Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért szerettél anno (vagy...

Miért szerettél anno (vagy most is ) a gyerekkel egy ágyba aludni vagy egy szobába? Nem éreztél ürt mikor átkerült a saját helyére?

Figyelt kérdés
2012. okt. 3. 07:03
 1/8 A kérdező kommentje:
hány hónapos éves korig aludtatok együtt és mikor került el másik szobába ágyra?
2012. okt. 3. 07:05
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

Soha nem szerettem együtt aludni a gyerekeimmel. Születésüktől kezdve a saját ágyukban aludtak. Egyhónapos koruktól már a saját szobájukban. Mindenkinek így volt a jó.

Hétvégeken volt olyan, hogy amikor már nagyobbak voltak, reggel odabújtak hozzánk egy játszásra.

2012. okt. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2éves most a kislányunk és együtt alszunk. Azért mert egyszerűbb és kényelmesebb. Még cicizik este lefekvés előtt. Én is elalszok akkor vele, este kel még 3szor (van hogy többször is) akkor is cicit kér-nem szomjúság miatt. 1gónap múlva kész lesz a szobája, akkor tesszük külön. Kb 3-4hónapja mondom neki, hogy kesz szobája, ott fog aludni...stb-stb. Várja már nagyon. Akkor is vele alszok majd el, csak otthagyom. Így remélem átalussza majd az éjszakát. Űrt nem érzek. Ez az élet rendje, hogy leválik rólam, én meg újra Apával alszok majd kettesben.
2012. okt. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Soha nem aludtam vele. Nem is egészséges dolog. Nem mondom, hogy néha egy délutáni szunya nem lenne jó összebújva, de ő úgy nem alszik akkor játszik. Tudja, hogy az ő helye a saját szobájában van és az ágyában.
2012. okt. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2 éves. Külön ágyban aludtunk mindig, de egy szobában. Szeretem, hogy hallom a szuszogását és praktikus, hogy éjjel ha bármi van, mielőtt teljesen felébredne tudok rá reagálni. Pláne ha épp beteg jön jól.

Egyébként meg csak két lakószobánk van: nappali és háló. Átvariálhatjuk majd (5 éves kora körül tervezzük vagy előbb is, ha előbb támad rá igénye vagy jön egy kistesó...), de egyelőre így kényelmesebb, hogy valaki még "duhajkodhat" este, míg más már alszik. Gyanítom, hiányozni fog, ha nem alszunk már egy kupacban :)

2012. okt. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Imádok vele aludni, de ő akkor nem alszik jól. Ez van, el kell fogadnom. Nem hiszem hogy jó lenne ha átszoktatnám a saját önzőségem miatt.
2012. okt. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amikor még nagyon pici volt, akkor szerettem vele egy szobában aludni, legfőképpen azért, mert közel volt, hallottam minden mozdulatát, és én sem ébredtem fel teljesen, ha éjjel meg kellett etetni, csak félig nyitott szemmel kivettem a kiságyból, megetettem, aztán általában visszaraktam. Később már nagyon nem szerettem az egy szobában való alvást, de egy éves koráig így voltunk, mert utána költöztünk nagyobb lakásba, ahol lett végre külön szobája. Szóval én kimondottan örültem, amikor saját helye lett, hogy végre nem ébred fel arra, ha kettőt fordulok az ágyban (elég recsegős volt), meg hogy nem sötétben tapogatózva kell este eljutnom az ágyig.

Ettől függetlenül a mai napig szeretem, amikor hajnalban átjön a nagy ágyba és kicsit ott is szunyókál meg odabújik, de az sosem volt szokás, hogy eleve ott fekszik le aludni. Általában reggel 6 körül átjön, de ezt is már csak ritkán csinálja. Csak akkor alszik velem, ha beteg, illetve volt még egy alkalom, amikor este, pont lefekvés előtt kitörte a szobájában az ablaküveget, akkor nyilván nem altattam ott, de őszintén szólva állati mérges voltam, egyrészt az üveg miatt is, másrészt azért most már nem alszom el olyan könnyen úgy, hogy ő is ott fészkelődik mellettem, mert órákig képes helyezkedni.

2012. okt. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mellettem alszik el, de utána átteszem a kiságyba. Hajnalban van, hogy bebújik közénk. Imádok vele aludni. Csak mert szeretem. Jó hozzábújni, szagolgatni, simogatni, szeretgetni. Beszélgetni is szoktunk elalvás előtt. Néha döbbenetes, miket mond vagy kérdez ilyenkor, meglepődöm, mik járnak a fejében. (Pl Anya ha nagy leszek te kicsi leszel? Nem, addigra öreg leszek. És akkor hogy fogsz engem kivenni a kádból?) Nincs boldogabb időszaka a napomnak.
2012. okt. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!