Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Cataflam cseppet és nurofen...

Cataflam cseppet és nurofen szirupot lehet egyszerre adni? 3 évesnek kellene.

Figyelt kérdés
2012. okt. 3. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Mindkettőnek van fájdalomcsillapító és lázcsillapító hatása.A mi dokink így adja,hogy vagy ez,vagy az.
2012. okt. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mikor az enyémnek herpanginája volt, akkor lehetett, de csak azért, mert 39,8 körül volt szinte folyamatosan a láza. A Cataflam cseppnek is van egy kis lázcsillapító hatása. Én egyébként nem adnám együtt, de hívd fel az ügyeletet inkább, minthogy valami baj legyen.
2012. okt. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet! A Nurofen ibuprofen tartalmú!! Benne van a Caraflam betegtájékoztatójában:

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is.

Különösen fontos, hogy közölje az orvosával, ha az alábbi gyógyszerek valamelyikét szedi:

- Lítium, vagy szelektív szerotonin újrafelvétel gátlók (SSRI-k) (a depresszió bizonyos típusainak kezelésére alkalmazott gyógyszerek).

- Digoxin (szívbetegségek esetén alkalmazott gyógyszer).

- Vizelethajtók.

- ACE-gátlók vagy béta-blokkolók (magas vérnyomás, ritmuszavarok és szívelégtelenség kezelésére alkalmazott gyógyszerek).

- Más gyulladásgátlók, például acetilszalicilsav vagy IBUPROFEN.

- Kortikoszteroidok (a szervezet különböző gyulladásainak csökkentésére szolgáló gyógyszerek).

- Véralvadásgátlók.

- Cukorbetegség kezelésére szolgáló gyógyszerek, kivéve az inzulint.

- Metotrexát (bizonyos típusú rákbetegségek és ízületi gyulladások kezelésére szolgáló gyógyszer).

- Ciklosporin (elsősorban szervátültetések után alkalmazott gyógyszer).

- Fertőzések kezelésére használatos bizonyos készítmények (kinolon típusú antibiotikumok).

- Kolesztipol és kolesztiramin (koleszterinszint csökkentésére szolgáló gyógyszerek).

- Szulfinpirazon (a köszvény kezelésére alkalmazott gyógyszer) vagy vorikonazol (a gombás fertőzések kezelésére alkalmazott gyógyszer).

- Fenitoin (a görcsrohamok kezelésére alkalmazott gyógyszer).

2012. okt. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A Nurofen fájdalomcsillapító hatású is, felesleges Cataflamot is adni szegény gyereknek. Olyan, mintha egy felnőtt bevenne pl. egy Algoflex fortet, de még vesz be rá Cataflamot vagy Flectort! Minek? Cataflam cseppet lázcsillapításra felesleges: "a láz önmagában nem javallat a készítmény alkalmazására"
2012. okt. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
így van,nem lehet.Nekünk ilyenkor a gyerekorvos a Panadolt szokta javasolni.
2012. okt. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet. Vagy egyik vagy másik.

Ha Nurofent adsz, akkor cataflam majd csak 6-7 óra múlva mehet legközelebb és ugyanígy fordítva is.

A Cataflam is ibuprufen származék, ezért nem szabad, mert könnyen túladagolhatod.

De más fájdalomcsillapítót se nagyon adj mellé, a cataflam magában is elég erős. A lányomnak többször volt fülgyulladása magas lázzal, a cataflam magában a lázzal és a fájdalommal is elbírt, jó nem lett láztalan, de 38 alá ment legalább addig míg adhattam neki 3-4 óra múlva másmilyen fájdalomcsillapítót. Cataflam után mindig panadolt adtam, szükség szerint 3-4 óra múlva, ha közben feljebb megy a láz, hűtőfürdő!

2012. okt. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

4-nek írnám, hogy az én gyerekemnek két gyerekorvos is a cataflam cseppeket írta fel lázcsillapításra. Épp tegnap kellett használnunk, mert a lányom közel 39 fokos láza nurofennel az istennek nem akart lemenni, cataflammal pedig lement fél órán belül és órákig tartott a hatása.


Kérdezőnek: együtt semmiképpen sem. vagy ez vagy az.

2012. okt. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
hát erre mit irjak lányom beteg és azt mondtaa doki naponta 3* 14 csepp cataflan és ha lázas egy nurofen kúp(2évesnek való) nem mondta hogy tilos nem lehet de mondjuk sose adtam egybe a kettöt
2012. okt. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi is felváltva használtuk, amikor a kisfiamnak közel 40 fokos láza volt. Egyszerre nem lehet, de pl. a Nurofennek nem tartott ki 8 órát a hatása, így felváltva kapta a Cataflammal.
2012. okt. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kezdő gyerekorvos vagyok:

2 féle lázcsillapítót lehet felváltva szedni, ha annyira masszív a láz, hogy 1 nem hat. Én azt tanultam, hogy a legjobb lázcsillapító a Cataflam. Viszont minden esetben a gyógyszer mellett fizikai lázcsillapítás is kell, vagyis hűtőfüdő. Ha még így sem elég, akkor felváltva lehet adni MÁSIK hatásmechanizmusú gyógyszert. A Nurofen nagyon hasonló, úgyhogy inkább Noraminophenazoni kúpot (sajna ez vényköteles), vagy Mexalent/Panadolt válaszd.


Én ezt tanultam. Viszont minden gyerekfüggő, az én fiam pl. nem hajlandó bevenni a Cataflamot (1x beleerőszakoltam és majdnem kihányta), viszont a Noraminophenazoni egyáltalán nem használ nála. Csakis a Nurofen hűtőfürdővel.


Neked kell kitapasztalnod.

2012. okt. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!