Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek 21 hónapos lányom...

Szerintetek 21 hónapos lányom le van maradva a beszédfejlődésben, vagy átlagos?

Figyelt kérdés
Nem tudom, most hány szava van, úgy 50-60-ig írtam, azóta nem.Néha vannak 2 szavas mondatai: szia baba, apu alszik, nem kérek stb. Nagyon jól megérteti magát, és mindent megért abból, amit mondunk.Szerintem okos, de első gyerek, és nincs tapasztalatom ebben.A férjem mondta, hogy az egyik rokon kisgyerek ennyi idősen már folyékonyan beszélt.Szóval, mintha nem lenne min aggódni, most már ezen is agyalok.Vannak szavai, de még mindig több a "babanyelv", a halandzsa.Ez normális?Ugye nincs lemaradva?

2012. júl. 4. 13:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
egyáltalán nincs lemaradva ne aggodj minden gyerek másképp fejlödik 20 hos kisfiam kb 5 szót ha mond max 10 et sogornöm kisfia 4 és fél éves és ö is kb annyit beszél mint az én 20 hónaposom
2012. júl. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Két nővérem van. 1,5 hónap volt a szülésük között. A fiatallabbik unokaöcsém 2 éves korára szinte folyékonyan beszélt, míg az idősebb kb olyan szinten ahogy te leírtad a lányaidat. ÉS most? 6 évesek lesznek, az inteligenciájuk és a beszédük is egy szinten van. :) Úgyhogy ne aggódj, mindenki más ütemben fejlődik.
2012. júl. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23 hós láynom kb 40 szót tud 3-4 mondatot sajnos többet nem dumál nincs lemaradva
2012. júl. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
lányodat*
2012. júl. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor jó, köszönöm mindenkinek!:)
2012. júl. 4. 13:29
 6/12 anonim ***** válasza:

Első gyerekem 20-21 hósan már kb 100 szót mondott. Most a második gyerekem 20 hós, összvissz 10 szót mond.

Az is normális, ha egy szót se szól és az is normális, ha mondatokban beszél egy ekkora korú gyerek. Nincs jelentősége.

2012. júl. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Fiam 24hónaposan kezdett el beszélni, azóta le se lehet lőni. Előtte anya, nem, vírnyvirny...

Lányom 17hónapos "csipcsipcoca" mint új kézjáték. 80szóig írtam egy hónapja, néha "apa alszik/tente", "jött haza", "oda való"

és ugyan abban a közegben mozognak.

2012. júl. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, most hány szava van, már vagy 4 hónapja nem írom.Az a lényeg, hogy mindig mond valami újat, de a kedvenceit sűrűbben ismételgeti.Állítólag a fiúk később kezdenek beszélni, és ez teljesen normális.Nem aggódok, csak kicsit elbizonytalanodtam.Köszi mindenkinek a válaszát!
2012. júl. 4. 14:05
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Nincs lemaradva, de az előttem szólók már leírták, hogy mindegyik gyerek másképp fejlődik. Az én 19 hónapos fiam is kb 6 szót mond. Egy pici OFF, valamilyen naplót vezettek? Abbaírjátok a szavakat?

2012. júl. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én még a terhességem alatt kaptam egy babanaplót, és abban kineveztem egy pár oldalt, ilyen célokra.Felírtam, hogy milyen mozgást, hány hónaposan csinált, egy másik oldalra meg az első szavakat.
2012. júl. 4. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!