Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvoda "mellékhatás"?

Óvoda "mellékhatás"?

Figyelt kérdés

Kislányom okos szófogadó volt eddig most három és fél éves és kb 1 hónapja ovis,de azóta nagyon szófogadatlan.

Remélem még változik majd de minden nap el kell mondanom neki hogy szót kell fogadni még akkor is ha az óvodába több mindent szabad csinálni mint itthon.Volt valakinek hasonló ha igen mire múlt el vagy elmúlt egyáltalán?


2012. okt. 8. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tévedsz. Az óvodában meg van a rend és a kellő szigor, épphogy otthon "tombolja ki" magát a szófogadatlansággal. Néha bolondozzatok együtt, attól nem lesz baltás gyilkos, ha néha ugrálhat a kanapéról rá a párnákra:D
2012. okt. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azok a gyerekek akik tökéletesen viselkednek mindenben szótfogadnak valami bajuk van tuti.


èn még normális egészséges MINDIG szofogadó gyereket nem láttam.

Örülj hogy tud rosszalkodni. húzd meg a határokat meddig engedet, de ne tilts neki mindent.

2012. okt. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondold el, emmynire nagy erőfeszítést igényel tőle, hogy megfeleljen az oviban a sok új elvárásnak, szabálynak, hogy alkalmazkodjon a gyerekekhez és a felnőttekhez, a napirendhez és egy csomó tiltáshoz, ami otthon nem volt (pl nem mehetsz ki a szobából, csak ha szólsz, nem akkor állsza neki festeni, amikor kedved tartja, nem kelhetsz fel az asztaltól stb). Estére elfárad. Légy türelemmel!
2012. okt. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na nálunk pont nem így van az oviba ahogy ti írjatok. Szóval itt a szabad játék van napirenden mindenki azt játszik és akkor amikor szeretne,néhány szabályt kell csak betartani.Itthon jóval többet kellett míg itthon volt velem.Ha eddig rászóltam valamiért szót fogadott ha nem is elsőre de másodikra harmadikra igen,na most ez nem így van.Nálunk igenis vannak szabályok,de a bolondozás is megvan és ő ezzel eddig tisztába is volt.De az óvoda óta kezelhetetlen.Arra voltam kíváncsi volt e még valaki így?
2012. okt. 8. 14:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor is nehéz neki nélküled egész nap. Szerintem még a kezdeti nehézségeknél tart. Még jó, hogy csak ennyi van belőlük!
2012. okt. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
nincs itt semmi gond, csak a kislányod elérkezett a dackorszakhoz...
2012. okt. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!