Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor/mire adnátok ajándékba...

Mikor/mire adnátok ajándékba a helyünkben?

Figyelt kérdés

Szeretnénk venni egy játékbabát a fiunknak, mert jön a kistesó, és így egyszerre tudna babázni ő is velem. Csak azt nem tudom mikorra lenne érdemes megvenni neki. Gondoltam a születésnapjára, mert februárban lesz 3éves, és 2nappal azutánra vagyok kiírva. Vagy akkor kapja majd meg, amikor hazajövünk a kicsivel a kórházból? Esetleg már előre adjuk oda karácsonyra?

Ti hogyan csinálnátok?



2012. okt. 23. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Amikor haza jöttök a kórházból. Úgymond a kistestvér ajándéka neki.
2012. okt. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

igen, ezt annak vetted, hogy a testvérféltékenység kisebb legyen, kapja a kicsitől :)

de mivel fiúról van szó, én adnék neki most egy kisebb, olcsóbb babát, hogy egyáltalán mit tud vele kezdeni.

enyém rosszul van a babáktól, viszont a macikat imádja, nehogy ne érdekelje :S

2012. okt. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szia sorstárs!

Én január végére vagyok kiírva a kistesóval a fiam akkor lesz 2 év 9 hónapos.A múltkor itt egy ugyanilyen kérdésnél ezt taglalták anyukák csak ott kislény volt az elsőszülött,beoffoltam a kérdésbe és eggyöntetűen azt jvasolták,hogy kisfiúnak inkább vmi autót adjon a kistesó!De én is inkább arra gondoltam,hogy jóval szülés előtt megvenni..no ezen felbúzdúlva sikerült vennem a piacon egy élethű babát venni nagyon olcsón plusz játék babakocsit ami kék színű...hááát a babára rá sem hederített a babakocsit néha tologatja az udvarban viszont azt hozzá kell tenni,hogy ő még nagyon a kistesó fogalmát sem igazán érti!

Ami viszontnagyon jó:vmelyik nap a könyvtárban találtam egykistesós mesekönyvet:Anna és Peti,kistesó érkezik!Nagyon klasszul leírja,bemutatja ahogy anyának növekszik a hasa,bemegy szűlni a kórházba megszületik a pici baba,hazaviszik gondozzák,fürdetik,pelkázzák stb,egyszóval az nagyon jó és a fiamnak is tetszik és valahogy látom rajta hogy kezdi kapuzsgálni a dolgokat!

A játékbabát meg el tettem én úgy vagyok vele ,hogy erőltetni sem akarom nehogy a visszájára süljön a dolog,majd szülés előtt 2-3 héttel előveszem újra,az is lehet hogy majd játékból tisztába tesszük,megetetjük stb.


kitartást a terhesség hátralevő részére,könnyű szülést és minél kevessebb testvérféltékenységet kívánok!!


Üdv:

2,5 éves,26 hetes pocaklakó anyukája

2012. okt. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
már most adnék neki,és megmutatnám h h fogjuk a kicsit fürdetni,pelusozni stb. mi is adtunk, a fiam a pólójába is betette h neki is van baba a hasában.semmi féltékenység. a baba adjon valami olyasmit ajándékba amikor megszületik amire már nagyon vágyott-és a korházban adjátok oda h hiteles legyen
2012. okt. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Két éves volt a fiam, amikor megszületett a lányom. A fiam sosem volt babusgatós, a plüss állatkáival sem nagyon foglalkozott. Neki autót hozott a húgi a kórházból, és ezt nagyon értékelte. Nem tudom, a te fiacskád milyen, de a helyedben én hamarabb odaadnám a babát (akár még karácsony előtt csak úgy), és elkezdeném megmutatni a kisfiúnak, hogy miket fogsz majd az igazi babával csinálni. Ha megtetszik neki, a tesó születésekor lehet még hozzá kiegészítőket venni (cumisüveg, pelenka, babakocsi), ha nem, elteszed későbbre. A lényeg, hogy mindenképpen olyan ajándékot hozzon a tesó, amivel szeret játszani a kisfiad. Az Anna, Peti, Gergő könyv is jó ötlet, hogy lássa, mit jelent a testvér érkezése.
2012. okt. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ja és én egy régi pólóból vágtam-varrtam pelust,pólyát,kistörölközőt,mindenhová vitte,bvele alszik. kistesó 3 hetes,nagyfiú 5 éves
2012. okt. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is hamarabb odaadnám, eleve, nem is tudnék várni :)


Nekem a lányom 1 év körüli volt, amikor csak úgy, kapta a babát. A tesó érkezésekor 18 hós volt, addigra már jóóó sokat tudott gyakorolni :)


De én amúgy sem tudok várni, ha vmi olyat veszek, aminek úgy gondolom, örülne, akkor nem várok alkalomra, csak odaadom. (nem sok ilyen eset volt, nem halmoztuk el játékokkal)

2012. okt. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Van ún. pisilős baba, bilivel, ez még szobatisztaságra neveléskor is jól jön... Ilyet ajándékba kapott a lányunk, aminek nagyon örült, onnantól az összes maci, kutya bilibe pisilt :) (tesco-s felirat volt a dobozon, gondolom, ott vették :))

2012. okt. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!