Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom 4 éves múlt és még...

Kislányom 4 éves múlt és még éjszakára kell neki pelus, Hogyan próbáljam meg leszoktatni?

Figyelt kérdés
egyszer-egyszer kijön éjjel hogy pisilni kell rakok rá tiszta pelust, de abba is bepisil. Nem kéne már teljesen ebben a korban pelus nélkül aludnia? Sokat napközben nem akar inni meg az oviban nem is isznak sokat és mindig estére szomjazik meg akkor akar sokat inni, persze nem örülök neki, de nem tilthatom el az esti ivástól!
2012. okt. 15. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűen ne adj rá pelust.
2012. okt. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát pedig jól érzed a problémátok forrását, és igen is, el kell tiltani, vagyis korlátozni kell az esti ivászatot.

Amit meg kell tenned:

Délután igyon, itasd, 5-ig mindenfélével, sokkal.

5-6 között már korlátozd, 6 után pedig csak víz, és abból sem extra sokat.

Este nincs kakaó, stb..


Neki már fontos lenne, nem jó hogy a pisijében alszik.

Ő már nagylány.

És esetleg ígérj be neki valami tuti játékot, ha nem kell több pelus, és nem pisil be.

2012. okt. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én fiam 2,5 éves korától szobatiszta. 1 hét alatt.

Majd olvasva a leszoktatást éjszakánál, azt írták, hogy várjuk meg, míg reggel száraz lesz a pelenka. Hát elkezdtünk várni. 3év 4hósan egyszercsak elfogyott a pelenka hó végén, így nem adtunk rá az egyik este. És onnantól kezdve talán 5 baleset volt, szinte soha nem pisil az ágyba, kimegy pisilni a wc-re. Ezzel azt akarom mondani, hogy vedd le róla, és lehet, hogy nálatok is ilyen csoda lesz.

Sajnálom, hogy 1 évet így elpazaroltunk, szerintem a fiamnál már előbb is sikerült volna.

Most lesz 4 éves.

2012. okt. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés, bár válaszolni nem tudok rá érdemben.Igaz a fiam még csak három múlt, de még mindig kell neki is pelus.Volt itt már kérdés ezzel kapcsolatban, ahol szintén ilyen négy éves forma gyerekről kérdezett az anyukája hogy hogy szoktassa le, na ott aztán kapott hideget, meleget.Jöttek a "bezzeg az én gyerekemnek már két évesen nem kellett éjszakára sem" megjegyzések.Hát igen, én is próbáltam már ezt is azt is, de semmi sem vált be.Volt hogy egy hétig nem adtam rá a pelust estére sem, de mindig bepisilt, aztán mikor arra ébredtem hogy csurom pisi az egész gyerek, és jéghideg az kis dereka, feneke, na akkor visszaadtam rá a pelust, mert nem kockáztatom az egészségét, hogy megfázzon esetleg.Még csak fel sem ébredt arra sem hogy bepisilt.Ennek nincs értelme így.

Már kérdeztem a védőnőt, annyit mondott hogy ne itassam már lefekvés előtt annyit, és ha ez nem válik be, akkor ébresszem fel mondjuk éjfélkor pisilni.Na igen, de a fiam nem csak egyszer pisil éjszaka.Most ébresztgessem kétóránként??Nem egyszerű az biztos.Irigylem akinek könnyen ment, de ez van, nem stresszelek rajta, tudom hogy el fogja hagyni.

De kíváncsi vagyok tanácsokra azért én is.

2012. okt. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Én fiam a mai napig rengeteget iszik. Este is kb fél liternyit. Mégsincs baleset.
2012. okt. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a fiam is elmúlt 4 éves, éjjelre van pelusa. én nem csinálok ügyet belőle. nappalra 1,5 évesen, délutáni alváshoz 2,5 évesen nem kellett pelus. éjjel többször, van, hogy 4 napig is száraz a pelus, viszont van, amikor 4 napig nem. próbáltam, h keltem éjjel, de borzalmasan nekezen viselte, kialvatlan volt, és kiabált, h hagyjam aludni... most mondogatom neki, hha ez a csomag pelus elfogy, akkor nem veszünk másikat, nagyfiú már, bla-bla. nem örül neki, biztonságot ad neki a pelus éjjel, én azt látom. amikor keltegettem, volt, hogy totál összepisilte magát, olyan mélyen aludt. én nem stresszelek rajta, 5 éves koráig szépen lassan megpróbálom leszoktatni.
2012. okt. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De jó, h nem csak mi küzdünk ezzel! Egyszerűen érthetlen számomra a helyzetünk. Nappalra és délutáni alvásra 2,5 évesen kb 1 hét alatt szobatiszta lett a mindjárt 4 éves lányom. Kb egy éve próbáltuk az éjszakát is, de mindig bepisilt. Aztán azt mondtuk, h várunk amig egy hétig minden reggel száraz. Ez sosem jött el... Most kb 3-4 hete próbálkozunk újra. Eredmény: hét éjszakából kb 2-szer nem pisil be. Aztán jött az, h pisil ugye fürdés előtt, lámpaoltás előtt, aztán amikor mi megyünk aludni, akkor kivisszük és akkor is pisil. (időpontilag: 8, 9, 11 óra). Ennek ellenére most éjszaka is bepisilt, pedig direkt nem engedtük az ágyban inni. Utolsó ivása kb fél 8-kor volt. Már komolyan nem tudom, mit csináljak...van hogy annyira mélyen alszik, h fel sem ébred a bepisilésre. Most éjszaka (2-kor, tehát 3 órával az utolsó pisi után) szólt, h bepisiltem, de hát mit??? Akkor már kb 5 órája nem is ivott... nincs felfázva, nincs változás az életében, teljesen tanácstalan vagyok...
2012. okt. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nálunk olyan előfordult,hogy hajnalban kivittem pisilni és utánna már tiszta pelust adtam és száraz is maradt,de addig majdnem telerakta.Száraz pelus még sosem volt csak mennyiség volt kevesebb,én sem szeretném ha megfázna meg ébresztgetni sem tudom, mert próbáltam nem akar kijönni,mélyen alszik!Meddig normális az éjszakai pelus?
2012. okt. 15. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!