Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiam tegnap elesett...

2 éves kisfiam tegnap elesett és az felső metszőfoga kissé mozog. Mit csináljunk?

Figyelt kérdés
Természetesen vérzett is rendesen a szája. A fog most kb. 1 mm-rel lejebb van és egy kissé kifelé áll.Harapni nem tud vele, így most pépes kaján vagyunk és szívószálas ivás van és visszakerült a cumi is, hogy védje a kicsim száját. Rendbejöhet? Vagy vigyem dokihoz. Kihúzatni nem szívesen huzatnám. Valakinek valami ötlet. Köszönöm.
2012. okt. 4. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Pont nemrég hallottam, hogy ilyenkor még a kiesett fogat is vissza lehet ágyazni. Hogy hogyan, arról fogalmam sincs, nem vagyok szakértő. A gyerekorvos biztos többet tud mondani.

Ha csak mozog a fog, az rendbe fog jönni. Egy kis kalcium jót tenne.

2012. okt. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem esett ki, "csak"mozog. Kálciumot meg mindjárt adom is neki. Köszönöm
2012. okt. 4. 13:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is elesett már ugy motorral a fiam, hogy felcsúszott 2 foga, vérömleny lett neki, szanaszét harapta a száját. :-(

Visszacsontosodd neki 4 nap alatt a foga, én elvittem fogorvoshoz. De arra készülj, ha ugy mozdult ki neki, elkedz majd beszürkülni neki, és ezzel nem tudsz semmit csinálni :-( De pár hétre rá vettem észre, hogy nem harap elől, hanem oldalt, ezért a keményebb dolgok elharapása probléma nála, most lehet hogy ez már egy rossz beidegződés neki, nem tudom, mert megpróbál elől harapni, nem megy neki, és rakja oldalra és ott harapja el. Májusba történt nekünk ez az esés. akkor volt 2 éves. Jobbulást nektek, és nézesd meg egy fogorvossal, lehetőleg olyannal aki gyerekfogász. Én magánhoz mentem.

2012. okt. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 alf válasza:

Mi lett a vége?

Ilyenkor nagyon jó lenne, ha a kérdezők beírnák a történet végét, de mindg megfeledkeznek erről.

2016. okt. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!