Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan altattassam el az oviban?

Hogyan altattassam el az oviban?

Figyelt kérdés
Kiscsoportos, most kezdte, eddig jó alvó volt, oviban nem alszik el. Okosan lefekszik, próbálkozik, de nem sikerül. Ovis nénik nem igazán segítőkészek. Mi tévő legyek? Hogy segíthetnék a dolgon?

2012. okt. 1. 22:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

neked kéne altatnod?

szerintem ez a lehető legrosszabb amit csinálhatsz, a beszoktatás lénye az elválás fokozatossá tétele, nem pedig új szokás kialakulása. ha altatod és nem leszel ott 2 hét múlva, márpedig nem leszel, akkor meg azért nem fog aludni, mert anya miért nem altat el?

szerintem ne csináld. menj ki és oldák meg az óvónénik, majd pár nap után hozzászokik, látja a többi gyereket, hogy ők is alszanak, majd elmúlik a kezdeti idegesség is és megtanul elaludni :)

2012. okt. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vigyetek el egy olyan plüss állatot vagy babát, amivel itthon is aludt/játszott. Mondd el neki, hogy nézze csak meg a többieket, ők is szépen alszanak. Hallgassa meg a mesét, amit az óvó néni mesél, forduljon a fal felé(vagy oldalra), csukja be a szemét és aludjon. Szerintem egyszer ráérez az ízére és menni fog.
2012. okt. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ilyesmikkel próbálkozunk.
2012. okt. 3. 21:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Én mindíg valamit "beígérek" a fiamnak!

Ha ügyesen elalszol akkor délután elmegyünk egy jó nagyot biciklizni a városba/vagy elmegyünk a messzebbi/szuperebb játszótérre és egész délután ott leszünk!

Ezek olyan dolgok amit amúgy is megcsinálnánk de olyan elánnal mondom neki mintha legalábbis vidámparkba készülnénk!Ez általában beválik!

2013. máj. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!