Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 éves gyereknek adhatok a...

3,5 éves gyereknek adhatok a Nurofen szuszpenzió 6-12 éves változatából lázra?

Figyelt kérdés
A betegtájékoztatón az van, hogy 6 éves kor vagy 20 kg alatt nem adható.A fiam pontosan 20 kg,de még csak 3,5 éves.
2012. szept. 30. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos a nurofenen korra van írva a dózis, mert az átlag súlyú gyereket veszik figyelembe. A kisfiadnak nagyobb a testsúlya, szerintem adhatsz neki, de a legkisebb írt dózist. Legokosabb, ha beszerzel Cataflam cseppet, abból testsúly kilogrammonként egy cseppet kell számítani!
2012. szept. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ.A dobozon az van, hogy 20-30 kg-ig 5ml.
2012. szept. 30. 16:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor nyugodtan adj annyit, esetleg kicsit kevesebbet (4 ml).
2012. szept. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem,miért nem a korának megfelelőt veszel! Lehet kapni...
2012. szept. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha eléri a 20kg-t akkor nyugodtan, mert úgy van, hogy 6 èveskortôlvagy20kg felett.
2012. szept. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves 4.!


Hiába vesz a korának megfelelőt, ha abból meg több kell, mint ami írva vagyon, mivel egy 20 kilós gyermekről beszélünk. Kórházi keretek között mi is így használjuk a Nurofent: figyelünk a testsúlyra is, és ha az alapján indokolt, akkor több szirupot adunk, mint a kora alapján kéne!

2012. szept. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én adnék neki, mert nyilván betegség miatt kell adnom így vasárnap. A lányom szintén 3,5 éves de mostanában, nem tudom miért hiába adok láz esetén nurofent egyszerűen nem viszi le a lázát. Holott eddig meg hatott mindig.
2012. szept. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nálunk nem volta patikában csak amit te írtál,a gyógyszerész nyugodt szívvel ajánlotta,csak kevesebb dózisban,és kiszámolta a mostani sulyávval mennyit kell adni neki,ennyi.miért nem lehetne azt adni,ha az van.
2012. szept. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!(a kérdésre adott válaszokat)
2012. szept. 30. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!