Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyagiakban nagyon szűkös...

Anyagiakban nagyon szűkös karácsonyunk lesz, én arra gondoltam, hogy használt játékcsomagot, könyvcsomagot vennék a lányaimnak, szerintetek?

Figyelt kérdés

Láttam a teszveszen nagyon szép, megkímélt állapotú használt könyveket, játékokat. Szerintetek ez mennyire cikis, hogy nem újat , hanem használt dolgokat kapnának?

2 éves és 5 évesek a lányaim.


2012. okt. 15. 07:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A karácsonynak nem az ajándékokról kell szólnia. Ha nincs rá keret, akkor a legkisebb ajándéknak is örülni kell.

Egyáltalán nem ciki,ha használt könyveket kapnak a lányaid.

Van, aki még ennyit sem tud adni a gyerekeinek.

2012. okt. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem cikis!Mi szerencsénkre stabilak vagyunk anyagilag,így jutna új ajándékra de idén megfogadtam hogy én sem fogok 20 ezerért új fishert venni amikor ugyanazt gyönyörű hibátlan állapotban teszveszen megkapom 10ért! Ez most csak egy példa volt!A könyveknek biztosan fognak örülni az én fiam 3 éves de ő még több filcet és papírt kért,még több mesekönyvel karácsonyra!Imádja ha olvasok neki!És nagyon szeret rajzolgatni!A gyerek is sokkal jobban fejlődik szociálisan ha te olvasol neki és nem bedugjuk őket a tv elé!nem vagyok tv ellenes mert nem!

Sajnos az évek alatt és a sok tv reklámos meg mindenféle csilli villi játék miatt elfelejtik az emberek a karácsony lényegét!A szeretetről szól és nem a méreg drága vadonatúj ajándékokból!Én egy pulóvernek is örültem gyerekkoromban!S próbálom úgy terelgetni a gyerekeimet hogy ezt ők is értékeljék!elnézést hogy hosszúra sikeredtem!

2012. okt. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk is nagyon szűkös karácsonyunk lesz az idén :(

2.5 éves kislányom kis játéksátorra vágyik,de horribilis áron vannak...

Így használt,nagyon szép állapotút vettem neki vaterán...

Már megvettem,mert találtam jó áron szépet ,és így apránként könnyebb,mint mindenkinek mindent decemberre hagyni...

A Télapótól egy Little Miss Muffin babát kért...azt meg úgy csináltam,hogy összegyűjtögettem a kétszázasokból az árát....jövő héten azt is megveszem.

Ciki vagy nem ciki????????EZ VAN!!!!!!!Ilyen világban élünk,DE a gyereket ez mit sem érdekli,hogy használt vagy nem :)...tudom,hogy boldog lesz nagyon!!!!!!!Már látom a hatalmas csillogó szemeket!

2012. okt. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly karácsonykor 10.000 szántam a gyerek karácsonyi ajándékára.

Bababörzén, használtam vettem neki legot, egy farmot ( házikó emberekkel állatokkal) könyveket, ponykat, kalóz hajót kalózokkal.

Nagyon örült mindennek, 3 éves volt, nem nézte hogy új vagy használt, hanem hogy játék!

2012. okt. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az idén egy Hegedűt szeretnék venni neki karácsonyra, csak azt nem tudom 3000-é egy új műanyagot vegyek, vagy 10.000-é egy igazi használt fa hegedűt.

Ennek is annak is örülne, járunk gyermek táncra, és ott megtetszett neki a hegedű.

2012. okt. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, hogy válaszolt!!
2012. okt. 15. 08:57
 7/12 anonim ***** válasza:
szerintem örülni fognak.Nem az a lényeg hogy új legyen.Nem attól boldog a karácsony hogy mi van a fa alatt....
2012. okt. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Dehogy cikis! A gyerekek a legapróbb dolgoknak is képesek örülni és ez így van jól!
2012. okt. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki! A gyerekek az árát nem tudják/nem értik, és azt se nagyon tudják, hogy új/használt. A lényeg, hogy tudsz nekik meglepit adni. Hidd el, örülni fognak!
2012. okt. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekünk szerencsére nem szűkös a karácsony, de mégis sokszor veszek használtat is.

Sőt, amíg kisebb volt, szinte csak azt kapott.

Most Lego duplo dínókat szeretne, ezt már nem gyártják, esélyem sincs megkapni újonnan, így marad a használt. Ha műanyag, vagy ha textil, kitűnően lehet fertőtleníteni, tisztítani, így senki meg sem mondja, hogy új vagy használt.

2012. okt. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!