Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ágytisztaságra ki hogy nevelte...

Ágytisztaságra ki hogy nevelte a gyerekét?

Figyelt kérdés

4,5 éves a fiam és minden éjjel bepisil, akár többször is. Többször felkeltem, kikísérem pisilni és még is besurrant. Ő fel sem ébred rá, hogy pisis, én keltem húzom az ágyneműjét, tiszta pizsibe öltöztetem. reggel semmire sem emlékszik az egész ceremóniából.

Nehezen lett nappalra is szobatiszta, de most már jó volna elhagyni ezt a pisi problémát.


2012. okt. 14. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

Szia!


Vidd el a kisfiút orvoshoz,kivizsgálásra, mert ez nem normális. Az éjszakai bepiléseknek nagyon sok oka lehet, nem csak fizikai, hanem lelki is.

De pl. fizikai gond lehet, h sűrűn felfázik, sokat iszik lefekvés előtt, olvastam azt is, h állítólag az orrmandula is hatással van erre. Szóval körbe kéne ezt nagyon járni, mert egy 4,5 éves nem piisl be minden éjjel, ráadásul többször is!

2012. okt. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Beszélj a gyerekorvossal, mert ahogy az előző írta, lehet testi vagy lelki oka is.
2012. okt. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
6-8 eves korig kell agytisztanak lennie egy gyereknek. Volt egy ismerosom, annak 7 eves fia, meg mindig pelenkazta ejjelre. Semmi baja nem volt. 7.5 evesen lett agytiszta. Teljesen normalis volt, ma is teljesen normalis fiatalember lett belole. Ma sem tudja, mert pisilt be olyan sokaig.
2012. okt. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
5 éves korig a rendszeres éjszakai bepisilés normális,és 7 éves korig,az időnkénti elfogadott.nincs semmi probléma.én is felébresztettem,éjjel többször is,aztán szépen lassan kihúztam az időt,még végül 1 hónap múlva már csak egyszer keletem fel hozzá,aztán egyszer sem,és nem is pisilt be csak reggel amikor felkelt ment el wc-re,de balesetek sőt mi több időszakok vannak mint most is,hogy megint bepisil.kicsik ők még,és a lelki okokat is itt kell keresni,nagy dolgokat csinálnak,oviba járnak,távol anyától,sokat tanulnak,mások elvárásának felelnek meg stb,sok ez nekik,és ők még gyerekek,de az éjszaki ágytisztaság nem csak lelkik hanem testi fejlelődés jele is,még elég erősek a záróizmok,még nem működik az,hogy telt hólyag esetén jelt ad az agynak,hogy pisilni kell menni,szóval még nyugi,ha rá kérdezel az orvosnál az nem gond,de ő is ezt fogja mondani.
2012. okt. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Na jó. Ne haragudjatok, de nem értek egyet előttem szólók! Egy gyermek 3-4 éves kora között éjszakára is szobatisztává válik, sokszor mindenféle erőlködés nélkül is. Húgyhólyagja anatómialilag teljesen alkalmassá vált az éjszakai folyadék benttartására, vagy az agy már képes utasítást adni arra, h felkeljen és pisiljen. Ez persze sokszor nem zökkenőmentes folyamat, vannak igen, időszakok, hogy heti 2-3 nap is bepisil , változások egyebek kapcsán-ez még úgymond normális. DE a mindennapos, akár többszöri éjjeli bepisilés nem az! És tudjátok ki pelenkázza a gyerekét 5-6 éves korában is. Max. a Lidi néni. Ilyen butaságokat ne írjunk már!
2012. okt. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Én nem értem azt, hogy aki 3 évesen nem szoba és ágy tiszta és nem szaval talpra magyart, azt miért kell rögtön orvoshoz vinni?

Az utóbbi úgy került ide, hogy az is gyakran a ,,problémás gyerekek" témakörben szerepel.

Valószínű nagyon mélyen alszik, mint én gyermekkoromban, és ezért történik a bepisilés.

Saját tapasztalat és így tényleg hitelesen tudok nyilatkozni!

Egy vizelet vizsgálat nem árt (engem is megnézettek), de amúgy tényleg kitolódhat és ez nem kórós!

Persze iskoláig célszerű lenne valahogy leszoktatni, mert akkor nyilván már nem túl jó az éjszakai ébresztgetés.

Sok sikert!

2012. okt. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem adj rá pelust és kész, hova keltegetni? Majd ha megérett rá, akkor felkel magától. Még kicsi, van aki 5-6 éves korában lesz ágytiszta és az ég világon semmi baja, ne erőltesd ezt, majd ő jelzi, felkel, elintézi, ne zavard ha alszik. Legkisebb gondja is felkelni ha még nem érett rá. nem értem miért keltegeted. Ez őrült fárasztó lehet mind a kettőtöknek, még ha félálomban van a kisfi is. Nem érdemes így kifárasztani magatokat. Azért, mert az átlag 3 éves korára képes rá, még sokan vannak akik nem, ez nem verseny. Egész életére rossz beidegződés lehet. Hagyjad a saját tempójában fejlődni. Semmi baja nem lesz.Én még 7 évesen is bepisiltem, orvoshoz vittek, semmi okát nem találták, megoldódott magától pár hónap múlva. Semmi bajom sincs a mai napig.
2012. okt. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Nálunk is hasonló volt a szitu, nehezen lett szobatiszta a kissrác, háromévesen pont az ovira sikerült neki, de még történtek balesetek (az ovi vissza is vetette, ott volt egy lelki galiba).

Viszont éjjelre csak 5 és fél évesen lett ágytiszta. Mi is aggódtunk, de a gyerekorvosunk azt mondta, hogy csak Mo-on csinálnak ekkora cécót a szoba- és ágytisztaságból, ne foglalkozzunk vele, 5-6 éves koráig simán semmi gond, és ha nappal érzi, hogy pisilnie kell (tehát szobatiszta), akkor nem valószínű, hogy szervi oka lenne. A fiúknál egyébként is lassabban megy ez, ráadásul van gyerek, aki annyira mélyen alszik, hogy ez az ok.


Nem mondom, én is cudarul éreztem magam, mikor már elmúlt 5 és még pelenkáztuk éjjelre (ráadásul annyit pisilt már éjjel, hogy a pelenka sem biztos megoldás), így végül úgy döntöttünk (nyáron), hogy elveinkkel ellentétben elkezdjük felkeltegetni éjjel, hogy pisiljen.

Ez is ijesztő volt, mert fel sem ébredt, és azon paráztunk, hogy most már mindig keltegetni kell majd, csapdába kerültünk. :) De nálunk pár hét alatt megoldódott az ügy, mert egyszer csak kijött éjjel (kb. abban az időpontban, amikor felkteltettük addig), és kibotorkált pisilni. Onnantól nem pisilt be többet, néha magától felkelt, néha átaludta simán az éjszakát, és ez így megy évek óta.


A családban van két kisfiú, ők 8-9 éves korukig bepisiltek, a nagyobbat elvitték kivizsgálni, majd pszichológushoz, a kisebbet már nem, és mindkettő ágytiszta lett végül.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne vizsgáltasd ki, igen, beszélj a gyerekorvossal, nézesd meg dokikkal, ha kell, de ne dőlj be azoknak, akik azt mondják, ez „ciki”, ne érezd magad rosszul tőle!

2012. okt. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

Még annyit: ahogy előttem is írta valaki, hogy vele is ez volt gyerekkorában, igen, velem is (pedig lány vagyok), anyám már annyira el volt kenődve, hogy meg akart operáltatni (máig sem tudom, milyen műtét lett volna, belegondolni is rossz), végül apám nem engedte, és iskolás koromra ágytiszta lettem.

Lehet ez valaki szerint nem normális, nekem, köszönöm szépen, semmi bajom ezzel. :)

2012. okt. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!