Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vegyek néha néha 2havonta...

Vegyek néha néha 2havonta tejitalt a 2 éves lányomnak? Most volt a babapercekbe hogy 3 éves korig nem ajánlott a TEJ de Kicsim már 1 éves kora óta ezt issza ezzel bajt okoztam?

Figyelt kérdés
2012. szept. 29. 11:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem okoztál vele semmi bajt. Csak ma a tápszergyárak "tudósai" állítják ezt. Eddig csak egy éves korig nem ajánlották, most már miért emelték 3 évre? Nem fogynak a mesterséges szerek vagy mi az oka? Milliók nőttek fel tehéntejen, akár már a születésüktől fogva.
2012. szept. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Lányom meg soha nem itta meg sem a tejet, sem a tejitalt. Úgyhogy hiába jó bármelyik is, nem kérte. Szépen cseperedik így is. :)

Szerintem ne okozzon ez már nálad aggodalmat. 1 éves elmúlt, ehet-ihat már sok mindent. A tejet meg főleg azoknál nem ajánlják, ahol van allergiás a családban.

A múltat és a jelent szerintem felesleges összehasonlítani, mert az ajánlások úgyis mindig változnak, ezért is kell az anyai ösztönöd, legfőképp arra hallgass.

2012. szept. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%

Én meg pont azért küzdök, hogy a lányom igyon legalább valami tejalapút.

A védőnőnk nekünk (egyéb okok miatt) nem ajánlotta azt, hogy bolti tejet kapjon a lányunk 1,5 éves koráig.

Emellett sajtot és egyéb tejterméket kap a lányunk.

Én a tanácsát megfogadom, hiszen pár gyereket már "felnevelt" és nálunk tényleg mindenki szereti a védőnőt.


Külföldön még 3+-os tejitalt is árulnak (Milumil).

Engem max. az nyugtat meg a tejitallal kapcsolatban, hogy tudom, tele van ásványi anyagokkal és vitaminokkal. Lásd. doboz oldala.

Ettől függetlenül egy bolti tejre nem tudom ezt elmondani, mert azokat a kartonokat is csak a boci előtt húzzák el. Szóval érted ..

Nem azt mondom, hogy a tejital a legjobb megoldás, de nálunk a tejminősége nem egyenlő azzal, ami pl. Németországban vagy Ausztriában (mondjuk teljesen mindegy ... a külföldi) a tejekkel egyenlő!

2012. szept. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Ugyan már.Az én lányom 2,5 éves,1 éves kora óta iszik bolti tejet semmi baja tőle.Ez az új divat hogy 3 éves korig ne adj tejet a gyereknek.Szerintem nagy hülyeség.

[link]

2012. szept. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 13 hónapos kora óta issza napi szinten a bolti tejet, bölcsiben is azt kap. 26 hónapos, igazi vasgyúró, 95 cm, és cirka 15 kg. Én inkább a tejre szavazok, mint a mesterségesen előállított tejitalra. semmi baja nem lesz a tiednek sem tőle. A mi gyerekorvosunk sem ajánlja, a védőnő, meg éppen biztatott rá, hogy nyugodtan adjam, mert csak jót tesz.
2012. szept. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

Én is tejpárti vagyok.A lányom 13 hónapos kora óta issza a tejet.Mi rendszeresen járunk gasztros dokihoz, öröklött problémák miatt.Vele is megbeszéltem ezt a dolgot."Betöltött egy év után tejet igyon a gyerek."

Régen nem is volt tejital.Akkor most minek is igyák a gyerekek?

2012. szept. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem értem, hogy egy gyereknek 3 éves koráig miért jobb a por tejital, mint egy jó minőségű tej.
2012. szept. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én próbálkoztam a tejitallal, hát úgy köpte ki, mint a szél. Soha nem itta meg a tápszert sem, 23 hóig szopizott, de már kapott tejet. Most ott tartunk, hogy 3,5%-osat issza csak meg, itt, ahol élünk, 0,3-as, 2,8-as és 3,5-es tej van. Nagyon finom és szerintem is egészségesebb, mint az a felfújt, össze-vissza módosított por. Tápláló, vitamainokban, ásványianyagokban gazdag dolog a tej.
2012. szept. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan adjál tejet a lányodnak.


Legközelebb figyelj arra, hogy az ilyen műsorok előtt, vagy után elhangzik a reklám, hogy az xy műsort az xy cég, az xy tápszer forgalmazója támogatta. Vagyis még jó hogy elmondják, hogy vedd meg a terméküket!


Ez az egész csak egy része a mai (tápszer)biznisznek. Én eddig is így gondoltam, de nem egy orvostól hallottam már. Amikor a babámmal egy kórház által szervezett baba-mama programon voltunk, egy gyógyszerész foglalkozású anyuka és az orvos is jól kitárgyalták, hogy az egésznek semmi értelme, és csak a pénzről szól.


Próbálnak az anyai érzelmekre hatni, hogy az a legjobb a gyereknek. Csak éppen nem mindenki tudja megvenni a 3000 forintos tápszert meg az 1600 forintos 250 grammos babakakaót.


Én még "csak" 28 éves vagyok, de jobban hiszek a nagymamáknak, hiszen 3 gyereket felneveltek egészségben. Amikor én voltam kicsi, nem is voltak ilyenek (mármint tejital), sőt a tápszert nem favorizálták. Mégis ép vagyok és egészséges, mint a makk.

Gondolom, Te sem vagy allergiás, és gondolom Neked is adtak tejet mondjuk egy évesen. Most meg azt az érzést keltik benned, mintha egyenesen mérgeznéd a gyereket.

Ne dőlj be a reklámoknak, és ne legyen lelkifurdalásod.


Persze van olyan eset, amikor mondjuk allergiás volt valaki a családban vagy ilyesmi, de számuk elenyésző ahhoz képest, hogy mekkora ügyet csinálnak az egészből.


Adtál Neki tejet, nem lett baja, adjál Neki továbbra is.


A 3000 forintból vegyél inkább játékot vagy ruhát vagy menjetek el az állatkertbe, a tejitalt meg vegye meg az, akinek tejallergiás a gyereke vagy akinek egészséges a gyereke, és ennek ellenére is hisz a gyártóknak.

2012. szept. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%
Az én lányom is 1 éves korától iszik tejet sőt, házi tehén tejet, meg van hogy kecske tejet, most másfél éves, semmi baja! Azért mondják hogy 3 éves korig nem ajánlott a tej, mert a sok aggódó anyuka elhiszi, és így a tápszer gyártók járnak a legjobban, mert ha a tévében ezt állítják, akkor az biztos hogy csak igaz lehet, pedig valójában nem! Régen is felnőttek a tejen, nem 1 éves kortól kapták hanem még hamarabb, nekik se lett semmi bajuk!
2012. szept. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!