Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sajnálgatnak az ismerősök,...

Sajnálgatnak az ismerősök, hogy a GYED lejártakor visszamentem dolgozni, rosszul gondolom, hogy a mai munkanélküli világban ha a család anyagi helyzete is úgy kívánja akkor örülni kell, hogy dolgozhatok?

Figyelt kérdés
2012. szept. 29. 14:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, én is mentem volna vissza a GYED lejárta után, de sajnos nem vettek vissza ígéretükkel ellentétben, rá 10 hónapra sikerült munkát találnom, uh. örülj neki, hogy tudsz dolgozni!
2012. szept. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van,az ilyen ismerősöket meg le kell tojni.Én is ezt teszem.Nekem meg azért szólogatnak be,mert nem megyek.Egyszerűen nem tudunk jót tenni.
2012. szept. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van teljes mértékben. Sajnos nem így kellene működnie a dolgoknak, de ilyen világ van és muszáj idomulni hozzá! Te a legjobbat akarod a gyermekednek ezáltal.
2012. szept. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%
Azért sajnálkoznak, mert tényleg sajnálni való az, hogy ma Magyarországon egy család nem tud megélni egy fizetésből, amíg még kicsi a gyerek, hanem muszáj bedugni egy bölcsibe 10-12 másik gyerek közé, akikkel egyetlen gondozó van, szinte alig kapnak figyelmet a kicsik. Sőt még örüljön is az anyuka, ha kap munkát és be is veszik bölcsibe a gyerekét, nem kell otthon maradni vele és nyomorogni apa fizetéséből. Egyre gázabb ez az ország. Mikor én kicsi voltam, anyukám egész addig otthon maradt velünk, amíg az öcsém iskolás nem lett. Nem voltunk bölcsisek, 2-3 éves korunkban sokkal több figyelem jutott nekünk a felnőttektől, mint a mai kisgyerekeknek, akiknek a szüleiknek muszáj dolgozniuk, mert egy fizetésből nem tudják eltartani a családot. Nem voltunk mi se dúsgazdagok, apukámnak átlagos állása volt átlagos fizetéssel, de mégis meg tudtunk élni, mert arányosan többet értek a fizetések, mint ma.
2012. szept. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az ismerős anyukák zöme a környékünkön sajnos nélkülöznek,nagyon szerényen élnek máról -hónapra ,de még a gyermek három éves korában sem tudnak elhelyezkedni és ők sajnálnak engem ,hogy dolgozom két éves gyermekem pedig bölcsibe jár.


Amennyiben megtehettem volna anyagilag lehetséges,hogy itthon töltöttem volna a harmadik évet is :-) .

2012. szept. 29. 14:45
 6/13 A kérdező kommentje:

Az én anyukám is itthon volt velünk ,zsinórban 7 évet,a terhességgel és a GYES-el együtt .


Muszály a mai helyzethez alkalmazkodni és én boldogan megyek dolgozni ,mert bizony tudom,hogy sokan mennének,de nincsen lehetőségük rá,kénytelenek nélkülözni és nincsen annál szomorúbb ha a gyermekednek nem tudsz megadni alapvető dolgokat-normál étkezést,ruházkodást,vagy ha beteg nem tudod kiváltani a gyógyszereit.

2012. szept. 29. 14:49
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
hát aki meg tud élni a 26 500-ból, az csak maradjon otthon, aki meg, az dolgozzon. Nálunk meg pont az a fura, aki 3 évet marad itthon.
2012. szept. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

szerintem is igazad van, én sem fogok Gyesen itthon maradni, örülök, hogy van munkahelyem.


Amit a 4-es írt, ahhoz annyit fűznék hozzá, hogy ez erősen családfüggő. Én 1980-ban születtem és 7 hónaposan bölcsibe adtak, mert kb. éhen haltunk volna (talán ez egy kicsit túlzás). Ettől függetlenül nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel. Nagyon sokat foglalkoztak velem munka után és hétvégén. A bölcsiben nagyon sokat tanultam. Sokkal hamarabb beszéltem, mint a korosztályom stb.

Én nagyon remélem, hogy itthon tudok maradni legalább 2 évig. Ezt csak azért írtam, mert mi pont most tehetjük meg, hogy a férjem fizetéséből és a Gyedből megélünk, a szüleim idejében Ők nem tudták megoldani.

Az pedig nagyon nagy dolog, hogy Magyaroroszágon ezt megtehetik az anyukák. Tudtommal ilyen sehol máshol nincs a világon. Olyan pedig biztos nincs, hogy 2 évig valaki kapja a fizetése 70 %-át. Én örülök, hogy nálunk van ilyen lehetőség, de Gyesen már nem hiszem, hogy maradni fogok.

2012. szept. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4hsz. Te el vagy tevedve de nagyon. En kulhonba telepedtem ki 11 eve, h jobb jovot biztositsak majd az egykori jovobeni csaladomnak. Elmondom h itt sem lehet 1 fizetesbol megelni, csak eppen nyomorogva. Ahogy meg az utolso irta, SEHOL a vilagban nincs 3 eves gyed, gyes rendszer es meg ahol fizetnek is. Igen 26ezer baromi keves, de megis vmi. Nalunk 1 eves FIZETETLEN szulesit adnak, onnantol kezdve az egy evet mikor az utolso munkanapodat toltotted a melohelyen es nem a szuletestol. Tehat nincs TB h kiiratom magam 5 honaposan mert mar terhemre van a munka. Nalunk a kismamik akik birjak, tehat nem veszelyeztetett, valogatas nelkul 8 honaposan, 8 ho+2 hetesen mennek szulesire. 2011-ben vezettek be h ebbol az egy evbol fizetnek 18 HETET minimalberen, tehat nem a fizum 70%-a. Tehat en osszetennem kicsi kacsoimat ha a magyar rendszerben szulhettem volna, es pontosan emiatt hidd el en mennek haza, csak hogy a ferjem idevalosi es nem tud magyarul. Mellesleg multinak dolgozom, es rengeteg azsiai orszaggal van kapcsolatom, pl Kinaban nincs szulesi szabadsag, Malaysia 2 honap, Singapore 4 honap ebbol 2 fizetett, 2 fizetetlen, Dubai 4 honap es meg sorolhatnam... Ok irigylik a mi rendszerunket az egy evvel, amitol meg en mindig nem dobok egy hatast.

Ahogy a vilag valtozik, sajnos itt is elmegy az egyik fizetes jo nagy resze a hiteltorlesztesre tehat az anyuka visszakenyszerul a meloba. Igaz itt van lehetoseg reszmunkara csak par napra, DE szakma valogatja, az en szakmamban nincs reszmunkara lehetoseg.

Tesomek egy fizubol elnek, egy baromi kis lakasban, a gyerek allandoan beuti a butorokba a fejet, de olyan kicsi a hely, h sok lehetoseg nincs, hisz kell asztal hol enni meg egyebek. Nem tudnak akar egy kis szobabal nagyobbat venni, mert a bank nem ad hitelt, de el sem birnak a torlesztot. Megelnek, de ha elromlik vmi, akkor bajban vannak, nincs penz utanzi, sokszor a hitelkartya ki van maximalizalva, es tesom csak tologatja az adossagot maga elott. Most ez jo????

egyebkent egy jo tanacs 2 eves kor kornyeke a bolcsibe adashoz a legrosszabb. Vagy elotte vagy utana. De minden gyerek mas, maskepp viseli az elvalasztodast. Nekem vannak kollegaim akik nem sokkal egy eves kor utan adtak bolcsibe a gyerkocot es siman beszokott. Nalunk nagymami vigyaz mig mi dolgozunk, es ennek is meg van a hatranya, es elore felek az ovitol. Mi jarunk uszni, es most lett 3 eves, atraktak nagyobb csoportba ahol mar a mami vagy apa, nem megy be vele uszni, es nem hajalndo bemenni egyedul.

Szerintem kerdezo tedd ugy ahogy te jonak latod. es sose legyen lekiismeretfurdalasod!

2012. szept. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

kedves kérdezö

neked van igazad ,ma aki csak megteheti visszamegy dolgozni,gyerek meg bölcsibe.

2012. szept. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!