Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha 2+ éves gyermeked nem kéri...

Ha 2+ éves gyermeked nem kéri az ételt, ráerőlteted, vagy hagyod?

Figyelt kérdés
Ha már evett belőle, de nem kéri mondjuk az egész tányérral, csak a felét / háromnegyedét. És itt mondjuk az "egész tányér" annyi, amennyit máskor gond nélkül megeszik.
2012. szept. 28. 14:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Hagyom. Ma is pont ez történt nálunk, aztán egy óra múlva szólt, hogy éhes.
2012. szept. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%

Ráhagyom, de megmondom, hogy legközelebb ebéd/uzsonna/vacsora lesz amikor ehet, addig nincs más. Nem szokott gond lenni.

Mi sem vagyunk mindig ugyanannyira éhesek.

2012. szept. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
Nem erőltetem, de ha járt volna utána valami desszert, azt nem kapja meg.
2012. szept. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%

Mikor kisebb volt akkor sem erőltettem.

Vannak nekünk is olyan napjaink, amikor nem eszünk annyit.

Mondjuk az én fiam alapjában véve elég jó evő, szóval ha néha nem eszik annyit engem nem zavar.

Ma is pl csak rizst evett ebédre egy csomó csemege uborkával, a sült husit nem kérte.

2012. szept. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
nem erőltetem, úgysem eszi meg, ha nem akarja.
2012. szept. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%
Nem erőltetem, majd eszik a következő étkezésnél. Most alig evett ebédet az amúgy jól evő lányom, ettől függetlenül kétórája alszik (2 éves), és kb fél 4-4 felé fog uzsonnázni.
2012. szept. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%

nem erőltetem....mi sem eszünk minden nap egyforma mennyiséget!

Viszont ha tudom,hogy csak szimpla dac,akkor nincs desszert,egyébként is max egy héten 3x,de akkor tuti nincs,és uzsiig nem kap mást.

2012. szept. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%

Hagyom met ha eröltetném sokkal roszabb lenne és ez evés zavarhoz vezetne

eszik eszik nem eszik nem eszik éhen nem hal mindig van kaja elötte melette tud enni ha akar

2012. szept. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

Semmiképp nem erőltetném, én sem eszek minden nap egyforma mennyiséget, még a kedvenc ételemből sem. Ha általában jól eszik, akkor nem csinálnék belőle problémát.

Azt azért nem engedem a gyerekeknek, hogy kajaidő után fél órával nyivákoljanak, hogy éhes vagyok ezt akarok-azt akarok.

2012. szept. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%

Nem csak 2+ nál, de 2- nál is hagyom, hogy annyit egyen, amennyit akar. Nem fogom a fejét ütni, hogy egye meg, annak nincs semmi értelme. Én sem eszem mindig ugyanannyit.


Nem vagyunk gépek, emberek vagyunk.

2012. szept. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!