Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves gyereknek naponta hány...

4 éves gyereknek naponta hány csepp cebion ajánlott, ha folyik az orra, sokat tüsszög, de ezen kívül semmi baja nincs?

Figyelt kérdés
2012. szept. 15. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:

. HOGYAN KELL ALKALMAZNI A CEBION CSEPPEKET?

Amennyiben a kezelőorvos másképpen nem rendeli, a készítmény szokásos adagja felnőtteknek naponta egyszer vagy kétszer 10-20 csepp (ami naponta 50–200 mg aszkorbinsav adásának felel meg). Gyerekeknek napi 10 csepp javasolt (ami napi 50 mg aszkorbinsav adásának felel meg).

2012. szept. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi ezt én is tudom, el tudtam olvasni a tájékoztatót és fel is fogtam, de azt mondják, nátha idején növelni kell a c-vitamin bevitelt, ezért kérdeztem.
2012. szept. 15. 14:15
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én négyévesem is most esett át orrfolyáson. Első jól írta, napi 10csepp. Én úgy adom, amikor beteg, reggeli és vacsi mellé 5-5 csepp a teájába. ha nem beteg reggelinél kapja a tizet! Jobbulást!
2012. szept. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja, és dokink mondta így jobban felszívódik! 3-as vagyok.
2012. szept. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A mi gyerekorvosunk megfázás idejére napi 30 cseppet javasol. 2 éves múlt a kislányom.
2012. szept. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Normál, vírusmentes időszakban én is úgy adom, hogy 5 csepp délelőtt, 5 csepp délután, de ezek szerint a többről meg kell kérdeznem a háziorvost. Arra vonatkozólag nincs semmi a tájékoztatóban, hogy orrfolyásnál mennyit szabad adni.
2012. szept. 15. 14:24
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy idős doktornéni tanácsára 2 éves kortól nátha idején akár napi 500 mg c vitamint adok, két részre osztva. De nem cebionból, mert az nagyon drága. Van rágótablettában is 500 mg-os és azt felezem el reggel-este kapja. Finom narancs ízű, soha nem volt gond a szedésével. De szigorúan csak addig amíg náthás, mert bár kipisili, de a veséjének nem használ.
2012. szept. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy nem pont a kérdésre válaszolok, de nekünk a gyerekorvosunk írt fel aszkorbinsavat (C vitamin, por formában), pont azért, mert a Cebion rohadt drága és van benne más is.
2012. szept. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekünk a drnénink az javasolta, hogy testsúlykilogrammonként 1 csepp, ha éppen aktívan beteg, akkor ennek duplája.
2012. szept. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ, azt hiszem, hétfőn megkérdezem a védőnőtől, hogy mennyit szedjünk, bár remélem akkorra javul a helyzet :)
2012. szept. 15. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!