Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » GYES-ről munkába mostanába...

GYES-ről munkába mostanába álló anyukáktól kérdezném, nektek a benntmaradt szabikat hogy számolták ki? A GYED fél évére, vagy egészére?

Figyelt kérdés

A fiam 2009 novemberében született, a 2011-es törvény előtt kezdtem meg a GYED-em, melyben a GYED alatti kivehető szabikat fél évre módosították.

Tegnap a munkáltatóm munkaügyise közölte, hogy nekem csak a GYED fél évére jár a szabi, mivel az új Munka Törvénykönyvében ez van. Most ez tényleg így van?


2012. okt. 11. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Igaz, én gyedről mentem vissza, de már több, mint egy éve gyeden voltam és csak fél éves gyeddel számolt a munkaügyes.

Valóban így van!

2012. okt. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A munkaügyisetek hülyeséget mondott.

Neki is tudnia kéne, hogy az új törvény hatályba lépése ELŐTT megszerezted a jogosultságot a teljes szabi (TGYÁS+1 év GYED) kivételére.

Én 2009. decemberében szültem, és simán kiadták mint a 42 napomat.

2012. okt. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Tehát a tgyásra kaptam meg a szabadságomat, illetve fél év gyedre.
2012. okt. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kedves második! MIkortól van ez hatályban? Mert én 2010. novemberében szültem. (első vagyok)
2012. okt. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2009. októberében született a fiam. A tgyás után egy évet számoltak a gyed-ből, tehát kb márciusig. Így jött ki 48 nap, plusz 2009-re és 2010-re 2-2 nap gyerekszabi, amit a férjem nem vett ki; 2011-re és 2012-re még talán jár töredéknap-szabi. Sajna a tv-ekkel nem vagyok képben, de az tuti, h nincs visszamenőleges hatályuk.
2012. okt. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát kíváncsi leszek. Beszéltem a munkaügyissel, hivatkoztam egy-két dologra, azt mondja utánnanéz.

2012. okt. 11. 18:43
 7/7 anonim ***** válasza:
2011. nyarán (július vagy augusztus) lépett hatályba ez a változtatás, hogy már csak a Gyed első fél évére jár szabi. Aki az adott időpontban már gyeden volt, annak még a régi szabályozás szerint kell számolni a szabit. (Elméletileg ugye visszamenőleges hatálya nem lehet olyan jogszabálynak, ami kedvezőtlenül érinti az egyént, ez a jogbiztonság lényege, de sajnos ebben az országban már ezt is két lábbal tiporják.)
2012. okt. 12. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!