Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lányom nagyon irigy, mit...

Lányom nagyon irigy, mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
17 hós, egyelőre nincs testvére. Ételre nem, de a játékaira rettentő irigy, szinte már akkor is felháborodik, ha valaki csak "ránéz" az övére...tegnap amikor a babaházába másztam be, mert ki akartam takarítani, akkor üvöltve rohant oda hozzám, és ki akart tolni a babaházából. Bezzeg ő, mindenkitől szemrebbenés nélkül elvesz mindent! Átlagosan vagyok szigorú, tehát nem arról van szó, hogy bármit megengedek neki, de ezzel az irigységgel nem tudok mit kezdeni. Próbáltam már szép szóval, erélyesen rászólva és volt mikor "büntetésből" hazamentünk a játszótérről-de semmi nem használ. Teljesen kétségbe vagyok esve, már nem szívesen viszem közösségbe, mert olyan kellemetlen. Kérlek titeket írjatok tippeket mit lehetne ezzel kezdeni, de az olyanoktól kíméljetek meg, hogy "majd kinövi", stb!
2009. aug. 9. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Pedig sajnos csak ilyeneket (vagy semmit) tudunk mondani, hogy kinövi. Szomszéd kislány volt ugyanilyen. Nem tudtak vele mit kezdeni! Kinőtte! :))
2009. aug. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

Én csak olyat ismerek aki még 30 évesen is irigy!Sajnos!Szerintem nem növi ki!Még pici korában kellet volna rászólni,hogy ez nem szép dolog és akkor már tudná,hogy ez tilos!

Ha kimentek a játszótérre vagy gyerekek közelében lesz és el akarja venni a mások játékát,akkor mond a másik gyereknek,hogy ne adja oda az övét és,hogy haragszol,amiért ilyen irigy!Ez neki bőven elég...hogy haragszol rá(és a bünti sem kell)!Ha más játékával akar játszani,akkor cseréljenek...ő is kap 1-et,de akkor ő is adjon egyet a másik gyereknek mert a másik is vigyázni fog az ő játékára!Eleinte tuti hiszti lesz és sírni fog,de annyira aggasztani fogja,hogy nem kapja meg a másét,hogy hajlandó lesz az ultimátumra!Magyarázd el neki,hogy ha egy játék a másé,akkor csak úgy veheti el,ha megkérdezi a másikat!versebe is öntheted és akkor jobban fogja élvezni és sokszor eszébe fog jutni a "törvény"!

Hajrá....ne add fel!Sok sikert!

2009. aug. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én mindig mondogatom a kisfiamnak, hogy az irigy gyerekeket nem szeretik, és nem fog vele senki játszani.

Szerintem ne hagyj fel a közösségbe menetellel, mert azzal csak rontasz a helyzeten. Ez is gyakorlás kérdése, ha nem tapasztalja meg, hogy ha oda adja másnak a játékait és cserébe kap tőle mást, akkor soha nem fog leszokni róla, vagy csak még nehezebben. Otthon is próbálkozhattok. Ha például szeret főzőcskézni veled, akkor lehet mondani neki, hogy csak akkor kap meg egy fakanalat, vagy egy tálat, ha cseréltek valamire. Ő odaadja valamelyik babáját, te meg odaadod neki azt amit kér. Először csak olyan dolgot kell tőle kérni, ami nem a szíve csücske, mert azt még a legkevésbé irigy gyerek is nehezen adja oda. Nálunk ez bevált. Elég sok mindent odaad más gyerekeknek. Az új és nagyon fontos dolgait csak nehezen. és azt sem mindig, de ez teljesen normális. Ők is féltik a maguk kis tulajdonaikat!

2009. aug. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!