Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 éves fiam naponta megver...

3,5 éves fiam naponta megver valakit az oviban. Mit csináljunk?

Figyelt kérdés
Ez a második ovi ahová jár mert az előzőből inkább kivettük. Itthon, ismerősöknél, játszótéren barátkozik és kedves másokkal de az oviban majdnem minden nap panaszkodnak, hogy verekszik más gyerekekkel. Itthon rákérdezünk, néha bevallja, néha nem. Nagyon sokszor elmagyaráztuk és próbáljuk megértetni vele, hogy nem szabad és megígéri, hogy többször nem fog előfordulni, de mégis. Ha máshol barátságos akkor oviban miért nem? Mit csináljunk?
2012. szept. 26. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Kérd meg az óvónőket, hogy foglalják le, hátha akkor nem lesz ideje verekedni.
2012. szept. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Ütöttél valaha is a gyerek kezére fenekére?


Magyarázat nem elég neki. Nála ez a kép hogy ha mérges vagyok ütnöm kell. Végig kellene gondolni honnan veszi ezt a gyermek, honnan látja ezt a képet?


Kellene figyelni a szitukat mikor milyen helyzetben üt.

A másik pedig hogy megfutamodásra tanítani a legrosszabb. Mindenhol ütögetni fog, így inkább zárd be a szekrénybe, ott nincs más. Ne vedd ki az oviból, old meg a helyzetet. Rengeteg oka lehet amiért agresszív, egyszerüen az agresszivitását másban kell letöltenie, ezt meg kell tanulnia.

Pl ha mérges nem ütni kell akkor vágja földhöz a macit, vagy taposson meg egy papírt....

2012. szept. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tőlünk ilyet nem nagyon látott és egyszer sem ütöttük meg. Persze, ha úgy van akkor majd védje meg magát de kétlem, hogy 3 évesek között erre szükség lenne.
2012. szept. 26. 14:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Miért vettétek ki a másikból? Mikor kezdte az ovit?
2012. szept. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez volt a probléma, már nagyon nem tudtam mit kitalálni. Pedig az óvónők is együttműködőek voltak, mégsem akart összejönni semmi eredmény. Végül fogtam magam, és elvittem gyerekpszichológushoz. Nem jár régóta, de láthatóan használ.

Korábban szinte mindent kipróbáltam, és nem jött be semmi. Aztán arra jutottam, hogy adok a dolognak egy esélyt, segítsen egy szakember, mert a fiamnak sem jó ez a helyzet.

2012. szept. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gyermekpszichológushoz kell vinnetek a saját és a többi gyerek érdekében is. Az nem normális dolog, hogy naponta verekszik az óvodában, te szívesen járatnád olyan csoportba a kisgyerekedet, ahol ilyennek van kitéve? Gondolkozz a többi szülő fejével is.


Annál is inkább, mert valószínűleg olyan rejtett probléma van a háttérben, amit nektek nem tud vagy nem akar megmondani, lehet, hogy meg sem tudja fogalmazni, de nyilvánvalóan valami frusztrálja. Ehhez szakember segítsége kell.

2012. szept. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Nagy játékos lesz belőle
2012. szept. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Ugyanez a helyzet nálunk is sajnos. Nagyon el vagyok keseredve. Kisfiam múlt héten kezdte az ovit. Délelőtt aki mellett elmegy, azt megüti, meglöki, megmagyarázhatatlanul. Nincs el, csak bolyong egész délelőtt. Ha az óvónők leülnek vele játszani, akkor velük elvan, de ha magára marad, akkor sajnos nem találja fel magát.

Itthon is volt egy fél évünk (kistesó születése után) amikor ugyanezt csinálta (bántotta a testvérét) Nekem nincs segítségem, férjem estig dolgozik. És sajnos abban a kemény fél évben türelmetlen voltam nagyon, és kivoltam idegileg, ráadásul a kisfiamnak előtte volt egy balesete is. Aztán megbeszéltük a férjemmel, hogy nem főzök. Sokkal több időm jutott rá, és nem voltam türelmetlen vele, és teljesen lenyugodott.

És most az oviban újra elkezdődött.

Viszont ha nem az oviban vagyunk, és gyerekekkel találkozunk, akkor meg semmi baj nincsen vele.

Ott is ebédel és ott is alszik, és azzal sincsen baj.

Azt mondták az óvónők, hogy nagyon segítőkész, együttműködő, szépen eszik, egyedül öltözik, nyugodtan alszik.Miután megüt egy kisgyereket oda is megy hozzá, megsimogatja és rögtön bocsánatot is kér.

Nem tudom mi lenne a jó megoldás, azon gondolkodtam, hogy kiveszem, de az óvónők szerint hagyjam, várjam meg a beszoktatás végét-6 hét kb.

Aztán ha azután is ezt csinálja, akkor szakember.

Nagyon szomorú vagyok :((((( és keresem a megoldást!

2012. szept. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!