Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bűn lenne "lepasszolni" néha...

Bűn lenne "lepasszolni" néha a gyereket? Szégyen az, ha szeretnénk mama néha vigyázzon rá? "Kinek szülted? "

Figyelt kérdés

Több kérdésnél találkoztam annál,hogy "miért,kinek szülted a gyereket?"Szégyen lenne,néha leadni a mamának,vagy szomorkodni amiatt,hogy a mama nem önzetlen odaadással vigyáz a kicsire?

Nekem nincs ilyen problémám,egyéves lányom van,de mindkét mama örömmel vigyáz rá,bármikor.És,igen heti kétszer oda szoktam nekik adni.


2012. okt. 14. 17:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%

Nálunk sincs probléma, mert anyám megmondta, hogy "magadnak szülj kisanyám"

Ehhez tartja is magát.

Soha, senki nem vigyázott a gyerekeimre, pedig 10 percre lakik mindkét nagyszülő. (4 éves és 20hós)

Én még azt sem tudom, hogy hogy lesz így apás szülés.

Irigyellek.

2012. okt. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%

Egyrészt mindenki azt csinál, amit akar. Ismerek olyat, aki az 5 éves gyerekét még az életben senkinek sem "adta le", és olyat is, akinek a babája 2 hónapos korától rendszeresen a nagymamánál alszik. Másrészt meg ezek a "mégis kinek szülted" megjegyzések azoknak szoktak szólni, akik a gyerek féléves korában visszamennek egy olyan munkahelyre, ami mellett legfeljebb hétvégén látják a gyereket. Volt itt ilyen kérdés legutóbb.

Nem kell mindenen megsértődni.

2012. okt. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
2-s:nem egyáltalán nem sértődtem meg,és imádom a lányomat,túlélném,ha nem vigyázna rá senki,de ha már adott...Csak egyesek itt,olyan felháborodással beszélnek,hogy még olvasni is rossz.A kérdést pedig,amiről beszéltél,olvastam én is,az orvosos anyuka,nem?
2012. okt. 14. 18:05
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

Nem bűn, de a gyereknek is jobb, ha nem csupán a szülőkkel van. Könnyebben fog majd beilleszkedni az oviba,iskolába. Akkor sem lesz vele baj, ha az anyuka esetleg beteg és nem tud vele lenni.

Csak ma nagyon sok anya nem tud elszakadni a gyerekétől, majomszeretettel neveli.

2012. okt. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

Nekem nincs ki vigyázzon rájuk, nincsenek nagyszülők.

Nekem az ami nem tetszik, ha valaki totál kiakad, ha az anyja/anyós nem hajlandó vigyázni a gyerekre.

Szerintem nem elvárható, hogy vigyázzon rá, ha mégis, akkor annak örüljön, és köszönje meg. Ha meg nem vigyáz rá, akkor azt be kell nyelni.:)

2012. okt. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk a családban van egy nagypapa és a második felesége. Rendre megkapják az egyik unokatesóm exfeleségétől minden péntek-vasárnap közti időre a három gyereket. Már 6 és 13 között vannak. Ha netán nem tudják elvállalni, akkor megy a morgás, sértődés. Nyáron pedig havi két hét a minimum.


Na én ezt kihasználásnak nevezem. Ráadásul munkanélküli és kisnyugdíjas házaspárról van szó, pénzt, ételt sose ad a gyerekekhez. Igaz, a gyerekek imádnak a mamával és a papával lenni, akik szintén imádják őket, de azért az anyuka ésszel elgondolkodhatna dolgokon...

2012. okt. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%

Nem bűn. Néha ki kell(ene) a szülőnek is kapcsolódni. Nálunk sajnos senki nem vigyáz a lányomra. Anyósom beteg, nem hall, nem tud menni, öreg. Anyámat nem nagyon kedveli a gyerek ( bár nem is sokat látja), nem jó a viszonyunk.

Viszont anyósom még így is bevállalja napi egy órát a gyerkőcöt. Este. ( hozzátenném, a szomszéd lakásban lakik, és rendszeresen benézek, mit csinálnak. Hiányozna neki, ha egy nap nem menne be a kicsi) :)

2012. okt. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%

2-es vagyok.

Igen, az orvos anyuka kérdésére gondoltam én is. Az durva volt, szerintem ott tényleg jogos volt a "kinek szülted?" kérdés.

Egyébként meg azt kell megértened, hogy mindenki gyomra mást vesz be. Ez nagyban függ a körülményeitől, ha nincs kire bíznia, nem fogja. Az én 2,5 évesemre átlagosan heti egyszer vigyáznak a nagyszülők, néha csak fél órára, néha egy egész napra, de ez ritka. Nekünk ez így jó, és pont nem érdekel, hogy másnak ez sok vagy épp kevés. Szerintem, ha a helyzet minden érintettnek oké, ne foglalkozz azzal, mit gondolnak az ismeretlen netes anyukák.

2012. okt. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%

Számomra ez a "nagyszülő vigyáz a gyerekre" addig jó és elfogadható, amíg mind a három fél örömére és megelégedésére szolgál. Egy gyermeknek a nagyszülő olyan értékeket, szeretetet tud adni, amit a szülő nem. A mama, papa máshogy szeret. :)

Én annak idején imádtam a mamával lenni, nála is voltak szabályok, de vele még egy séta is a világ legizgalmasabb dolga volt.

Ha a mama, papa örömmel vannak a kicsivel, te maximálisan megbízol bennük és nem kihasználásra meg a dolog, a lánykád is szeret ott lenni, akkor hol a baj?

Élvezzék továbbra is egymás társaságát, mert ki tudja meddig van a nagyszülő az életében.

2012. okt. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

nekem van egy pont amíg ez a segítés meg a jó a gyereknek hogy másokkal is van nem csak a szüleivel kategóriába belefér és van egy fok ami már tényleg felveti bennem a minek és kinek is szülte a gyereket vagy főleg amikor sorban jönnek 2-3.

Egy ismerősnek 3 gyerek van a legnagyobb is még csak 6 lesz nemsoká, és hetekre van hol egyik hol másik hol mindkettő esetleg mindhárom a mamára bízva. Értem én hogy szeret menni a gyerek (értem is miért szeret menni mert sokkal kedvesebbek megértőbbek és melegebb a légkör mint otthon) de a szülőnek nem hiányzik a saját gyereke mikor hetekig nem látja vagy max. 1-2 napra és már megy is újra? És ha ennyire terhes neki a saját gyereke miért kellett még kettő (mert tervezetten lett 3 gyerek nem véletlenül becsúszott).

Egyébként van ennek normál mértéke és szintje. (a mamázásnak).

2012. okt. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!