Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, hogy ne legyen...

Mit tegyek, hogy ne legyen ilyen nagyon anyás a 32 hónapos lányom?

Figyelt kérdés

Ha itthon vagyok, akkor az apukájával nem hajlandó semmit sem csinálni. Apa nem adhatja rá a partedlit, apa nem szedhet neki ebédet, apa nem adhatja neki oda reggel a tejet, apa nem hozhatja le az emeletről (lent vannak a hálószobák), csak az anya (én). AZ esti lefektetésről nem is beszélve (pedig nincs altatás, csak megissza a tejet, és befektetem az ágyba, puszit kap, és kijövök. Míg apa mesét is szokott mondani.

Ha én nem vagyok itthon, akkor semmi baj nincs, nagyon jól megvannak.

Ha a párom megy helyettem, akkor ordít, bömböl, annyira, hogy felébreszti vele az 1 éves tesóját.


Mivel reggeltől estig én vagyok vele, én foglalkozom vele főleg, gondolom, ezért ilyen, meg a tesóféltékenység is, mert azt látta 1 évig, hogy a hugival én vagyok (szoptattam, 2 hónapja választottam le)

Amúgy is nagyon makacs természetű, sokszor nehéz vele.


Mi a megoldás, hogy ne üvöltsön, ha mondjuk az apukája akarná lefektetni?



2012. okt. 25. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem csak 1 kisfiam van aki pont 32 honapos. Nallunk is ez van csak eppen forditva. Apa a minden. Ha o mar itthon van en nem oltoztethetem, vecere is csak apa viheti... Kisifam bolcsis es mindig a ferjem megy utanna delutan 3-kor. Egyik alkalommal uzleti uton volt es nekem kellett utanna menni. Nem akart velem hazajonni. Ott orditott a bolcsibe, hogy o csak apaval jon haza. Gondolhatod, hogy ereztem magam? Mintha en valami kinzokamraba vinnem es nem ugyan oda haza ahova a ferjem. Jo eg tudja a gondozok mit gondolhattak. :) Egyik delutan falevel matricakat ragasztottak egy papirra festett fara apaval amikor hazaeretem. Gondoltam en is tarsulok. Hat orditva kuldott el onnan is, hogy o csak apval ragaszt. :( Igy talatam valami mas elfoglaltsagot. Hetente egyszer jarunk uszni. Mindig en megyek be vele a vizbe mert a ferjem nem szeret a vizala merulni vele, nem tud uszni. Par hete mindig ketten jartunk es addig a ferjem porszivozott vagy fuvet nyirt... Na, ennek is vege mert ha nem jon a ferjem akkor nem hajlando meg az autoba sem beulni. Ha azt mondom neki, hogy akkor nem megyunk uszni az sem jo mert akkor vege a vilagnak. Nagyon szereti de apanak ott kell lenni es varni a medencenel fel orat vagy addig elolvas egy magazint mert maskent nem megy. Tiszta dilis. :) Szerintem ez is egy allapot ami majd elmulik remelem. Nallatok azert nehezebb mert van meg egy picur es sokszor jol jonne ha apaval is ellene kicsit gondolom. Kitartast nektek.
2012. okt. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32 hónapos :-DDDDD
2012. okt. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

lehet először neked kéne kicsit elengedned a kisbabádat és feldolgozni, hogy már kisgyerek.

pl. 32 (3 éves) hónapos, emeletről lehozás (miért nem jön le magától?), partedli? ez komoly? :)


enyém 2 hónappal idősebb, már 1 éve le-föl jár az emelet és a földszint között, nincs partedli 1,5 éve, ha nem forró az étel szedhet magának, ő tölti ki az innivalóját a poharába, egyedül csinál szinte mindent, próbáljátok meg, hogy önálló kisgyerekként kezelitek, lehet ez segítene neki az elválásban :)

2012. okt. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves Első, köszönöm!


Utolsó: a lányom, ha nem hálózsákban van, egyedül lejöhet, ill. felmehet, de hálózsákban én sem tudnék lépcsőzni, ezért szoktuk alvás előtt/után mi hozni-vinni.


Partedli nagyon kevés setben van, leginkább akkor, ha ő kéri. Gondolom, Neked nincs kisebb tesó, aki miatt a 34 hósod babás akarna lenni. A lányom, aki már jó ideje szoba tiszta, és délutánra sem viselt pelust, most 1 hete, hogy végre pelenka nélkül tudom délutánonként lefektetni, mert eddig ő ragaszkodott hozzá. Van egy kis tesóféltékenység, amitől a majd' 3 évesem is babásan viselkedik.


Egy kicsit sem kezeljük babaként. A leves, ha nagy lábasban/fazékban van, akkor ő el sem éri, nem tud belőle szedni, max ha felállna a széken, ami tilos. Ha olyan a kaja, szedhet. Vajazhat is késsel, szeletelhet is. Ami olyan, azt természetesen hagyom/megengedem neki, mert majd az oviban is egyedül fogja ezeket csinálni.


Amúgy meg a Te gyereked nyugodtan szaladgálhat egyedül fel-le a lépcsőn, nálunk ez tilos.


Egyébként, ha itt a mama, akkor csak a mama foglalkozhat vele, akkor már én is kiestem a kosárból :)

2012. okt. 26. 10:36
 5/6 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok. jól van na, nem kell leharapni a fejem.

olvasd el mit írtál a kérdésedben, így ismeretlenül, nekem az jött le, ennyi. csak segíteni akartam, de nem kell túlmagyarázni

2012. okt. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem haraptam én le a fejedet. de ha nem magyarázom túl, akkor már rögtön egy benga anyucikakislánya következtetést vontál le.


amit válaszoltál, nem az általam feltett kérdésre válasz, hanem arra, hogyan kezeljem gyerekként a gyerekemet :)


ma éppen inkább nem nézte azt a mesét, amelyiket szerette volna (dörmögőék kalandjai), mert az apukája tette volna be a dvd-t. így inkább jó volt a bogyó és babóca is... :)


köszönöm a válaszokat

2012. okt. 27. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!