Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktattad rá gyermeked...

Hogyan szoktattad rá gyermeked a "rendes" tejre?

Figyelt kérdés
2,8-as, pasztőrözött tehéntejre gondolok.

2012. szept. 21. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mikor betöltötte az 1 évet, utána már nem akartam tápszerrel itatni. Felforraltam neki 2dl bolti tejet, 2,8%-osat. Mikor kihűlt beleöntöttem az egyik színes poharába, és a kezébe adtam. Belekortyolt, majd felhúzta az egészet. Hát így "szoktattam" rá. Szerencsére ízlett neki, így nem kellett vele bíbelődni.
2012. szept. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen. Pont ezért kérdeztem, mert az enyém nem akarja inni.


2-szer még szopizik.

Pohárból szépen iszik vizet.


Ha csinálnék neki mondjuk tejbedarát, vagy tejberizst, akkor elfogadná magában is a tejet utána?


Illetve, eddig pár kortyot ivott meg. Nem okozott nála semmi reakciót. Palacsintát (vagy más tejből is készült ételt) akkor már adhatok neki?

2012. szept. 21. 12:26
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 13 hónaposan adtam először tejet a fiamnak, 3,5%-os bolt tejet forralva. Először egy decit, aztán mikor kb 1 hét után nem volt látható baja, akkor emeltem az adagot. Most 26 hónapos napi 2 dl-t iszik meg. Jó ideje UHT tejet kap, azt nem kell forralni, csak langyosítom neki, mert úgy szereti. Ma a bölcsiben tej volt a reggelihez, rögtön meg is ivott két pohárral.
2012. szept. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

De jó nektek!


Mi is nagyon sok tejet iszunk párommal, szeretném, ha a gyerkőc is szeretné. De persze elkapkodni sem akarom.


Most 12,5 hónapos a lányom.

2012. szept. 21. 13:19
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
1 éves koruk után felesben adtam a tápszert és a tejet, ugyanabban a cumisüvegben, amiben előtte csak a tápszert. Ugyanúgy itta, mintha semmi sem változott volna. Pár héttel később a sima tejet is ugyanúgy megitta. Most már persze pohárból és a tápszerről már leálltunk. Szóval mintha mi sem történt volna. Én amúgy nem iszom tejet, nem szeretem. Gyerekkoromban sem ittam meg, csak a kakaót meg a karamellás tejet.
2012. szept. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!