Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos oltás után rémesek...

15 hónapos oltás után rémesek lettek az éjjelek. Tapasztalt már valaki ilyet? Lehet ez oltástól, vagy független tőle?

Figyelt kérdés
Minden éjjel sír, nem nyöszörög hanem tényleg sír. Nem tudom, hogy ez az oltástól van, vagy csak fogzik? Nem olvastam utána, de lehet ilyen "mellékhatása" az oltásnak? Amúgy nem viselte meg, nem lett lázas, még bágyadt sem igazán oltás után. Csak ezek az éjjelek változtak meg. És valaki tudna rá válaszolni, hogy hány nap után várhatók a mellékhatások? Pöttyök pl? Nem mondta el a doki:/

2012. szept. 21. 10:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

5-én kapta a kislányom a 15 hónapos oltást.

1 hét múlva lett tőle láza 2 napig.

Eddig este 8- reggel 10-ig aludt. most is annyit alszik, de éjjelente többször felébred s szó szerint visít. Ha felveszem megnyugszik, de ha lerakom újra visít. ezért 5 percig az ölemben van, majd visszrakom és 10-15 perc ordítás után visszaalszik

2012. szept. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Nekünk azt mondták 10 napon belül bármikor lehet lázas
2012. szept. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

Nálunk szerencsére semmi sem volt,se hőemelkedés,se semmi.

Elvileg leggyakrabban a 10.nap táján várható valamilyen tünet (láz,kiütés,stb...).A pöttyök/kiütések ha jól tudom a rubeola jelei,pont ami ellen oltják.Mivel élő vírust oltanak bele,így magyarán beleoltják a rubeolát,ami megbetegíti,rubeolás lesz-ha lesz...

Barátnőm lánya az oltás után betaknyosodott,és majdnem 2 hónapig taknyos is volt tőle szegény.

2012. szept. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én az összes védőoltás utáni időszakban tapasztaltam a fiamnál a nyűgösséget, éjszakai felsírásokat! Nem mindtől lett láza, de a nyugtalanság, ingerlékenység, katasztrofális éjjelek mindnél előjöttek.:( Előfordult, hogy 1-2 nappal utána, majd pár napa alatt meg is szűnt a dolog. De olyan is volt, hogy 1 hét múlva kezdődtek ezek a "tünetek", és szenvedtünk vagy 1 hónapig. Én úgy gondolom, hogy ha nem is lázasodott be a kisfiam, a közérzete csak nem volt az igazi az oltások után, ezért történhetett ez. Szerencsére már túlestünk a 18 hónaposon is, most egy ideig nyugi van...
2012. szept. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Kislányom 12 hónaposan kapta az MMR oltást, mert külföldön élünk és itt ekkor adják. Múlt hét szombaton kapta. Másnapra belázasodott, 39,5 fokos láza volt 4 napon keresztül. A pöttyök tegnap jelentkeztek, tehát az 5. nap tájékán. Láza már nincs, viszont nagyon nyűgös és mindenért elsírja magát. Amikor lázas volt, akkor éjjelente 2-szer fel is ébredt, de meg tudtam nyugtatni és rögtön visszaaludt. Az éjszakák most vissza álltak és végig alussza.

Ja, egyébként az orvos azt mondta, hogy a másnap jelentkező láz nem az oltás miatt volt. Hát nem tudom, akkor mitől, mert több olyan fórumon olvastam, hogy más babának is jelentkezett láz már rögtön az oltás után. Orrfolyása is volt, amikor lázas volt, de ez is elmúlt.

Most már csak arra v

2012. szept. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Most már csak arra várunk, hogy a pöttyök elmúljanak. Remélem már nem fog belázasodni. Ja, egyébként itt, 18 hónaposan van az ismétlő MMR oltásból.
2012. szept. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm, hogy válaszolt! :-)
2012. szept. 21. 19:20
 8/12 anonim ***** válasza:

Vannak olyan megelőző lehetőségek, amelyek segítik a gyermek immunrendszerét, az oltások lehetséges mellékhatásainak elkerülése végett. Mi sajnos csak utólag alkalmazzuk őket, pedig a mi esetünkben kifejezetten kívánatos lett volna a megelőzés. De az eredmények így sem maradnak el.

ha reakciói vannak, feltétlenül érdemes lenne! szívesen küldök anyagot...

elérhetőségem: hapamada@yahoo.es

2012. szept. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a homeopátiát nem sokra tartom.
2012. szept. 24. 08:08
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagyon nyugodt és jó alvó gyerek, de az MMR utáni 14. éjszaka visított, hajnali fél hatig nem lehetett megvigasztalni, amikor végül bealudt, egy három órára. Dokit megcsörgetjük ma, de elvileg minden közérzeti dologra lehetett számítani, igaz elvileg a 10. nap után voltak várhatóak, hát nála kicsit később jött...
2018. máj. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!