.

Figyelt kérdés
2012. szept. 28. 10:15
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
A Play doh gyurmát ajánlanám, mert ha megeszi a gyerkőc, akkor sem lesz tőle semmi baja.
2012. szept. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Még egy strigula a play doh mellett. Nagyon sokáig puha marad és a pici kezekkel is könnyen formálható (az íze meg elég rossz, de ettől függetlenül persze van olyan aki megkóstolja, de ahogy írta az előttem szóló akkor sem lesz baja...na meg úgy is kiköpi :))
2012. szept. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Én itthon készítettem gyurmát, ugyan olyan, mint az a drága, műanyag dobozos. Pihe-puha, gyurható és ha nagyon "muszáj" meg is ehető :)

Itt a recept. Kb. 10 perc éskész is, sokáig eláll, nem szárad ki. Szinezni is lehet :)

Próbáljátok ki sokkal olcsóbb!


A hozzávalók:

- 20 dkg liszt

- 10 dkg só

- 1 kk citromsav

- 3 dl víz

- 1 ek olaj

- ételfesték


A vizet feltesszük melegedni, beletesszük az olajat.

Amikor már gyöngyözik a kimért és összekevert száraz hozzávalókat beleöntjök és NAGYON gyorsan összekeverjük. Kb. 30 mp-ig keverjük még és kiborítjuk. Én sütőpapírra borítottam, de nem volt jó ötlet, mert az ételfestéktől elázott így maradt a gyúrótábla.


Rögtön 2 adagot készítettem. Amikor kész lett 5 részre osztottam.

Készült zöld, kék, piros, sárga és rózsaszín gyurma is.

A kezem borzasztóan nézett ki utána a festékek miatt, de a gumikesztyűre nagyon ragadt a massza, ezért inkább levettem.

2012. szept. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

ilyenek lesznek :)


[link]

2012. szept. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nyáron én is megfőztem ezt a gyurmát!

Volt otthon néhány lejárt szavatosságú ételfestékem.(már nagyobbak a gyerekeim, nem eszik meg a gyurmát) Csináltunk lilát, narancssárgát is. A barnánk nem lett valami szép, legközelebb talán egy kevés kakaóval próbálkozom. A kezemről viszonylag hamar lejött a festék, nem volt túl vészes. És nagyon könnyű és jó érzés volt gyúrkodni:) Egyenként folpackba csomagolva a hűtőben hónapokig eláll. Ha van valami jól záródó műanyag edényed abba is teheted (pl. avonos pohár)

Én évekig vettem a plah-doot, és ez legalább annyira jó, sajnálom, hogy nem főztem előbb.

2012. szept. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Én is a Play-doh gyurmát veszem már évek óta, mert ezzel tényleg tud gyurmázni a gyerek, nagyon puha.

Viszont most lehet ki fogom én is próbálni ezt a házilag készített gyurmát is. Azt megkérdezhetem, hogy az ételfestéket mikor kell belekeverni?

2012. szept. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszi!

Tengeri só + himalája só van itthon, de gondolom ezek nem jók hozzá, vmi apróbb szemű kell?

Az ételfestéket mikor tegyem hozzá? Amikor keverem?

És ez kijön a ruhából??

2012. szept. 28. 11:50
 8/18 anonim ***** válasza:

apróbb szemű só jó bele, mert nem fő sokáig. Bár ha a sót a vízbe teszed és azzal felforralod meg lehet próbálni.

Az ételfestéket a kész gyúrmához tettem hozzá. Megfőztem kiszedtem az edényből felosztottam adagokra és úgy nyomtam hozzá. Jól össze kell utána nyomkodni, először forró, óvatosan, de gyorsan hűl. Azért amikor készíted vigyázz a ruhádra, de gyúrmázáskor már nem fog (legalábbis a miénk)

2012. szept. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
gyúrma = gyurma :( (és kétszer is leírtam így, hüpp-hüpp)
2012. szept. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én írtam a receptet.

Én akkor kevertem a festéket hozzá amikor már kiborítottam (főzés után)

A Tesco-ban lehet kapni 90 ft-ért folyékony ételfestéket, azt használtam hozzá.

A színek keverésével sok-sok új szín kapható.


Akkor amikor folyik a festék fog, de később már nem! Apicik kezést sem színezi be, a ruhájuk sem lesz olyan. Nekem a kezemről 2 mosogatás után le is kopott :)

2012. szept. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!