Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől van az, hogy egy uh-n...

Mitől van az, hogy egy uh-n azt mondják hogy kisebb a baba a koránál, nem fejlődik ugy a pociba ahogy kellene?

Figyelt kérdés
Nagyon félek tőlle hogy esetleg nekem is azt fogják mondani!
2008. aug. 8. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Jaj, hát ezen előre ne aggódj!!Persze, van olyan is, amikor valami baj van, de az a gyakoribb, hogy azért kisebb, mert valaki nem pont középidőben lett terhes.De ilyenre felesleges gondolni!!Csak pozitívan!A babának is az a jó!

17 hetes kismama

2008. aug. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszodat!

Boldog babavárást

18Hetes kismami

2008. aug. 8. 12:51
 3/10 anonim ***** válasza:
Szó sincs ílyenről. Valószínű el van számolva. Ha rendellenesség lenne akkor azt mondják. Nekem azt mondták nagyobb a koránál, és 5 héttel elöbb is jött. Ne izgulj!! 3 hónapos kisfiú anyukája
2008. aug. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Emiatt ne aggódj.

Mikor először mentem UH-ra, akkor elviekben 7 hetesek voltunk, de a mérete szerint csak 5 hetesnek felelt meg.

Ma vagyunk 15 hetesek és 3 naposak. :) És már nem 2 héttel van lemaradva, hanem csak 2 nappal.

Amúgy nem mindegy, hogy milyen szögből nézik a babát.

Nálunk volt olyan, hogy az egyik szögből 12 hetes 1 napos volt, másik szögből meg 12 hetes 6 napos.

Emiatt ne aggódj!

2008. aug. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

és akkor ha megyek a 18.uhra és azt mondják h fiatalabb vagy idősebb a koránál akkor uhozzá kell adni vagy el kell belőlle venni? vagy marad ugy?

bár remélem h pont a korának megfelelő lesz:)))

Köszönöm szépen a válaszokat

2008. aug. 8. 12:58
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem kell sem hozzáadni, sem elvenni.

Nagy eltérést semmiképp nem tapasztalhatsz majd, max. pár napos különbségeket. nekem pl. a 8. héttől folyamatosan pár nappal idősödött a kicsi. Mindig az utolsó UH-t nézd, és onnan számold majd a szülés várható idejét.

2008. aug. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a terhesség alatt végig azt mondták, hogy nagyobb a baba és mégis csak a 41. hét gégn születm meg. Szóval ennek nincs jelentősége, nem minden baba pont akkor fogan.
2008. aug. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem kell sem hozzá adni, sem elvenni. Ha folyamatosan lenne eltérés és minden ultrahangon azt hozzák ki, hogy nagyobb/kisebb a baba, még akkor sem változtatnak a kiírt dátumon, maximum megjegyzik, hogy csúszás várható.

Legalábbis nekem így volt, 12 hetes uh alapján megállapították a szülés várható időpontját, a baba 14, 16 héten is nagyobb volt, mint az elméleti kora (sokat vizsgáltak, mert komplikáció volt), majd a 20. hetesen már három hét volt az eltérés és akkor mondta is a doki, hogy készüljek fel, hogy korábban jön a baba. De az eredeti dátum maradt, mert addig még sok minden történhet.

2008. aug. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 38.heti uh-n azt mondták, hogy 34 hetesnek felel meg a baba. Rá 1 hétre azt mondták, hogy kb 2 kiló és azonnal menjek a kórházba, mert kevés a magzatvíz is és a pocim is kicsi / előzővel sem volt nagy/. A kórházban megint uh ugyan az nap 2200-2400 gr közötti lehet a baba.

a kiírt időpontkor este beindult a szülés és éjfél után 25 perccel meg volt a lányom 2600 gr és 50 centivel.

A frászt meg rám hozták előtte.

Ennyit az uh megbízhatóságáról testsúly saccolásnál.

2008. aug. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem végig azt mondták kicsi a baba mert kisebb volt a fejkörfogata.Még 40+9 naposan azt mondták kb.3kg.Délután megszületett(császárral) 3500g-al,csodálkoztak hogy ekkora lett mert kisebbre számítottak.
2008. aug. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!