Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy viseled, amikor a rokonsá...

Hogy viseled, amikor a rokonság nevelni szeretné a gyerekedet?

Figyelt kérdés
Engem nagyon zavar, úgy gondolom, hogy az a mi dolgunk a férjemmel, a nagymamáknak, nagynéniknek, szomszédnak, stb. nagyon más szerepe van. A lányom 2 éves, szerintem a korához képest jól nevelt, szófogadó, vannak dolgok amiket mi fontosnak tartunk, és tanítjuk neki, de van ami szerintem ráér. Ti szóltok érte, vagy nem foglalkoztok vele?
2012. okt. 14. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Anyukámmal nincs gond, de apukámat emlékeztetni kell, hogy én vagyok a gyerekek anyja. Nem tetszik neki, de ez van...
2012. okt. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele,hogy ha valamit alapvetőnek látnak,és én esetleg nem látom,vagy mondjuk pont beszélgetek,akkor nyugodtan szóljanak rá.De ezt csak alapvető dolgoknál.Pl. veszekednek egy másik gyerekkel,vagy bármi hasonló.Viszont amikor a mamánál stb. vagyunk,akkor azt utálom,ha valaki okos mindenért rászól.Ott azt szeretem hogyha kicsit "elengedi" magát.Otthon vannak szabályok(félreértés ne essék,ne bottal ütjük.)A mamáéknál,egyéb helyeken legyen "szabadsága."
2012. okt. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mint minden anyuka, rosszul viselem. Nem szeretem, ha helyettünk akarják nevelni, ráadásul a mi gondolkodásmódunkkal, elhatározásunkkal pont ellentétesen.

Anyósommal szokott a legtöbb vitám lenni, nagyon szeretem, intelligens asszony, de ha a gyerekről van szó, mintha teljesen meghülyülne. Az unokának mindent szabad, mert a kicsi az Ő! unokája. Sokszor, sok esetben olyasmit is meg akar engedni, ami már ön és közveszélyes. Hiába papolok nekik, hogy ésszel szeressen, csak azért se.

A másik, amit utálok, amikor meg akarják mondani neki, hogy ne cumizzon (másfél éves, szerintem még nem kell leszoknia), egyen, ne egyen, mit egyen, mit játsszon....

2012. okt. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ez szituáció függő,mert én pl. direkt szóltam anyunak,v. a tesómnak hogy ha olyat csinál vagy mond amit nem kéne akkor nyugodtan rá szólhatnak. de annak én sem örülnék ha mindenki minden helyzetben nevelné.


volt,hogy én is rászóltam az egyik rokon kisfiúra,amikor teljes erőből többször is nekilökte a kisautót egy vázának.egy darabig vártam,hogy az anyja majd rá szól,de mivel nem tette,ezért kénytelen voltam én..

2012. okt. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sz@rul! A férjem ki s takony keresztlánya próbál anyáskodni mindenáron a lányunk felett. Rászólok a lányomra, hogy nem szabad, ő direket mondja, hogy de lehet, meg hogy miért??? Mondom neki, hogy hagyja békén a kicsit, had másszon, nem kell órákon(!) át sétáltatni. (Stabilan is jár, de szereti fogni valaki kezét.) A gyerek húzta ki már a kezét, meg le akart ülni, de csak nyúzta. A kicsi meg hisztizett... Pár órát voltak itt, de megmondtam, hogyha még 1x ilyet mer csinálni az a kis pisis, akkor majd én megnevelem, ha az anyja nem tette...

Mással nincs gond, őket már helyre raktam. Náluk a cumi volt a minden, megjelentek a gyerek közelében, és már tépték ki a szájából. Jóhogy ordított utána a kicsi...

Katasztrófák tudnak lenni. :S

2012. okt. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!