Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom egyik szeme "kisebb"...

Kislányom egyik szeme "kisebb", ahogy az alvásból felébredt, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Nem tudom máshogy írni, az egyik szeme nem nyílik teljesen, mint ha egy picit be lenne duzzadva, de más nem látszik rajta, a fehérje nem piros, talán egy picivel rózsaszínesebb, mint a másik.

Mi lehet ez, és mit kéne tenni, hogy helyre jöjjön?


(Sokszor volt már kötőhártya gyulladás, de én nem olyannak látom.)



2012. okt. 18. 17:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd be a szemészetre, és majd meglátják, mit tehetnek vele!
2012. okt. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, de holnap elutazunk, és elvileg nélküle, ma meg már nemigen van szemészet... :o((
2012. okt. 18. 18:07
 3/11 anonim ***** válasza:

lehet, csak elfeküdte azon az oldalon.


Vagy kezdődő kötőhártya gyulladás.

2012. okt. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Most már sajnos kezdődő gyulladásnak látom.

Csak azt nem tudom eldönteni, hogy mit csináljak vele.

Van itthon ugyanis szemcseppünk (tobrex).

Elvileg holnap délelőtt még oviban van, és délután leadjuk (tesóval együtt).

Ha most elkezdeném cseppenteni, akkor megelőzhető lenne.

Csak hát kérdés, hogy elmúlna-e anélkül is, vagy nem...

2012. okt. 18. 18:19
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja, és viszket neki. :o((
2012. okt. 18. 18:20
 6/11 A kérdező kommentje:

Most azt gondolom, hogy lehet hogy csak megcsípte valami. Egy picivel jobban néz ki, csak épp hogy látszik.

Na minden esetre várunk.

Csak mindig kell valami izgalom... :o/

2012. okt. 18. 18:47
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Cseppents neki, rosszat nem tehet!! Ha viszket neki akkor szerintem gyulladás, vagy csípés, de ha csípés akkor az piros is lenne.
2012. okt. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi egy horvát nyaraláson jártunk pontosan így. Péntek este volt, a 2 éves kisfiam aludt már, és egyszer csak azt vettem észre, az egyik szeme duzzadtabb. Felkapcsoltam a nagy lámpát a lakókocsiban, erre felébredt, és ahogy kinyitotta a szemét, jól látszott, hogy tényleg jóval duzzadtabb az egyik, alig tudta kinyitni, nagyon kicsit pirosasabb is volt a szemfehérje.


Na, megindult az agyalás, hova a csodába vigyük péntek este a horvát tenger partjáról..... Nem tudtam, hol találhatunk dokit, annak hogy magyarázzam el, mi a baja, illetve hogy fogom megérteni, ő mit mond............vagy induljunk-e haza Magyarországra, a legközelebbi magyar város 6-7 óra autóút lett volna, tehát az már szombat, vajon hol találunk szombaton bármilyen orvost is.....


Azért aggasztott, mert sokszor begyulladt korábban a szeme és akkor nagyon csúnya volt napokig kezeléssel is, nem hogy kezelés nélkül.


Abban maradtunk, hogy megvárjuk a reggelt, és csodák csodájára reggel abszolút semmi nem látszott már a szemén. Azóta se tudom, mi lehetett akkor a baja.


Hátha nálatok is helyrejön magától is!

2012. okt. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, a szemcseppel még várunk, mert az antibiotikumos, és ha elkezdjük, akkor legalább 5 napig használni is kell, különben nagyobb bajt csinál. Hátha rendbe jön.

No még megvárom a férjem, de ő ma sokáig dolgozik...

2012. okt. 18. 19:00
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk simán megcsípte egy szúnyog a szemhélyát a gyereknek álmában, attól dagadt be (mondjuk mi tudtuk, hogy hevesen reagál a szervezete a csípésre egyébként is), kalciumot adtunk neki, és hamar elmúlt. Addig viszont úgy nézett ki, mint egy boxoló, akit jól elgyepáltak, csak épp nem volt lila a szemhéja. :)
2012. okt. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!