Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem éppen konyhatündér anyukák...

Nem éppen konyhatündér anyukák! Ti hogyan oldjátok meg, hogy gyermeketeknek minden nap egészséges és változatos menü legyen az asztalon?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszát várom, akik már saját ételükből adnak a picinek. Nekem 16 hónapos a lányom.

Válaszaitokat előre is köszönöm!


2010. ápr. 28. 12:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
Ez jó kérdés,én is kíváncsi vagyok:)
2010. ápr. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a Te embered:))))


-túrógombóc (bolti fagyasztott),

-szilvásgombóc,

-főtt tészta párolt zöldséggel, túróval, tejföllel-kicsit megpirítom egyszerre az egészet, amikor kész van,

-krumplifőzelék,

-brokkoli krémleves,

-panírozott bécsiszelet megsütve,

-fagyasztott halfilé vagy panírozott halrudacskák.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Ezenkívül még babakaját is eszik a fiam 16 hónapos.

Ezek az ebédre.

Ezenkívül: joghurt, krémtúró, gyümölcs, túrórudi, háztartásikeksz.....

2010. ápr. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én próbálok olyanokat főzni, hogy mindig legyen vm 'egészséges' is a kajában :)


Pl. gyors és finom: sütőzacskóban csirkecombok néhány szál répával vagy brokkolival vagy krumplival megsütve.


LAsagne - sok sajttal, husival


Hétvégén a húslevesben főtt zöldségeket imádja a kislányom, szoktam a főtt húshoz sóskaszószt, vagy meggyszóst csinálni.


Tegnap zöldbabfőzelék volt sült virslivel.


Ma csirkemáj krumplipürével.


PRóbálom úgy készíteni a kajákat, hogy minden héten legyen, tészta, főzelék, máj.


Ja, és a borsot, erőspaprikát száműztem a kajákból.


Remélem tudtam segíteni!

19 hós kislány anyukája

2010. ápr. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
SziA! a fiam(16hós) a leveseket szereti ebédre. Húsleves,zöldségleves,lebbencsleves,gyümölcsleves(amimarad azt pudinggal dúsítva a másnapi ebéd mellé adom desszertnek),tojásleves,zöldbableves,borsóleves,...ezek egyszerűek,és egészségesek...azthiszem.Azért szeretem a leveseket,mert csak az előkészület kíván figyelmet,a főzés már a tűzhelytől függ,nem kell felette állni,ott lehet hagyni,finom,és ha jó sűrűre készítem az apuka is jól lakik.Ezen kívűl a reggeli vagy vacsora:vajas kifli csirkemellsonkával,vagy pulyka párizsival,joghurt,virsli,almapüré,banán.
2010. ápr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Barátnőm sem tud főzni és ő úgy oldotta meg, hogy előfizet kajára. Régebben a közeli óvodából vette, most pedig egy étteremből. Az étteremben 3 vagy 4 fajta menüből lehet választani. A kislánya 19 hónapos.
2010. ápr. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi köszi :) Aranyosak vagytok :)

Még várok további ötleteket! :)

Ma már teljesen elment a kedvem a főzéstől, mert már nem tudok mit kitalálni...

Nálunk is a leves a nyerő, csak félek, hogy az nem elég tápláló. Oké, hogy egészséges, de mitől fog hízni a lányom? Nem rossz evő, de 2 hónapja ugyanannyi a súlya...

2010. ápr. 28. 13:42
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia! Én a változatosságot úgy oldottam meg, h minden nap felírom hogy mit ebédelt! Így vissza tudom nézni, h mi az amit már régebben evett! Így figyelek arra is, h egészséges is legyen, mert egymás után nagyon ritkán kapja ugyan azt, csak abba az esetben, ha többet sikerült főznöm! Amúgy vasárnap, hétfőn ugyanazt eszi mindig, csak egyik nap csirkemájjal, másnap csirkemellel!!!


*Sz*

2010. ápr. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Különböző honlapokról gyűjtök ötleteket vagy szakácskönyvből.

A kedvenc honlapom: [link]

A kedvenc könyvem: Verő Juli: Hónapok, napok, ételek c. könyve, Minden napra évszaknak megfeleően 2 féle ételt kínál kis pénztárcával rövid idő alatt elkészítve :-D

2010. ápr. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ne bántódj meg 13:09- es, de amit írsz az csupa mélyhűtött izé, ebben semmi friss és egészséges nincs. Ilyen erővel etethetnéd nyugodtan üveges bébiétellel.

A kajafutáros kaját meg oda sem adnám a gyerekemnek, mert szeretem tudni mit eszik... mondjuk nekem nem gond, én naponta főzök magunknak.


kezdjetek innen főzni, garantált siker. sok mindent én is tőle tanultam:

[link]

2010. ápr. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
13:48-as!Pont a Spectrumon néztem egy olyan műsort, ahol a gyorsfagyasztott zöldségek és a hipermarkettek zöldségeit(pultról) hasonlították össze. Az eredmények döbbenetesek voltak:sokkal több tápanyag, vitamin maradt a gyorsfagyasztottban, mint a pultiban! Ezekután én nem is veszek pl csak kizárólag zöldségesnél zöldséget, nem hipermarkettbe.
2010. ápr. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!