Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ajánlanátok fött ételt amit...

Ajánlanátok fött ételt amit vacsira meg tudnék fözni 2 éves lányomnak?

Figyelt kérdés
almás étel(annyi almám van és abból valami finom vacsit készitenék. kérlek segítsetek
2012. okt. 25. 13:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Nem főtt étel, de az anyósom hozott birsalma lekvárt. Tegnap este kipróbáltam, hogy ízlik nekik, és meglepődtem, mert mindkét gyerek megette:D Kenyérre jó vastagon rákentem és úgy ették mint akit éheztetnek:D

16 hós, és 4 évesek a gyerekeim.

2012. okt. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
ahhoz nem kell alma de köszönöm
2012. okt. 25. 13:09
 3/13 A kérdező kommentje:
2012. okt. 25. 13:10
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

én ha sok almát kapok akkor meg szoktam dinsztelni és így "készen" lefagyasztom. Palacsintába, muffinba vagy pitébe/egyéb sütikbe jól jön :)

Almalevest is csinálhatsz, én vaníliás pudinggal szoktam, nagyon szeretik a gyerekeim (4 és 2,5 évesek), vagy sült alma pl husi mellé köretnek, vagy felkockázva-fűszerezve töltött husiba is jó az alma aki a húst gyümöllcsel szereti...

de pl ha felkarikázod és száraz helyen megaszalod, akkor rágcsálnivalónak is jó, vagy akár kézműves-alapanyagnak (pl fűzérnek a lakást díszíteni, vagy egyéb természetes anyagokkal faliképnek vagy koszorúra lehet )


na meg almakompót ;)

2012. okt. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Az almalekvárba nem kell alma?:D
2012. okt. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Almaleves, almás palacsinta
2012. okt. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
almaleves vaniliás pudingal ez lesz köszönöm a tippet.remélem izlik neki majd le tudod irnia receptjét hogy csinalod? vizbe teszed az almát ugy majd a pudingpor vagy tejbe fött alma ugy pudingpor
2012. okt. 25. 13:20
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Rakott zsemle almával.

Egy tűzálló jénait kivajazunk. Az almákat megmossuk, meghámozzuk, kimagozzuk, nagylyukú reszelőn lereszeljük, majd rögtön összeforgatjuk a citromlével. A diót összekeverjük a nádcukorral.

A zsemléket ujjnyi vastag szeletekre vágjuk és kibéleljük velük egy rétegben a jénait. Megszórjuk reszelt almával, mazsolát és diót is hintünk rá, majd újabb réteg zsemle következik. Megint alma, dió, mazsola szórás, majd újabb zsemlesor. A tojásokat villával felverjük, majd a porcukorral és a tejjel elkeverjük. Ráöntjük a keveréket a rakottra, kis vajdarabokat morzsolunk a tetejére és előmelegített sütőben 180 fokon kb. 25 percig sütjük fedő nélkül.

2012. okt. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocs az offért, de a tüttyölt ratyliban nincsen alma! :-)

[link]

2012. okt. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Almaszósz natúr sült csirkével. Gyerekeim jó ideig imádták, aztán leszoktak róla, nemtom miért :(
2012. okt. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!