Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Konyhatündér anyukák? Tippek?

Konyhatündér anyukák? Tippek?

Figyelt kérdés

Akik nagyon jártasak a konyhában segítenétek.

Valami klassz recepteket ekresek, mert már az agyam eldobom a pörkölt, tokány,rántott hú sé szokványos kajáktól.

A férjem "húsimádó", van valami jó receptetek,amit a férjek is szeretnek és a gyerek is megeszik:)


Egyébként jöhet zöldséges is, nem árt néha visszavenni kicsit:)


2012. okt. 12. 14:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Lányom szereti ha megfözök, krumplit, répát, karfiolt, brokkolit, karalábét stb... és tojással liszttel össze keverem és fasírtot csinálok belöle. (a zöldségek mindegy mi, és melyik)


aztán mi imádjuk a párolt zöldséget vajon minden mennyiségben.


én sokszor veszek knorr vagy maggi szószokat és az alapján csinálok kaját.

2012. okt. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ez a Fűszer és Lélek gasztroblogról van:


Hozzávalók a püréhez:

50 dkg sütőtök felkockázva

20 dkg sárgarépa felkarikázva

szerecsendió frissen őrölve

6 zsályalevél

1 tojás

10 dkg vaj

1,5 dl tejszín

só, bors


Hozzávalók a raguhoz:

50 dkg darált marhahús

3 ek libazsír

2 fej hagyma

4 gerezd fokhagyma

2 paradicsom

2 pici chili

½ kk kömény

1 narancs leve és lereszelt héja

1 dl édes tokaji bor

2 szem szegfűszeg

só, bors


A répát és tököt a vaj felén megdinszteltem, úgy, hogy közben kevés vizet öntöttem alá, amikor úgy tűnt, hogy le akar kapni. Reszeltem bele pici szerecsendiót, sóztam, borsoztam, kicsit lehűtöttem, majd elkevertem a tejszínnel. Botmixerrel pépesítettem, elkevertem a tojással, és beleszórtam a zsályaleveleket is.

A raguhoz a zsíron megfonnyasztottam a hagymát, majd beledobtam az összezúzott fokhagymát is. Rászórtam a húst és lepirítottam. A paradicsomot apró kockákra vágtam és a narancslével, borral, narancshéjjal, szegfűszeggel, köménnyel és a sóval meg némi borssal a húshoz adtam. Szép lassan addig főztem, amíg a leve elpárolgott. A chilit csak a végén tettem bele, de persze lehet előbb is.

Egy tűzálló tálba sütőpapírt fektettem, erre kanalaztam a püré felét, majd a ragut, végül a püré másik fele következett. 200 fokra előmelegített sütőben harminc perc alatt sütöttem készre.

2012. okt. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Egyszerűbbek: pizza, hamburger, hot-dog, gyros pitában, vagy tányéron sültkrumplival, tzazikival.


Rakott csirke: egy hőálló mélyebb tálba a köv. sorrendbe: hagyma, csikemell filé csíkok, só, paradicsom, paprika, krumpli, só, amíg el nem fogy. Tetejére krumpli, rá egy tejföl + reszelt sajt. Kevés olaj+víz, lefedve kb egy óra közepes hőmérsékleten, majd rápirítani a sajtot.


Hasonlót lehet úgy hogy kukoricát, brokkolit, karfiolt pakolsz a húsra, ami lehet pl karaj is.


Csirkemájjal töltött rántott palacsinta (kicsit macerás, érdemes többet csinálni, fagyasztani) kisütöd sósan a palacsintákat, hagymán megpárolod az apróra vágott csirkemájat, egy kis zöldborsót is teszel bele, só, bors. A palacsintákat ezzel megtöltöd, majd panírozod, kisütöd. Köretnek sültkrumpli, tartármártás.


Sonkarolád: gépsonka (vagy amit szerettek) betöltve sajtkérmmel (tubusos, keverj hozzá tejfölt hogy ne legyen annyira sűrű) feltekerni, két végébe reszelt sajtot dugni, franciasalátával, esetleg főtt tojással.


Nagyobb krumplit kettévágsz, kivajazott tepsire teszed a lapos felével lefelé, tetejét beírdalod, sajtot szórsz rá, mellé virsit sütsz.

2012. okt. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

en mindig a fozniakarok.hu n nezek le receptek,ki keresed,mi van a hutodbe,kipipalod,es mariskidob egy par receptet....

vagy ha csak husreceptet keresel,aztis :))

de jo honlap meg a mindmegette.hu

2012. okt. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
jah ezt elfelejtettem belinkelni :D [link]
2012. okt. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

e havi menünk:

tökleves,rizses hús

májgombóc leves,lecsós sertés,tarhonya

borsóleves,paradicsomos húsgombóc,krumpli

tojásleves,kelkáposzta főzi,fasírt

paradicsomleves,pöri,tészta

almaleves,lasagne

sárgaborsóleves,pizza

zöldségleves,sült tarja

gombaleves,paradicsomos kápi főzi,fasírt

gulyásleves,palacsinta

savanyú krumplileves kolbival,mákos tészta

csülkös bableves,fánk


az én férjem is húsimádó,így vagy a leves,vagy a főétel húsos

szoktam még sok másfajta kaját is csinálni,pl natúr tarja(felszeletelem,sózom borsozom.egyik felét belisztezem,olajban kisütöm,aztán be a kuktába,ha nincs sima lábas,teszek rá vizet hogy ellepje,kis fokhagymaport,aztán megfőzöm.csinálok egy rántást,sokáig pirítom,amíg már elég sötét lesz,de azért ne égjen meg,de jól piruljon meg.a hús főzőlevével felengedem,amíg mártás sűrűségű nem lesz,és beleteszem a húst.ez a jól megpirított rántás ad neki tök jó ízt.rizzsel esszük).szoktam még bakonyit csinálni,rántott hal,palacsintatésztában sült csirkemell,rakott zöldségek,baconos csirkemáj,brassói,töltött krumpli,sült húsok.hagymás husi(húst felszeletelni,kikloffolni,sózni,borsozni.tepsibe hagymát szeletelve letenni,arra a húst.fólia alatt szinte készre sütni,majd a szeleteket megkenni tejföllel,megszórni reszelt sajttal,és készre sütni.gyümölcsmártás husival,grízzel.most ennyi jut eszembe

2012. okt. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Rakott kelkáposzta, vagy zöldbab, vagy karfiol.

Én sokszor készítettem ilyet amikor 90 napos diétáztam, hogy bepácoltam a hússzeleteket, (bármelyik jó) egy kis só, bors, piros-arany, tepsibe tettem, majd a tetejére egy-egy szelet paradicsom, mozzarella sajt, amikor majdnem megsült öntöttem rá tejszínt, és vissza a sütőbe. Nagyon finom, a gyerekeknek és a férjemnek krumplipürével, magamnak salátával készítettem. Milánói nagy kedvenc nálunk. Chilis bab, csípős nélkül. Egyenlőre ennyi jutott eszembe.

2012. okt. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Füstölt sajtos rakott zöldbab:


[link]


én annyival "felturbóztam", hogy a darált húsnak pörkölt alapot csinálok, a sajtszószba még plusz egy nagy doboz tejfölt belekeverek.

Még annyi a tapasztalat, hogy lehet több (20-30dekával)a zöldbab és a hús is.

A válogatós fiam, és a még válogatósabb férjem is imádja:)

2012. okt. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Húsos palacsinta
2012. okt. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
nosalty.hu
2012. okt. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!