Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 5-6-7 éves gyermeknek...

Egy 5-6-7 éves gyermeknek átlagosan hány szóból áll a szókincse? Mi számít nagyon kevésnek?

Figyelt kérdés

2012. okt. 21. 20:15
1 2
 1/11 anonim válasza:
26%
Az 5-6-7 évesek már folyamatosan beszélnek, de ha eddig nem sokszor beszéltek hozzá akkor elég kicsi...Én már 1 éves koromban folyósan beszéltem és jó volt a szókincsem.(Anyukám mesélte!:))
2012. okt. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
1. Egy évesen folyósan beszéltél??? Most mennyi vagy?
2012. okt. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon lehet számszerűsíteni. Ha a környezetében lévő dolgokat meg tudja nevezni, a vele történteket el tudja mondani, mesét el tud mondani az jó. De elég nagy ugrás van az 5 és utána a 6 és 7 éves szókincse között, mert ugye kezdik az iskolát. Saját magáról, környezetéről, évszakokról, napszakokról, irányokról megbízhatóan kell tudnia beszélni. Összefüggően, összetett szavakkal beszél, hibátlanul használja a ragokat. Nagyon kevés, ha tőmondatokban válaszol a kérdésekre, illetve igennel vagy nemmel felel.
2012. okt. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
20%
Én 16
2012. okt. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
4 évesen meséket verseket mondott a most 6 és fél éves lányom áprilisban versmondó versenyen különdíjjat kapott de a barátnőmnek 3 évesen is alig mond mondatokat
2012. okt. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
És akkor? Ez egyáltalán nem válasz a kérdésre!! Csak egy szimpla dicsekvés.
2012. okt. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
és te te mi vagy akkor ha én dicsekszem egy irigy ember nem azért irtam hogy dicsekedjek de akár azt is csinálhatnám hogy az ilyen emberek mint te más gyerekeire irigykednek attól hogy a tiéd nem tud esetleg verseket én nem mondanék rá semmit erre te mit itélkezel ki vagy te a jó isten ja bocs csak annak képzeled magad tartsd meg a véleményedet mert nem tűröm hogy a gyerekemre bármi rosszat is mondjanak ugyhogy csak annyit hogy nagyon sajnállak téged hogy az értelmi szintedc az nem sok
2012. okt. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És mindezt egybe, semmi nagy betű vagy vessző vagy mondat végi írásjel.
2012. okt. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor miért írtad? A kérdés az volt, hogy mekkora egy 5-6-7 éves gyerek szókincse. Szerinted a te hozzászólásod erre válasz volt?
2012. okt. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Mit gondolsz te magadról ne sértegess már mondtam az meg hogy így írtam azért van mert a másik kislányom ül az ölemben ugyhogy légyszíves ne osszad nekem az észt sajnálom hogy a TE gyereked esetleg még verset sem tud és azért alacsonyodsz le hogy ilyen válaszokat írogatsz de tudod mit kivánom hogy inkább nem kívánok semmit nem alacsonyodom le HOZZÁD ja és most is itt van velem a kislányom azért írtam így na szevasz
2012. okt. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!