Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha eltörik a gyerek keze vagy...

Ha eltörik a gyerek keze vagy lába hívhatok menőt, vagy nekem kell bevinni kocsival?

Figyelt kérdés
Fura kérdés tudom, de 6 éves hiperaktívom olyan hajmeresztő dolgokat csinál, hogy sokszor eszembe jut, sőt már mások is mondták, hogy ennek a gyereknek hamarosan törik valamije ha így folytatja. Adja Isten ne így legyen, de a kérdés felmerült bennem.
2012. okt. 27. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem hívhatsz mentőt. Legalábbis abból gondolom, hogy a múltkor a sebészeten voltunk a fiammal (más ügyben), és akkor is hoztak a mentők egy 6-7 éves korú fiút, a lába már sínbe volt téve, vitték a röntgenbe, majd a gipszelőbe (amellett volt, ahol mi voltunk). Nekünk autónk sincs, így biztos mentőt hívnék.
2012. okt. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hol laktok. Messze a kórháztól? Akkor igen.

Ha a lába törik, akkor persze, mentő, én sem tudnám kocsiba rakni. Ha a keze, akkor besétálhat, ha olyan állapotban van. Ha rosszul van, mentő, hiszen eshet úgy, hogy pl. más sérülései is lehetnek.

2012. okt. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én múltkor azért hívtam ki a mentőt, mert a 15 hónapos lányom akkorát esett itthon, hogy utána össze-vissza szédült. 10 perc után úgy láttam jobbnak, ha kihívom őket.

Ugye ilyenkor a gyermek hányhat, stb..

Nem volt itthon a kocsi, mert a párom elment dolgozni.


Nem néztek rám csúnyán, nem is akadtak ki miatta.

Megvizsgálták még itthon, majd bevittek minket a kórházba.

3 napig bent feküdtünk és alaposan kivizsgálták.

Szerencsére nem volt komolyabb baja, viszont még az esés után órákkal is úgy járt, mint aki berúgott. Tehát szédült a lelkem.

2012. okt. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Logikusan, igen, be kell hogy vigye a mentő is hiszen nem mindenkinek van kocsija!!

Tudom ez más téma de nekem a 6 hónaposom hányt itthon sokat egy nap, inni meg nem ivott. Kihívtam az ügyeletet (apa 200kmre dolgozott épp 3 napig zsinórban). Megvizsgálták és mondták hogy itassam mindenképp mert ha kiszáradás veszély van vagy nagyon aggódok akkor ők hívnak mentőt persze és be is visznek minket, csak hát akkor mit csinálok a másik két (nagyobb) gyerekemmel akiket nem volt kire bízzam. Végül túllettünk a dolgon hálistennek kórház nélkül, de ebből is látszik hogy ha nincs autód, hívhatsz mentőt.

2012. okt. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha épp nincs mentőhiány szerintem kimennek.

Viszont, ha nekem épp lenne kocsim és a gyereknek nem lenne más súlyos baja, persze tudom, hogy egy törés is elég nagy baj, például hányna, szédülne stb, akkor én vinném be.

De az is igaz, hogy ha mentők viszik be, azonnal ellátják sürgősségivel, én láttam már törött karú gyereket sztk-ban, aki órákat várt....

2012. okt. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az ilyen dologra is fel kell készülni-inkább fölöslegesen, mint élesben kapkodjam a fejem. Kórház-sürgősségi 20 km. Sztk van itt, kb 6 km, a város másik fele, de csak 3 órát rendel a baleseti. Mentő van a városban.

Kocsink van, csak az merült fel bennem, hogy gyerekülésbe törött kézzel hogy teszem be. Alacsony, neki ülés kell sokáig. Viszont a 20 km hihetetlen forgalmas, teli koszorúval, nem vállalnék be 100 métert se öv nélkül. + Kistesó is van. Család közelstávol nincs.

Szóval ezért jutott eszembe a mentő. De aztán ne legyen rá szükség,természetesen!!!Csak elmélet maradjon:)

2012. okt. 27. 15:41
 7/7 anonim ***** válasza:

Szomszédunkék épp emiatt hívtak mentőt. 3 gyerek, kertben játszottak és a 6 éves ráesett a beton járdára, eltört a karja. A mentők szó nélkül kijöttek és bevitték a kisfiút az anyukával, apuka maradt a másik 2 gyerekkel itthon.

Később mesélte a kisfiú, hogy milyen klassz volt, még szirénáztak is:))))

2012. okt. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!